Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy levelet, hogy az...

Kaptam egy levelet, hogy az ügyészség benyújtotta a vádiratot a bíróságra aki vádat emelt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kis összegben, üzletszerűen elkövetett 5-7 ezer forint közötti 8 rendbeli csalási vétség a vád. Az okozott kár összesen maximum 50,000 forint ami megtérült hónapokkal ezelőtt. Büntetlen előéletű vagyok. Mire számítsak? Bírósági ügy lesz ebből vagy megúszom egy büntetővégzéssel? Kell előkészítő tárgyalásra mennem?
2019. dec. 22. 21:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem lesz letöltendő, legrosszabb esetben felfüggesztett, de nagyon remélem, hogy az sem. Ilyenkor azért nézik a körülményeket, a büntetlen előéletet, a megbánást, bocsánat kérést, visszafizetést. Az élet úgy hozta, hogy rá voltam szorulva arra a pénzre bizonyos szenvedélybetegség miatt, de ma már leálltam a rossz szokással. Rendezett életem van, már stabil jól fizető munkahelyem, barátnő, stb. Úgy gondoltam akkor eladok 1-2 nem létező árut az interneten és 8 naív és óvatlan vevő előre utalta a vételárat. Aztán úgy voltam vele, hogy kamuzva valamait, hogy az áru megsérült következő hónapban visszafizetem mindenkinek a pénzt csak aztán utána voltak egyéb gondok és elfelejtődött a dolog. Mire visszafizettem volna az összegeket, mert rendelkezésre állt a pénz már megtörtént a feljelentés. Ez volt tavasszal. Nyár elején visszafizettem mindenkinek a tartozást, de a károsultak között van valaki aki ebbe nem nyugodott bele és nem ment bele akkor a mediátori eljárásba. Ezért nincs még lezárva az ügy, Írta valaki, hogy rossz bűnöző vagyok ezt alá is írom, de inkább legyek rossz, mint jó.
2019. dec. 23. 23:56
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ezt a sok jó dolgot, hogy azóta renezettebb lett az életed mind figyelembe veszi a bíró, a kár visszafizetését pedig nem is kicsit,egyhítő körülményként kell értékelni.

Ezt így, ha előadod a bíróságon ahogy most leírtad, hogy jó irányba terelődött az életed, nem lesz gond. Én kizártnak tartom a letöltendőt. Még felfüggesztettet sem igen. Itt valószínűleg egy enyhébb pénzbüntetés várható, ha arra ítélnek részletre is megkérheted.

2019. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Írta valaki, hogy rossz bűnöző vagyok ezt alá is írom, de inkább legyek rossz, mint jó"

A mindenit! Az nem lehetne opció, hogy semmilyen - se jó, se rossz - bűnöző ne legyél?!

2019. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Esetleg játszik az az opció, hogy a kérdésre válaszolj?
2019. dec. 30. 21:02
 15/22 anonim ***** válasza:
...Ezek szerint nem. Kívánom neked is megtapasztalni az átverés minden formáját.
2019. dec. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésre nem tudsz válaszolni...Megértettem. Én meg kívánom neked, hogy egyszer normálisan megtudj válaszolni egy kérdést, agyilag juss el odaáig. Átvertem pár embert akik rendkívül óvatlanok és naívak voltak, de emiatt nem fogok elbújni egy sötét pincébe. Visszafizettem a kárukat és megbántam. Jelentéktelen kis semmis ügy.
2019. dec. 31. 10:21
 17/22 anonim ***** válasza:

Megbántad, de csak azért, mert feljelentettek, és jogi következménye lett. Ha nem tették volna, nem bántad volna meg, hanem még most is ugyanazt csinálnád. És nehogy már mások jóhiszeműségére, naivságával mentegetőzz, nehogy már ők legyenek a hibások, mert te csaltál. Előre megfontoltan csaltál. Ha ez a hozzáállásod, akkor még mindig nem tanultál.

Te döntöttél, hogy csalni fogsz, és te csaltál.Persze ha arról lett volna szó, hogy csinálsz két ilyen esetet, és utána nem azért, mert eljárás indul ellened, hanem magadtól rájöttél, hogy hülyeséget csináltál, az illetőktől kicsalt összeg másfélszeresét visszafizeted egy bocsánatkéréssel, akkor azt értékelem. De a kényszer hatására történő megbánásban éppúgy nem hiszek, mint a kínvallatás eredményeként születő önkéntes vallomásában.

2020. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de már aztán, hogy csaltam 2018 novemberében már felhagytam akkor az egésszel. A feljelentés 2019 áprilisában érkezett úgyhogy amit írtál, hogy a feljelentés hatására álltam le és bántam meg az egészet egy nagy hülyeség. Örülnék, ha nem ismered a részleteket és a teljes eseményeket, akkor ne írj zagyvaságot! Köszi.
2020. jan. 2. 10:12
 19/22 anonim ***** válasza:

"2018 novemberében már felhagytam akkor az egésszel."

Ez alatt azt érted, hogy 2018 novemberig mindenkinek visszafizetted a tartozásodat, és bevallottad, hogy nincs semmiféle árú, csak csaltál és bocsánatot kérsz? Vagy csak azt, hogy azután több emberből nem csaltál ki több pénzt?

Ugyanis a korábbi csalásaid attól még folyamatban vannak, csinálod, ha több emberrel nem játszod el. Csalás a tévedésbe ejtés és vagy tévedésben TARTÁS jogtalan haszonszerzés céljából.

Ha feljelentettek, akkor beidéznek, és ha te tudod bizonyítani, hogy még feljelentés előtt saját kezdeményezésedre magadtól visszafizetted a pénzt, és bocsánatot kértél, akkorbűncselekmény hiányában lezárják a nyomozást szerintem. Max még esetleg utána néznek, hogy volt-e más eset is. Nyilván nem így történt. Szóval ne mesélj, hogy abbahagytad a csalást!

2020. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Látom nem érted úgyhogy leírom mégegyszer: 2018. novemberében csaltam, a feljelentés ezután jött 2019 áprilisában amikor is a pénzeket visszafizettem mindenkinek. Ha akartam volna csalni tovább megtehettem volna áprilisig, sőt még a mai napig is megtehetném. Csakhogy már több, mint 1 éve senkitől nem szedtem be pénzt és senkit nem verttem át, mert mind az anyagi helyzetem, mind a magánéletem rendeződött.
2020. jan. 4. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!