Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előzetesbe kerülök most...

Előzetesbe kerülök most ezért, hogy kijelent édesanyám? Csúnyán összebelhéztam vele.

Figyelt kérdés

Ellenem büntetőeljárás van folyamatban ami 10-évig való szabadságvesztéssel büntethető. (Rablás) Mikor elkaptak 2018. 12. 09-én, őrízetbe vettek a rendőrök de másnap kiengedtek. Szabadlábon védekezhetek de már az ügy bírói szakban van, vádirat is van amelyben az ügyész négy évet és közügytől eltiltást kér rám. Nem volt még tárgyalás, de majd lesz nem is egy, mert tagadok, nem valósítottam meg bűnt. Én nem anyámmal lakom, hanem albérletben de édesanyukámnál van a bejelentett lakcímem az albérletben ott tartózkodom de nincs bejelentve tartózkodási helyként. Amikor elköltöztem albérletbe, akkor az volt az első, hogy a rendőrséget tájékoztattam, hogy megváltozott a lakcímem és ahol lakom nem oda vagyok bejelentve, hanem édesanyámhoz erre meg erre a címre, de ahol lakom arra a címre kérem a leveleimet. Onnantól oda is küldtek minden levelet a rendőrség, az ügyészség és most meg a bíróság is. Bár a bíróság mind két helyre kiküldte a vádiratot.

Ma édesanyámmal egy életre összebalhéztunk családi okok miatt és soha többet ne lásson ,én is ugyanazt mondtam neki és a testvérem az egész család ellenem fordult.

Azt mondta anyukám, hogy kijelent mágától és dö.....jek meg. Na jó ez nem ide tartozik.

Lényeg, ha édesanyám kijelentett és a rendszerben azt fogja látni a hatóságok, hogy nincs bejelentett lakcímem, akkor előzetesbe tesznek?

De ha nem is lesz bejelentett lakcímem, akkor tudják, hogy honnan vagyok idézhető és át tudom a leveleket venni, az albérletemen és megjelenek. Tehát tudnak idézni az albérletemből. Látják is, hogy most is visszament a tértivevény az aláírásommal. Tehát el tudnak érni.

Szerintetek, ha nem lesz bejelentett lakcímem, akkor előzetesbe kerülök?

Ez akinek nincs bejelentett lakcíme azt előzetesbe szokták tenni?



2019. dec. 25. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
2019. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valahol csak fogsz lakni, nem? Ha máshol nem, hát hajléktalan szállón.

A hatóságoknak nem az kell, hogy bejelentett címed legyen, hanem legyen egy címed, ahová tudnak iratokat kézbesíteni, ami lehet az apukád, nagymamád, testvéred, barátod, barátnőd, haverod, bárki. A hatóságoknak egy a lényeg, hogy a neked küldött iratokat átvedd és legyél jelen ott, ahol jelen kell lenned.

2019. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!