Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pályakezdő 25 feletti diplomás...

Pályakezdő 25 feletti diplomásoknak van valami támogatás amivel el lehet helyezkedni? 😥

Figyelt kérdés
Januárban szereztem meg a diplomám és rengeteg helyre beadtam már az önéletrajzomat (mezei részmunkaidős irodai munkákra is), de 2 állásinterjú lett belőle csak (a többiről vagy vissza se írtak vagy elutasítottak). Ráadásul még jött ez a koronavírus is ami miatt ezerszer nehezebb lesz. Egy egyik interjún (transcosmos) az angolom miatt hasaltam el a másikon (középfokú banki adminisztrátor) pedig meg se indokolták. Szóval 3 hóanpja kudarc kudarc hátán és még az Ifjúság Grancia programot se vehetem igénybe, mert 25 elmúltam. Viszont pokolian nehéz helyzetben vagyok, már az ennivalón is spórolni kell, igaz szüleimmel élek, de nagyon nem számíthatok rájuk örökké és nekik is alig van pénzük. Nincs valami ifjúságsegítő szervezet, ahol akár alibi fizetésért de elmehetnék dolgozni, hogy legalább valamit be tudjak írni munkatapasztalatnak a CV-be? Vagy valami egyéb lehetőség? Mert pályakezdőként a kutyának nem kellek. 😭

2020. márc. 28. 13:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

"Eleve egy olyan világban, ahol egyre nagyobb méreteket ölt a digitalizáció és egyre több alacsony státuszú munkából szorítják ki az embereket robotok, az innovatív gondolkodás egyre nagyobb szerepet kap..."


Ahhoz azért még kell minimum néhány évszázad, hogy egy pusztán algoritmusok szerint működő gép bekösse a villanyt a házadba vagy ha lefullad a kocsid megtalálja a hibát és alkatrészt cseréljen, mindezt úgy, hogy közben a óhajaidhoz-sóhajaidhoz is alkalmazkodik, ha kell, lefarag az árból stb.


Bár szerintem ilyen szintre sosem fogják tudni felfejleszteni a robotikát (eleve hogyan gyártasz a robotba találékonyságot, fantáziát, empátiát, és egy csomó más olyan emberi tulajdonságot, ami a legtöbb kétkezi melóhoz elengedhetetlen?).


Szóval ne csináljunk már úgy, mintha a nem-diplomás munka csak a szalagnál állást jelenetné!

2020. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
55%
Bocsáss meg kérdező, de ha én interjúztató lennék nem vennélek fel, programozó végzettséged van és nem tudsz programozni meg nem tudsz angolul? Ideje megtanulni, megveszel 1-2 udemy-s kurzust meg tanulsz angolul és akkor jó lesz. Nekem még diplomám sincs csak leabszováltam és az első munkhelyen felvettek ahova beadtam, de tudok programozni és angolul is.
2020. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#22: Én is tudok valamennyire programozni, csak kérdéses annak a szintje. Udemy-s kurzusokat fogok venni és tanulni. Milyen mércét (mely technológiákból) kellene megütnöm, hogy legyen esélyem egy Junior állásra? Azt se tudom ilyen pozícióknál mekkora követelményrendszer.
2020. márc. 28. 15:58
 24/26 anonim ***** válasza:
58%

Az egyetmnek arra is meg kellene tanítania, hogy a szakoddal mit kezdhetsz, és mit nem, meg hogyan szerezz információt... Ezt sem tanultad meg.


Szerintem tudnod kellene, hogy mik a lehetőségek...., milyen szakma ez. A kapcsolatteremtés, kommunikáció egy módja az info. szerzésnek, kérdezded meg a szaktársaidat

2020. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát ha java fejlesztő akarsz lenni akkor java, maven stb ha web akkor mondjuk angular, nézd meg milyenből keresnek legtöbbet meg tetsszen is olyant vegyél, hajrá!
2020. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A babaváró... XD
2023. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!