Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be tudom íratni másik iskolába...

Be tudom íratni másik iskolába a gyermekeimet az apa aláírása nélkül, ha az én lakcímemen laknak, az én gondozásomban de közös felügyelettel?

Figyelt kérdés
Egy Budapest közeli városból költözünk Budapestre és megfenyegetett apuka, hogy mehetünk ugyan, de a gyerekek ott kell,hogy iskolába járjanak. Az ügyvédem régebben azt mondta, hogy vihetem őket elvileg. Van akinek van ebbe tapasztalata? Jövő héten megyek csak ügyvédhez. Köszönöm!

#iskola #költözés #másik iskolába íratás
2019. dec. 12. 10:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Ebben..nem ebbe:)!
2019. dec. 12. 10:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Iskolát váltani csak közös döntés alapján lehet. Ha költöznöd lehet, akkor viszont nincs értelme 20, 50 vagy épp 200 kilométerre lévő iskolába járni. Ennek megfelelően a bíróság engedélyezni fogja az iskolaváltást, apuka csak lassítani tudja a folyamatot.
2019. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Apuka csak lassítani tudja a folyamatot.
2019. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!