Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtó miért nem közli...

Feketeruhasember kérdése:

A végrehajtó miért nem közli hogy valakinek minek a fejében vonja a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem áll módjukban felvilágosítást adni mert egy követeléskezelő cég volt a végrehajtást kérő, akiről a büdös életben nem hallottam.(Forfitt kft.) Fingom nincs kik ezek és hogy honnan. Úgyhogy a követelés kezelő adta le a végrehajtónak. Azt is kinézem belőlük hogy már egy kifizetett tartozás után akár. És az a vicc hogy ezek a cégek márol holnapra megszűnnek, jogutóddal aki aztán más néven viszi tovább természetesen ugyanazokkal az tulajdonosokkal.

Szóval ott tartok hogy hogyan bizonyítsam hogy nincsen már tartozásom ha nem tudom mire fel teszik még ezt.


2020. jan. 23. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugy hogy feljelented oket es majd a rendorseg kinyomozza.
2020. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Végrehajtás alapja vagy bírósági ítélet vagy fizetési meghagyás lehet. Melyik áll a te esetedre azt te tudod, de nem lehet csak úgy a semmiből végrehajtani szóval elvileg mindenről tudnod kell. Ha valahogyan mégis jogtalan, pl. tudatlanságból vagy hanyagságból nem mondtál ellen a FM-nak akkor megakasztani nagyon nehéz csakis ügyvédi segítséggel lehet.
2020. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A követeléskezelésnek hálistennek a követelés az alapja! Ha nincsen igyzolva a követelés eredete és mibenléte nem végrehajtható!

Időhúzás gyanánt TE is HIVATALOS levélben(ajánlva,tértivevény,megfelelő levél form) folyamatosan-akár havonta-is kérheted a tartozás igazolását.Ha ez nem történik meg harmadik levélváltásra(válasz kell hozzá,ha nincsen akkor nyer ügyed van) akkor polgári peres eljárást kell indítanod.(nyugi nem bonyolult) Az első a perindításban hogy neked szabályszerű keresetlevelet kell benyújtani a bírósághoz.Ebben egy ügyvédi iroda egyszeri (néhány ezer ft) díjért segít neked.

2020. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy jelentsen ez bármit -ellent mondani a fizetési meghagyásnak- tök igaza van. Bár én ellent mondtam a fizetési meghagyásnak, mert bíróság elé vittem az ügyet és egy év csend után levonták a fizetésemből a pénzt.

Semmi idézés semmi....

Ja és ellentmondani is csak a végrehajtó irodán keresztül lehet. Ő továbbítja-vagy nem- a bíróság felé.

2020. jan. 23. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd az ügyet es a hivatalos közjegyző elé jegyezze be és indítsd újra ....
2020. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha bíróság elé vitted akkor arról van lezárási döntés.Ha nincsen akkor még aktív így perfrissítést kell kérned.

Ha nem foglalkoztál a saját "pereddel" akkor sajnos magadra vess... :(

Részleteket megosztanád velünk tanulságként?

2020. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez igazából nem velem történt csak már olyan a helyzet hogy én is próbálok nyomozni ebben az ügyben több kevesebb sikerrel. Röviden: Férj feleség. Férj hülye idióta hitelt hitelre vesz fel. Feleség kezességet vállal aláír mindent amit az "ura" mond. Házasság tönkremegy, apát nem érdekli semmilyen tartozás úgyis feketén keresi a teljes fizetését, anyától elkezdik vonni a fizetéséből..
2020. jan. 23. 18:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem apa lelép és az asszony meg most issza a levét az egésznek.
2020. jan. 23. 18:35
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ja és ellentmondani is csak a végrehajtó irodán keresztül lehet. Ő továbbítja-vagy nem- a bíróság felé"


Ezt nem tudom, honnan szedted.


Az ellentmondást közjegyzőnél terjesszük elő 15 napon belül. Ő továbbítja (köteles rá!) majd a bíróságra, ugyanis ekkor perré alakul az eljárás.


A vh. lapról kiderül minden adat, amit tudnod kell az ügyről.


"Úgyhogy a követelés kezelő adta le a végrehajtónak."


Micsodát?


A vh. lapot (vh. záradékot) bíróság vagy közjegyző állítja ki és Ő küldi meg az illetékes végrehajtónak is.


Keresd fel a végrehajtót ügyfélfogadási időben (ez is rajta van a végrehajtható okiraton) és érdeklődj.

2020. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!