Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olvastam a témáról, de nem...

Olvastam a témáról, de nem kaptam pontos választ. Ha egy tanár a 13 éves diákjához érzelmileg mint lányhoz közeledik, megvallja neki a vonzalmát, meg is csókolja, az büntetendő cselekménynek számít-e?

Figyelt kérdés
tanár, kiskorú, diák, vonzalom, büntetendő

2020. jan. 16. 03:16
1 2
 11/14 anonymousreview60 ***** válasza:
A tanár-diák viszony valóban tilt minden beleegyezéses szexet is.
2020. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a # 8 válaszoló, itt nincs szó erőszakról meg hasonlókról, mert azok csak szexuális cselekményre vonatkozóan állnának fenn.

Btk. értelmező rendelkezések:

"szexuális cselekmény: a közösülés és minden súlyosan szeméremsértő cselekmény, amely a nemi vágy felkeltésére, fenntartására vagy kielégítésére alkalmas, vagy arra irányul"

A csók nem minősül súlyosan szeméremsértőnek. Ha megfogja közben a lány mellét, vagy benyúl a bugyijába, az már igen. (Már feltételezve, hogy a lány a 13 éves.)

Tehát marad a kiskorú veszélyeztetése.

2020. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

5-ösnek!

Mert a törvényből nem egyértelműsíthető, amit

a többi válaszoló részletezett.

2020. jan. 16. 15:31
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as számú válaszoló!


Minden férfi-női vonzalmon alapuló testi érintkezés szexuális tartalmú, ebbe a körbe vastagon beletartozik a nyelves csók. Főleg, ha meg is vallja a gyereknek, hogy milyen nagyon tetszik neki mint lány. Akkor is, ha közben csak a vállát karolta át, húzta magához közben, az altestük nem ért egymáshoz, egyéb matatás nem történt.

Tehát nem "tanár-diák baráti" pusziról van szó.

2020. jan. 16. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!