Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a rendőrség idézni fog,...

Ha a rendőrség idézni fog, akkor közöljem vele ezt?

Figyelt kérdés

Majd egy súlyos bűncselekmény miatt fognak idézni, azt hiszik én voltam, de nem igaz, így biztos, hogy tanúként fog idézni, azt mondta telefonon fog, mert ott egyszerűbb. Már beszéltem vele amúgy telefonon és mondta, hogy ha eljön az idö, idéz és meghallgat.


Ha idéz, mondhatom neki, hogy arra számítson, hogy ügyvéddel megyek, vagy ezt nem kelk?



2020. jan. 19. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne bejelenteni előre? Majd rá fog jönni.
2020. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert ügyvéddel fogok menni.

Azt hiszik én követtem el, pedig nem és tutira nincs és nem is lehet rám bizonyítandó erő, mert 8 hónapja tartó ügyben már, ha lett volna rám bizonyíték értem jöttek volna egy öt évi terjedő börtönbüntetéses bűncselekménynél. És mivel már voltam a hatóságokkal összetűzésbe sajnos, azt hiszi a rendőrség, hogy én hoztam el azt a sok milliót, de nem. Így gondolom tanúként fog idézni, mert az kevés, hogy szerintük én voltam, de nem tudják bizonyítani, mert nem is igaz. Tanúként, ha idéz, akkor viszek magammal ügyvédet, és azért kellene neki szólni, hogy tudjon róla, mert az ügyvédi meghatalmazást csatolni kell. Nem jönne az rá, hogy védővel megyek, ha nem szólok, mert tanúknál igen ritka, akkor tudná meg, mikor megérkeztem, hogy védő is van velem. De előre szolnék, mert a mehatalmazást be kell adni. Amúgy a telefonban azt mondta, hogy mindenképp idéz és meghallgat majd, de mint már mondtam, nem tudja ő se még, hogy mikor. Azt mondta , hogy telefonon idéz, viszont én kitaláltam egy olyat, hogy ha felhiv, hogy idéz, megmondom neki, hogy az idézést irja is le és bemegyek érte, papírslapú formába is kérem, ez biztos nem fog neki tetszeni, de úgy kérem, mert az idézésen az ügyszám rajta van, meg, hogy milyen minőségben idéz és azért kell papíralapúban is, mert ha telefonon idéz, csak annyit mond, hogy ekkor meg ekkor jelenjek meg, az ügyszámot meg, hogy milyen minőségben, azt telefonban úgyse mondja meg.

2020. jan. 20. 01:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Már megint itt vergődsz... Kezd szánalmas lenni.

Nem kell bejelenteni előre semmit, menj ügyvéddel, és kész.

2020. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na akkor figyelj ide! Elviszed magaddal az ügyvédet, ő tudja, hogy mit kell csinálnia. Ha nem tudja, akkor az egy ócska ügyvéd. Amit le kell adnia a rendőrségnek, azt akkor és ott helyben leadjátok, és kész. Mit nem értesz ezen?!

Vagy telefonon akarsz bármit is leadni?

De miért nem az ügyvédet kérdezed meg a gyakori helyett?

Az se világos, hogy ha már Ügyvéd, akkor ott fogsz vele először találkozni vele, és bámuljon, mint a borjú az új kapura, vagy előre beavatod a részletekbe, hogy legalább az előzmények birtokában legyen valami sejtése, hogy mire akar kilyukadni a nyomozó?

2020. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eleve ott bukik a sztori, hogy telefonon nem lehet idezni, annak is megvannak a szabalyai. Valaki felhiv, hogy Kiss Piroska alezredes vagyok vagy fotorzszaszlos, jelenjen meg ekkor es ekkor kihallgatasra? Vagy, hogy gondolod?
2020. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!