Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jár kártérítés a...

Szerintetek jár kártérítés a raboknak a rossz börtön-körülmények miatt?

Figyelt kérdés

A kormány eldöntötte, hogy véget vet a "börtönbiznisznek". Megtehetik, hogy felfüggesztik a kifizetéseket a jogerős bírósági ítéletek ellenére?


Ti mit gondoltok erről az ügyről?


2020. jan. 28. 23:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Bírálni lehet a bíróság döntését, de nincs mit tenni, eleget kell tenni neki.
2020. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 hun_74 ***** válasza:
52%
#17 ha azt hiszed hogy nincsen különbség a magyar és az orosz Fekete Delfin között akkor javaslom írd be a YouTube keresőjébe: Fekete Delfin...
2020. jan. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
64%

Kíváncsi lennék hogy a börtön kártérítések miatt sok felháborodó emberke közül mégis hányan voltak életük során egy magyar átlag börtönben. Be lehet vonulni egy kis időre és utána lehet pofázni. Akkor megtudjátok hogy mik is azok a szállodai, szanatóriumi luxus körülmények. Egy túlzsúfolt cellában például, ahol csak egy kis darab függönnyel van leválasztva a WC, nem sz@rhatsz büdöset mert elrántják a függönyt és rögtön leordítják a fejed.

Ismerősömnek egyik bordáját és ujját törte el az egyik smasszer és mégsem követelt kártérítést. Bekellett érnie azzal hogy a börtönparancsnok megígérte neki hogy megbünteti a smasszert.

Könnyen be lehet ám kerülni!

Elég ha véletlen elgázolsz valakit vagy váratlanul tetten éred az élettársad ahogy éppen megcsal és a szeretője utána lökdösve lekezelően beszél veled.

2020. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Lehetne az is a törvény, hogy a Belügyminisztérium a felelős a fogva tartási körülmények miatt. Ha a körülmények nem felelnek meg az előírásoknak, akkor van x idejük, mondjuk két évük arra, hogy elérjenek egy bizonyos mértékű javulást. Ha nem sikerül nekik, akkor a miniszter és az államtitkárok kötelesek egy közepes színvonalú börtönben tölteni egy bizonyos időt, mondjuk egy-két évet. Ekkor nem járna kártérítés.
2020. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
57%

Kérdem én, a kényelemhez, a luxushoz joga van az embernek?

Mert ha igen, akkor érdekes, hogy oly sokan nem élnek vele...

2020. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem kényelemről és nem luxusról van szó, hanem emberi méltóságról...


A börtönökben az is probléma, hogy ha egy sokkal durvább bűnöző rászáll egy kevésbé durvára, azt az őrök, vagy az akárkik, nem feltétlenül védik meg.

Pedig amúgy még lehet, hogy rehabilitálható lenne, de így nem lesz az...


Illetve sok a skizofrén és egyéb olyan elmebeteg, akiket nem vizsgálnak, nem kezelnek, pedig esetleg nem olyan indíttatásból követtek el bűncselekményt ami rossz, csak szimplán betegek... Nekik nem börtönben lenne a helyük.

2020. febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
79%
Na akkor egy kis valóság, miért is kérnek a fogvatartottak kártérítést. Rossz börtönkörülmények, embertelen bánásmód, bogarak stb. Tehát sorolom: koszos a fal: maguk a fogvatartottak koszolják össze, de kifesteni nem akarja, inkább perel. Bogárcsípés: a panelházakban is van, meg mindenhol..ott ki fizet kártérítést? Rendszeresen irtva van, ha megcsípi, kap rá kenőcsöt, ellátást....nem jelzi inkább perel. Kevés a napfény: hát ..a föld forog, nem mindig ugyan úgy süt a nap....perel. Kevés az élelem: nem dolgozó embereknek, a hozzáértők által megszabott kalóriamennyiséget kapják, napi 3x étkezést...ingyen...nem jó,itt mindenki diétázik, válogat, ha nem teszik neki, Perel. Nem megfelelő orvosi ellátás:mindenki a börtönben akar meggyógyulni, fogat csináltatni, soron kívül, magánrendelőkben....mi az hogy csak ekkora van időpont? Perel. Nagyon meleg van, nincs elég meleg...Perel. Túlzsúfoltság? Aki volt kollégista..tudja, semmivel nem rosszabb....Közös Wc függönnyel...nem kellett volna szétrúgni a WC ajtót, mert ugye a kárt senki nem téríti meg, senki nem látta ki tette, én aludtam én olvastam én meg épp az ablakon néztem ki....Szabad levegőn való tartózkodás: törvényileg napi 1 órát kell biztosítani, de 30 perc múlva fel akarok menni....nincs csikk,amit összeszedjek: perel..nem volt meg az 1 óra....ha mégsem viszik fel, perel: kényszerséta miatt....Tehát minden fogvatartottnak biztosítani kell a törvényben meghatározott jogosultságokat, de minden fogvatartottnak be kell tartania a törvényben meghatározott kötelességeit...Jaa, kérem ezt nekem senki nem mondta....És ez nem véleményem...tények
2020. febr. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!