Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pályakezdő 25 feletti diplomás...

Pályakezdő 25 feletti diplomásoknak van valami támogatás amivel el lehet helyezkedni? 😥

Figyelt kérdés
Januárban szereztem meg a diplomám és rengeteg helyre beadtam már az önéletrajzomat (mezei részmunkaidős irodai munkákra is), de 2 állásinterjú lett belőle csak (a többiről vagy vissza se írtak vagy elutasítottak). Ráadásul még jött ez a koronavírus is ami miatt ezerszer nehezebb lesz. Egy egyik interjún (transcosmos) az angolom miatt hasaltam el a másikon (középfokú banki adminisztrátor) pedig meg se indokolták. Szóval 3 hóanpja kudarc kudarc hátán és még az Ifjúság Grancia programot se vehetem igénybe, mert 25 elmúltam. Viszont pokolian nehéz helyzetben vagyok, már az ennivalón is spórolni kell, igaz szüleimmel élek, de nagyon nem számíthatok rájuk örökké és nekik is alig van pénzük. Nincs valami ifjúságsegítő szervezet, ahol akár alibi fizetésért de elmehetnék dolgozni, hogy legalább valamit be tudjak írni munkatapasztalatnak a CV-be? Vagy valami egyéb lehetőség? Mert pályakezdőként a kutyának nem kellek. 😭

2020. márc. 28. 13:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#3, 4, 5:

"Milyen diplomád van?"


Gazdaságinformatikus BSc végzettségem van. Előtte mérnökinformatikát tanultam, de azt félbehagytam. Így sajnos elég sok ideig tartott mire meglett a diplomám (6 év), de akkor se kellene ennyire megbélyegezni. Meg van egy IT biztonságtechnikus végzettségem (CCNA) amiben viszont nem dolgoztam.

2020. márc. 28. 14:41
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy benne véletlenül egy pánik, depresszió FB csoportban? Mintha ott láttam volna ilyet.


Budapesten próbálkozol legalább?

2020. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem így kell csinálni. Egyrészt a diplomához kellett szakmai gyakorlat. Életrajzodhoz csatolod a githubod. Bemutatod, hogy milyen önálló, saját projekteken dolgoztál az egyetem alatt. Írhattál volna 6 év alatt játékokat androidra. Máris van tapasztalatod. Beírod, hogy ezalatt csak 10 ezren letöltötték a játékodat, de pozitív visszajelzésekkel. Meg hogy egy opensource projektbe is becsatlakoztál és aktívan dolgoztál rajta. Stackoverflowon aktívan válaszolsz a kérdésekre. Sőt, magadnak saját weboldalt csinálsz, mégha csak az önéletrajzodnak is. Azért egy szoftverfejlesztő nincs arra ráutalva, hogy egy cégtől induljon, tudsz tapasztalatot szerezni, legfeljebb fizetés nélkül. Neked ezalatt az idő alatt portfóliót kellett volna építeni. Ha eddig nem ment, akkor most kell elkezdeni, őszre lesz is mit bemutatnod és mehetsz dolgozni.
2020. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
Baj hogy egy-két válaszból süt az a TIPIKUS diplomás gőg! Többek között ezért vetem meg szinte az összeset. Tisztelet az indexelő BMW ritkaságú kivételnek! Én csak agu topa villanyszerelő vagyok, de javítottam már hibát Villamos mérnöknél. Pl az is ajtót nyit és méla undorral bemutatkozik: X.Y villamos mérnök... Vissza is kérdeztem: Akkor mit keresek itt?? De nem baj! Kifizette amit kellett! Hogy számoltam? Munkadíj X forint szorozva 3-mal az arrogancia miatt. Ilyen ez. Hogy is szól a mondás? A tudás hatalom?
2020. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#13: Az informatikai terület tényleg csak a szoftverfejlesztéről szól? :(

Én sose szerettem és nem is nagyon tudtam programozni. Ezért is váltottam szakot sajnos.

2020. márc. 28. 15:03
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az önsajnáltatás(ezt nem bántásként írom). Ez a helyzet Magyarországon, senkinek sem könnyű. Rengetegen, amikor egyetemre mennek, azt hiszik, hogy lehet belőlük bármi, hogy milyen értékes egy diploma. Az igazság az, hogy a legtöbben csak valamilyen ismeretség által tudnak elhelyezkedni. Nincs valaki ismerősöd, akár egy olyan oktatód, aki neked kedves volt és megkérdeznéd tőle, hogy mit tanácsol? Ha körbekérdezel az ismerőseid körében, akkor nem veszíthetsz vele semmit. Magyarország ilyen hely én HR-es vagyok és számos cégnél dolgoztam már, mindenhol még a takarító is valakinek a valakije volt, informatikusnak meg egy OKJ-s végzettségűt vettek fel, nem pedig a BME-n végzettet, mert a főnök valakijének a valakijének kellett a fizetés. A legtöbb munkát egyébként is a legtöbben alapvető intelligenciával eltudják végezni, a diploma nem is fontos, az ismeretség annál inkább.
2020. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%
Mert szerinted miről szól? Informatikus vagy és nem tudsz programozni? Akkor mihez értesz? Nem meglepő hogy kutyának se kellesz.
2020. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Te is tudod, hogy a mérnökinfó és a gazdinfó képzések miről szólnak: fizika/matematikai ismeretek a programozáshoz + programozás alapok. És akkor te most benyögöd, hogy nem érdekel. Dehát akkor nincs is diplomád, mert nem ezzel akarsz elhelyezkedni. Akkor menj el egy középiskolába rendszergazdának vagy informatikatanárnak, aztán jó lesz az úgy. Csak vállalnod kell, hogy közben megszerzed a tanári képesítést. Ha már saját lábadon nem tudsz megállni, akkor az állam nyakába varrhatod minden kínodat és kész.
2020. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#17: Adatbázis admnisztrátor, junior hálózattelepítő, szoftvertesztelő pl.

Meg ha akkora hiány lenne programozókból, akkor junior szoftverfejlesztői pozíciókról is legalább felkerestek volna egy interjú elejéig, de még az se miközben nem az Oracle-höz jelentkeztem ilyen senior developer engineer pozíciókba, hanem csak mezei fejlesztői állásokra. Vagy nem tudom mi kell egy junior munkakörbe ha nem egy friss BSc diploma...

2020. márc. 28. 15:19
 20/26 anonim ***** válasza:
55%
#17-nek igaza van. Szerinted mi az informatika? Amúgy a magyar egyetemek színvonaltalanságát mutatja, hogy olyannak diplomát kiadnak, aki saját bevallása szerint nem szeret és nem tud programozni.
2020. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!