Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez milyen bűncselekmény...

Ez milyen bűncselekmény lenne? A rendőrséget nem érdekli.

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron egy rendezvényen 12 darab sátrat kivágtak, egyikből elloptak egy pénztárcát benne minden irattal és 38 ezer forinttal, a többiben nem volt érték, de össze volt borogatva benne minden. Egy óra mulva a sátor ahol volt a biztonsági őr felfigyelt egy alakra és számonkérte, bekísérte az irodájukba, közben attol a helytől ahol meglátta a biztonsági őr a gyereket, ottan körűl széjjel volt szórva az ellopott pénztárcábol az irat és volt egy kés is. Egy nő azt mondta, hogy látta, hogy a gyerek dobta el a kést, de mivel csak a nő látta, gondolom ez édeskevés. A gyerekre kihívták a rendőröket, akik még csak nem is pakoltatták ki a gyerek zsebeit, táskáját csak kérdezték tőle, hogy miért vágta ki a sátrakat és az egyikből lopott, erre a gyerek mondta, hogy ő nem vágott ki semmit, ő nem dobott el kést, ő csak véletlen arra járt a bokorban wc-zni, ahol nagyjából megtalálták a kést és az iratokat. A rendőrök csak annyit mondtak neki, hogy mennyi pénz van nála, mert 38 ezer tűnt el. A gyerek megmutatta a pénztárcáját amiben neki 400 ezer forint körüli összeg volt, tehát sehogy nem lehet kivenni belőley hogy közte lenne az ellopott 38 ezer. A rendőrök semmit nem csináltak, azt mondták, hogy annyit tesznek, hogy kihívják a technikusokat, hogy ujjnyomatot vegyenek a késről ,iratokról. A technikusok elutasították, nem jöttek ki, a két járőr ekkor közölte, hogy hát nincs más, be lehet a rendőrségre menni feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen. A gyereknek az adatait felirták és ennyi, elmehetett, nem vitték be. Annyit mondtak a járőrök, hogy 50 ezer alatti a dolog amiért kihívták és nem tudnak mit tenni. Szabálysértés. Ekkor volt felháborodás, hogy ezt a 21. századi rendőri intézkedést hol lehet megpanaszolni. Másnap megtörtént a feljelentés ismeretlen tettes ellen és azóta is csend, tehát egy fél éve csend, nincs elkövető pedig van, csak a járörök nem vitték el és a nyomozóknak sem elkövető az aki elkövette. Közben egy jogász ismerősünk azt mondta, hogy mindegy, hogy 38 ezer forint tűnt el, itt olyan kritériumok vannak, hogy ez nem szabálysértés hanem bűncselekmény, de többet nem mondott.


Kérdésem:

Ez akkor most milyen bűncselekmény?

Szabálysértés vagy több, esetleg a rendőrök szemében ez nem bűncselekmény vagy mi?



2020. jan. 9. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom pontosan ez minek minősül. De gyakori az ilyesmi. Sokszor nem történik semmi, hiába tesz az ember feljelentést. Mivel nem volt 50 ezer forint értékű a pénz ami eltűnt, valószínűleg nem fog történni semmi. Ezzel sajnos nem sok mindent lehet kezdeni. Tanulópénz. Rengeteg ilyenről hallani.
2020. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

A pénz eltűnésén felül van 10db megrongált sátor. Kétlem, hogy átlagosan kevesebb, mint 1200Ft legyen egy sátor értéke. Ezért lehet bűncselekmény. Rablásnak kellene lennie, nem lopásnak, mivel rongálás is történt közben (kivágták a sátrakat). A rabláshoz legalábbis kell az erőszak, de azt nem tudom, hogy tárgy (jelen esetben sátor, de lehetne akár egy ajtó/ablak is) elleni "erőszak" is számít-e vagy csak a személy elleni (az nem történt a te esetedben). Ha nem rablás, akkor is lopás és garázdaság (a megrongált sátrak miatt).

Nem vagyok ügyvéd, de szerintem ezért mondhatta az ügyvéd a bűncselekményt.

2020. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt az intézkedő rendőrök voltak tudatlanok, mert nem csak 38 ezer Ft kárt okozó lopás volt, hanem mellette sátrakat is megrongáltak, így a lopással és rongálással okozott kár biztos 50 ezer Ft felett volt, az pedig már bűncselekmény. Ha ezt jelentették volna, akkor ki kellett volna jönniük a bűnügyi technikusoknak.
2020. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Telefonált az egyik járőr állítólag a technikusoknak vagy valakinek és azt mondta utána, hogy nem jönnek a technikusok, úgyhogy össze lehet szedni az iratokat, a kést ki lehet dobni, ezután pattintott le azzal, hogy be lehet menni másnap hivatali időben feljelentést tenni, ha akarjuk.


Biztos más dolguk volt a bűnügyi technikusoknak vagy nem voltak sokan mert este 11 óra volt vagy nem látták értelmét.


Azért hívtam fel ma a rendőrséget, hogy megkérdezzem és közölte a nyomozórendőr, hogy "uram-nyugalom dolgozom az ügyön. Egy fél évig nem vették elő azt akire kihívtuk a járőröket, mostmár nem is fogják.

2020. jan. 9. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs bűncselekmény, akkor sem jogszabály (Rtv., RSZSZ), sem belső norma nem ír elő helyszínelést.

Helyszínelés nélkül pedig lehetetlen bizonyítani azt, hogy kétségen kívül az követte el a lopást és rongálást, aki egyébként elég gyanús.


lásd itt:

[link]

2020. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tök8, mert dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás (és a sátor kivágása tökéletesen az) esetén értékhatártól függetlenül bűncselekmény valósul meg, nem szabálysértés. (Btk. 370. § (1) bekezdésébe ütköző, a (2) bekezdés bc) alpontja szerint minősülő lopás vétsége)


Az eljárás elleni panaszt az ügyészségnek kell előterjeszteni, de szerintem 6 hónappal később erre már nincs mód. Ez valahol a Be.-ben pontosabban le van írva.

2020. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, 6-osnak jár a pirospont!

Valóban vétség ha "a szabálysértési értékre elkövetett lopást" "dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik".


Érdeklődj hivatalos elektronikus iratban rendőrségnél, hogy hol tart az ügy:

epapir.gov.hu


Panasszal akkor élhetsz, ha szabálysértésként kezelik az ügyet, vagy büntetőeljárást felfüggesztették, vagy lezárták.

Részletek Be.-ben:

[link]

2020. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amikor voltam feljelentést tenni, elmondtam mindent, hogy hogy volt de azóta semmi. Nem akarnak vele foglalkozni. Már ott is sántít a dolog, hogy ha feljelentésem megtettem, akkor be kellett volna hívni nekik mégegyszer rá pár nap pár hét mulva kihallgatni, hogy ugyanúgy tudom-e mondani, de nem hívtak. Gondolom nem szoktak ilyet, mert úgy vannak vele, hogy feljelentéskor előadtam mindent, hogy hogy történt és több dolguk velem nincs. De legalább egy papírt küldhetnének, hogy lezárták a dolgot, bár mondta a rendőr, hogy dolgozik az ügyben.
2020. jan. 9. 18:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Vettek fel jegyzőkönyvet a feljelentésedről?
2020. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vettek. Sőt adtak is egy példányt és mondta is a rendőr, hogy a parancsnoka elolvassa és azt várjam meg. Azt mondta, hogy a rendszer elfogadta és indul az ügyben nyomozás.

Gondolom ott van az irat egy fél éve a rendőrfőnök fiókjában, a telefonba pedig félrevezettek közben pedig nem is foglalkoznak az üggyel. Már nem is érdekel.

2020. jan. 9. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!