Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről? Hogyan...

Mit gondoltok erről? Hogyan törvény szerű?

Figyelt kérdés
Együtt vagyok az édesanyám féltestvérével(egy az anyjuk, de nem ugyanaz az apjuk; és én nem tartom az anyámmal a kapcsolatot) és apukám rájött hogy én együtt vagyok az úgymond fél-nagybatyámmal és azt mondta e miatt börtönbe is lehet kerülni. Hogy ez mennyire igaz?

2020. febr. 5. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet börtönbe kerülni.
2020. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
börtönbe nem kerülhetsz de fúj...
2020. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Putritempó.
2020. febr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még össze is házasodhattok a magyar jogszabályok szerint... de tényleg elég beteg dolog
2020. febr. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Itt a gyakorizók tényleg nem dugnak családon kívül?
2020. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Az egy dolog,hogy anyáddal nem tartod a kapcsolatot, de közben elferdült értékítéletű emberré váltál.

Ez kb. vérfertőzés! A nagybátyád családon belül talált pipihúst, te meg beleestél az ágyába. Nekem undorító a történeted!

2020. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

ptk és a btk szerint nem vérfertőzés és össze is házasodhatnak (de akkor is.... o.O)



érfertőzés

199. § (1) Aki egyenesági rokonával szexuális cselekményt végez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.


4:12. § [Rokoni, hozzátartozói kapcsolat]


(1) Érvénytelen


a) az egyenesági rokonok házassága;


b) a testvérek egymással kötött házassága;


c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága; és


d) az örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt kötött házassága.


(2) A testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyző e házassági akadály alól a házasságkötés előtt vagy a házasság fennállása alatt felmentést ad. Felmentés akkor adható, ha a házassággal létrejövő kapcsolat a születendő gyermekek egészségét nem veszélyezteti.

2020. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

nem törvénysértés, innentől ne okoskodjon senki.

máskor állandóan ragazskodtok a 18-as korhatárhoz ha nagykorúságról van szó hát most ragaszkodjatok a btkhoz.

2020. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Törvény szóköz szerű.

Szóval a te mamád, egyben az anyósod is? Érdekes.

2020. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Undorító.
2020. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!