Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapámnak jár kártérítés a...

Édesapámnak jár kártérítés a fogvatartottsága miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos már jó régió történet, még 2005-ben került börtönbe és 2006-ban szabadult. Testi sértés miatt került be, mert a munkáltatóját fejbe dobta egy féltéglával amitől az maradandó halláskárosodást szenvedett. Egyébként a apsas meg is érdemelte valamennyire, mert szörnyen bánt az embereivel, mindenki utálta kb.


Most a média sokat foglalkozik azzal a bizonyos fogvatartottak kártérítési igényével amit Orbán nem akar kifizetni. Édesapám jogosult-e erre a kártérítésre, illetve mennyi lehet az elévülési ideje?



2020. jan. 18. 08:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Biztos hogy nem. Nem most kell kitalálni, hogy 2005-ben milyen rossz volt. Egyébként remélem Orbán el fogja törölni azt a hülyeséget, hogy egy sittesnek fizessenek az én adómból.
2020. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos tájékozatlan vagyok, de ezek szerint: elkövetek valamit, amiért börtön jár, leülöm, amit kiszabnak, majd szabadulásom után ezért kártérítés jár nekem?🤔😯 Milyen jogcímen?

Tök logikátlan, nonszensz, nem is értem.

Bocs az offért.

2020. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez már elévült ügy lenne
2020. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenki kap tízmillió forintot, aki börtönbe ült akár csak egy hónapot is. Visszamenőleg 1965-ig. És ezt a pénzt a törvényesen élő emberek a (bűnözők áldozatai ) adójából fizetik majd ki.
2020. jan. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Elévült, nem jár semmi.

2. Ha nem évült volna el, akkor a börtönviszonyokat kellene vizsgálni. Ha a bíróság úgy ítélné, akkor nem járna semmi sem. Milliókat ritkán ítélnek meg.

3. Nem kapná kézhez a pénzt, hanem a volt főnök, kártérítésként. Az igény akár meg is haladhatja az így nyert pénzt, mivel lehet, hogy azt a munkakört már nem tudja ellátni.

2020. jan. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártatlanul ült, nem jár neki semmi.
2020. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az ész megáll, és körbenéz.
2020. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az jogosult kártérítésre, akit jogosulatlanul ítéltek el. Vagyis ártatlanul. Vagy pedig indokolatlanul hosszú ideig előzetesben volt, mielőtt kimondták az ártatlanságát. (Értsd: évekig, elhúzódó eljárás miatt)


A ti esetetekben egyik sem áll fenn, szóval mire is kellene kártérítés!?

2020. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, igen, van ez az új dolog, a börtönviszonyok miatt: az viszont már ilyen távlatból nem vizsgálható, és nem is biztos, hogy az esetében is megáll.
2020. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen értelmes kérdéseket, meg hogy Orbán nyomorék nyilatkozatai milyen helyeken landolnak. Komolyan azt gondolja valaki, hogy csupán azért jár a kártérítés, mert valaki börtönben volt?
2020. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!