Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor ha rosszul...

Mi van akkor ha rosszul emlékszem tanúként?

Figyelt kérdés

Még 2018-ban bántalmazták egyik ismerősömet egy szórakozóhelyen. A vallomásomban azt adtam le, hogy az egyik tettes megüti ismerősöm,aki annak következtében földre rogy. Majd a tettes testvére kilép a szórakozóhelyről. Ekkor úgy emlékszem, hogy még a földön feküdt ismerősöm, és megrúgták néhányszor, mert mikor felkelt, akkor fogta a jobb karját/oldalát. Utána felkelt, majd ketten elkergették.


A vádlottakkal való szembesítés során a vádlottak volt amit elismertek, de az egyik vádlott sokat ködösített. Emiatt csak a második szembesítés során változtattam annyit a vallomásomban, hogy akkor lehet, hogy nem rúgták meg, csak én emlékszem úgy, mert voltak arra utaló jelek.


Jelen esetben kell tartanom valamitől? Vagy ezzel elkövettem valamilyen bűncselekményt?



2020. ápr. 7. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha módosítod a vallomásod abból semmi baj nincs. Akkor van ha bebizonyosodik az ellenkezője amit kétség kívül állítottál.
2020. ápr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttad jól, de neked úgy tűnt, mert voltak arra utaló jelek.
2020. ápr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha a birónő/biróúr rákérdez, hogy miért változtattam, akkor annyi elég oknak, hogy a szembesítés során az egyik vádlott sok dolgot elismert, ami miatt úgy éreztem, hogy lehet, hogy őszinte, és akkor mégsem történtek rúgások?


Még annyi a kérdésem, hogy az első vádlott azt mondta, hogy ő ugyan megütötte ismerősöm, de nem akkor, amikor én mondom,hanem csak később.

2020. ápr. 7. 01:38
 4/8 anonim ***** válasza:

"Emlékeim szerint", "úgy tűnt" stb. alapból így szoktak fogalmazni. A bíró majd rá fog konkrétan kérdezni ha ellentmondást lát a vallomásokban. Tudja, hogy az emlékezet és a tanúvallomás mindig szubjektív - mármint még ha igazat is akar valaki mondani, akkor sem pontos.

Ha nem direkt teszel hamis vallomást, hanem eme "szubjektivitás" (nem megfelelő emlékezés) miatt akkor nem vonhatnak eljárás alá. Azt mond amit láttál, ha látják hogy rúgták a földön akkor azt.


Személyes megjegyzés: megverték a barátod, megrugdosták a földön az egyik támadó azt mondja "aznemisúgyvolt" és erre módosítasz a vallomásodon? :o No comment...

2020. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két év telt el, ők se hülyék, hogy azt gondolják percre pontosan emlékszel. Amúgy meg, nehogy már még őket védd, hogy jaj lehet mégse úgy volt. Dehogy nem bakker. Nekik az az érdekük, meg az ügyvédjük is azt javasolja, hogy el ne ismerjenek mindent, vagy legalábbis minél inkább úgy, hogy jól jöjjenek ki belőle. Nem olyan kedves őszinte emberek ők.
2020. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ember frissen történt dolog után sokkal jobban emlékszik a történtekre. Ahogy telik az idő, egyre kevésbé. Ez teljesen normális. Viszont azért ha józan az ember, arra még 4 év után is emlékszem, hogy valakit rugdostak a földön vagy sem... Azt senki nem tudja befolyásolni. De amennyiben te már akkor sem voltál benne biztos, hogy történt-e rugdosás, te azt egyértelműen láttad, vagy csak olyan volt, akkor azt úgy kell elmondani. Akkor követsz el bűncselekményt, ha úgy adod elő a történteket, hogy azok nem úgy történtek és ezt szándékosan teszed. Tehát tuti nem volt rugdosás, de te azt mondtad, hogy igen. Vagy volt, de te azt mondod, hogy nem, közben meg tudod, hogy igen.
2020. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

Nem nagyon emlékszem, mert csak egy ismerősömrol van szó,meg elég rég volt. meg én is ittam aznap este.

2020. ápr. 7. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj! Nem arra kér a bíróság, hogy tárt fel mi az objektív és megcáfolhatatlan igazság. Azt akarja tudni, hogy mire emlékszel. Ha akkor így emlékeztél, de most már nem így rémlik, akkor az is oké. Ha már nem emlékszel semmire, az is oké. Ha azóta minden eszedbe jutott és most már összeáll a teljes kép, akkor az az oké. Egy dolgot nem tehetsz: olyat nem állíthatsz, amiről tudod, hogy nem úgy történt, mert az a hamis tanúzás.
2020. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!