Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a volt párom nem adja oda...

Ha a volt párom nem adja oda a gyermekem a bíróság által megitélt láthatásra kérhetek rendőri segítséget?

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 17:54
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

19 es

A gyámügy segitett megoldani a problémát?

2019. dec. 26. 13:33
 22/25 anonim ***** válasza:

#20 vagyok:


Látatlanban is tudom hogy nem, mivel nincs rá hatásköri illetékességük.

Ez rendőrségi hatáskör. :D

2019. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22 vagyok:


Megpróbálom kicsit részletesebben:


A láthatás idején a bíróság által meghatározott időpontokban és időtartamra TE gyakorlod a szülői felügyeleti jogot!


A szülői felügyeleti jogot pedig legfeljebb bíróság korlátozhatja, nem pedig egy kis r'banc aki azt hiszi hogy ő xarta a törvényeket!


Jelentsd fel a g'cibe!

2019. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ismét #22:


Bár bizonyos esetekben a gyámügy is beavatkozhat és ideiglenesen FELFÜGGESZTHETI a felügyeleti jogot, de azt minden esetben BÍRÓI végzéssel kell utólagosan helyben hagyatniuk ahhoz, hogy az jogszerűvé váljon!

2019. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Újfent #22:


Bocsi, közben továbbgondoltam a sztorit.


A gyámügy segítségére csak akkor tudsz alapozni, ha van ott valaki, jó ismerősöd aki segít.


"Jóhiszemű" hatásköri túllépést elkövetve segíthet, és jó az esély rá hogy senki nem fogja rajta számon kérni.

2019. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!