Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapámnak jár kártérítés a...

Édesapámnak jár kártérítés a fogvatartottsága miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos már jó régió történet, még 2005-ben került börtönbe és 2006-ban szabadult. Testi sértés miatt került be, mert a munkáltatóját fejbe dobta egy féltéglával amitől az maradandó halláskárosodást szenvedett. Egyébként a apsas meg is érdemelte valamennyire, mert szörnyen bánt az embereivel, mindenki utálta kb.


Most a média sokat foglalkozik azzal a bizonyos fogvatartottak kártérítési igényével amit Orbán nem akar kifizetni. Édesapám jogosult-e erre a kártérítésre, illetve mennyi lehet az elévülési ideje?



2020. jan. 18. 08:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sajnos pont ezeket az embereket szólítja meg a beszédeivel, őket tudja manipulálni. Szomorú, mert a legtöbbjük választópolgár is. :(
2020. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

1. A kérdező egy troll. A kérdése fals, manipulatív. A célja az indulatok gerjesztése.

2. A fogvatartottaknak azért jár kártérítés - ha jár - mert az állam követett el velük szemben jogsértést. Az állam nem tartotta be a saját maga által hozott törvényeket.

Az meg nem úgy van, hogy orbán kiválogatja, hogy mely törvények tetszenek neki és melyek nem.


Orbán "igazságérzetének" akkor kellett volna felhorgadnia, amikor a farkas flórián nevű barátja ellopott néhány milliárd forintot abból a pénzből, amit a kisebbségek felzárkóztatására, oktatására kellett volna költeni.

2020. jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12: Na ja. Hálistennek Magyarországon nincs az a módi, mint Norvégiában, ahol kártérítést igényelnek meg egy tömeggyilkosnak, aki azért perli a börtönt, mert a cellájában csak Playstation 2-es van 3-as helyett.
2020. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha majd nem lesz joguk ahhoz, hogy kártérítésért pereljenek, akkor majd sehogy sem tudják érdekeiket képviselni, tehát nyugodtan lehet majd sanyargatni őket, mivel választójoguk nincs. Egészen addig, ameddig nem lesznek durva börtönlázadások.
2020. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Először is, te mélységesen szégyelld magad, kérdező. Édesapád testi sértést követett el, ráadásul olyat, ami után összeteheti a két kezét, hogy a sértett nem halt meg, és most nem gyilkosság miatt ül még mindig. Lehet, hogy ő "csak" hirtelen felindulásból dobott fejbe valakit, de annak az embernek egy életet kell halláskárosodással leélnie, amit te fel sem foghatsz, hogy milyen, amíg meg nem tapasztalod. Én egyébként sem értem, a főnöknek mindig igaza van, ez a munka világában az első számú szabály, és ha nem tetszik valami, akkor ott lehet hagyni azt a munkát, de a tettlegességig fajuló bántalmazás soha nem lehet megoldás. Örülj, hogy édesapád már kint van, egészségesek vagytok és abból kiindulva, hogy ezt a kérdést is ki tudtad írni valahogy, nem éltek rossz körülmények között. Ez apádnak egy jó tanulópénz volt, hogy egy életre megtanulja, hogy erőszakkal max a hűvösre fog menni.

Egyébként meg gondolj bele, nem nonszensz az, hogy amíg egy ember szorgosan, becsületesen dolgozik egész életében, addig van, aki köztörvényes bűnöző vagy milliókat csal a saját jóléte miatt, majd miután bekerült egy-két évre börtönbe, még neki áll feljebb és van képe perelni? Tudod te, hogy az a pénz kitől jön, amit te ki akarnál pereni? Nem az államtól vagy Orbán Viktortól, hanem a jogkövető személyektől. Ezért szégyellhetnéd magadat igazán, hogy egy ilyen kérdés az eszedbe jutott, már ha igaz egyáltalán...

2020. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15 Még szerencse, hogy a törvényeket nem olyan tudatlan és naív emberek hozzák mint te. A te logikád szerint akkor senki se perelhetne be senkit, mert a kártérítést valakinek az adójából fizetik ki. pff.. Komolyan irritáló, hogy mennyi tudatlan és ítélkező frusztrált ember van itt GYK-n.


Perelni egyébként a rossz körülményekért lehetett volna, ami azért alakult ki mert az állam nem tartotta be a szükséges előírásokat. Megnézném te hogy tudnál 1 éven át egy 5m2-es kis kalitkában élni, ahol még 3 másik ember is lakik veled együtt és ott szarnak egymás orra alá. A magadfajták pár nap alatt kipurcannának ott.. Inkább Te szégyelld magad amiért ilyen buta és korlátolt vagy. Remélem nem lesz gyereked sosem, aki tovább vinné a hülyeségedet.

2020. jan. 20. 16:27
 17/17 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Jól beletrafáltál a dologba, joghallgató vagyok, és reményeim szerint pont az ilyen társadalmi igazságtalanságok elleni fellépéssel fogok foglalkozni a közeli jövőben. De itt most nem az a lényeg, hogy mennyire értek hozzá én vagy éppen te, akiről nekem nem egy nagy intelligenciájú, magasan iskolázott személy jut eszembe, bár ne is haragudj.

A probléma itt az, hogy eleve egy jóérzésű emberben van annyi lelkiismeret, hogy ha majdnem megsüketített egy másik embert, akkor azért vállalja a felelősséget, majd inkább megpróbál továbblépni, és nem azon gondolkodni, hogy milyen módon lehet még ebből is pénzt kinyernie. Jártam már büntetés végrehajtási intézetben, láttam, milyen életviszonyok vannak, és azt gondolom, hogy aki ott okkal van, az ne panaszkodjon. Bár börtöne válogatja, de az a standard, hogy két emeletes ágyas szobák vannak, ahol persze, nem lehet táncolni, nincs akkora hely, de az elítéltek nem is ott kuksolnak egész nap, úgyhogy édesapád tizenöt év távlatából erősen kiszínezett meséit neked sem kellene elhinned, hiszen feltételezem, hogy a börtön lakrészén látogatóként te nem jártál.

Az államnak a következményekkel kell foglalkoznia: ha Pista adót csal, kacsalábon forgó palotát vesz és minden gyerekének autót ad születésnapra, majd elkapják és elítélik, és ő még ezek után milliós kártérítéssel jön ki, szerinted a szomszédai mit fognak ebből látni? Csalt, törvényt szegett, ezután leültették, de még onnak is pénzzel megrakodva jött ki. Hát persze, hogy egy idő után egyre több, egyébként szabálykövető ember fog elcsábulni, hogy törvénytelen dolgot tegyen.

Nyilván a Kormány is ez ellen akar tenni, nagyon helyesen. Persze, akit ártatlanul ítélnek el és vesznek el éveket az életéből, azt megértem, hogy kompenzálják (de akkor ezt már felfoghatjuk úgy, hogy a rosszul törvénykező bíró adójából "fizetik ki", nem máséból). Na de kedves édesapád jogos börtönbüntetése mégis hol sérti az ő jogát? Ha neki kártérítést fizetnek, az lehet, hogy pont az egy életre megnyomorított főnökének az adójából fog származni?

2020. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!