Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olvastam a témáról, de nem...

Olvastam a témáról, de nem kaptam pontos választ. Ha egy tanár a 13 éves diákjához érzelmileg mint lányhoz közeledik, megvallja neki a vonzalmát, meg is csókolja, az büntetendő cselekménynek számít-e?

Figyelt kérdés
tanár, kiskorú, diák, vonzalom, büntetendő

2020. jan. 16. 03:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Megjegyzés:nem én vagyok egyik sem.
2020. jan. 16. 03:17
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Egyrészt 14 alatti és 18 feletti kapcsolatáról van szó.

Másrészt tanár diák viszony (pozíciójából adódóan kiszolgáltatott a diák, ezért még ha 18 múlt volna is jogellenes lenne és minimum pályától való eltiltással járna). 14 alattiság miatt pedig egyenesen böri.

2020. jan. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%

Igen bűncselekmény, több szempontból is...



33/F

2020. jan. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
18 év alatti személy 12 év felettivel, 18 év feletti személy 14 év felettivel kezdeményezhet legálisan szexuális kapcsolatot. Az ettől eltérőek büntetendőek.
2020. jan. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 StevenUp ***** válasza:
Nem tudom hogy mit olvashattál utána (szerintem semmit) de ez kb az első mondat után üvölt róla hogy súlyos bűncselekmény, nrm tudom hogy ebben mi a nem egyértelmű...
2020. jan. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem, ha megcsókolta akkor bűncselekmény, és indítható rendőrségi ügy. Persze a rendőrök elég bénák is lehetnek, de érdemes elgondolkodni rajta.


Elsősorban a tanár tudtára kéne adni egyértelműen, hogy ez nagyon para, és hagyja abba.

Az igazgatóval is beszélni kéne, mert az a minimum, hogy itt nem folytathatja a munkáját.


A probléma a szituval, hogy gondolom nincs szemtanu, se semmi, két ember van, aki vallhat eléggé ellentétes dolgot.

2020. jan. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Két okból is büntetendő a gyerek még 14 èv alatt van, tehát ez bőven kimeríti a pedofília fogalmát, 2 a tanára. Az ilyen embereket úgy tökön tudnàm rúgni, hogy nem lenne gondjuk a nőkre soha többet az életben. Nekem is van egy 9 èves keresztlànyom, ha valami pedofil zaklatná pár év múlva, az nem sokáig lenne szabadlábon azt garantálom.
2020. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kaptál pontos választ, mert ha "csak" megvallja a vonzalmát és megcsókolja, azt egyetlen ügyész vagy bíró sem fogja "szexuális cselekménynek" minősíteni, így mindaz, amire az előttem szólók hivatkoztak teljesen kiesik. (az általuk emlegetett 14 éves beleegyezési korhatár ugyanis szexuális cselekményre vonatkozik.)


amivel ezt a dolgot meg lehetne jogilag fogni (ha tényleg csak ennyi történik) az a BTK 208. § (1) Kiskorú veszélyeztetése, ami 1-5 év, de ennél se lehet számítani túl súlyos ítéletre egy csókért, már ha egyáltalán bíróságra viszik az ügyet. (nyilván nem nyilvánosan történik, akkor meg hogy bizonyítod?)


szóval a válasz az, hogy igen, büntetendő, de ha csak ennyi, akkor nem túl valószínű, hogy meg is büntetik érte, leginkább azért, mert nem lehet bizonyítani.

2020. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Vigyázat! Tanár -diák kapcsolatnál 18 év a "beleegyezési szabály"!!!! (normál esetben 14)

Van egy olyan törvény amit pont az ilyen helyzetekre hoztak.

2020. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

# 9


ITT a lényeg! Erre a viszonyra nem alkalmazható a "szimpla" beleegyezési korhatár" a törvény szerint.


"amennyiben a kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi – például szexuális kapcsolatba lép a rá bízott gyermekkel –, és ezzel az ő testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését hátráltatja, kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt egytől öt évig terjedő szabadságvesztésre számíthat. "

2020. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!