Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elutazhatok most a páromhoz,...

Elutazhatok most a páromhoz, akivel már nem találkoztam 1,5 hónapja?

Figyelt kérdés

A veszélyhelyzet kezdete óta 1x mentem el itthonról, vásárolni. A párom Budapesti, én pedig 200km-re lakom tőle jelenleg, azóta nem találkoztunk, mert egyikünk se akar tömegközlekedni, vagy oscarozni. Autóval felmehetek hozzá 1 hétre, és vissza jöhetek, amennyiben nem használok tömegközelekdést, és sehova máshova nem megyek, úgy, hogy a sofőröm nem egy háztartásban lakik velem? Illetve ha lehet, akkor a sofőrnek egy háztartásban kell lennie velem?

Ellenőrzik ezt valahogyan?


2020. ápr. 15. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kijárási korlátozás szerint nem mehetsz el, de nem fogsz lebukni, ha erre vagy kíváncsi.
2020. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Mehetsz a lőtéri kutyát nem érdekli, főleg ha nem éjjel mész.
2020. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem.
2020. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én szeretném felelősségteljesen kezelni az egészet, ezért nem megyek el sehova. Csak nem tudom, meddig tart ez az egész. Mert ha 1 évig, akkor az azért elég sok. Pár hónapot kibírok egyébként, nem hisztizek vagy ilyesmi. Csak természetes, hogy látni szeretném.

Viszont azt nem értem, hogy ezzel én hogyan ártanék másnak, ha pl háztól házig visznek, és a párom is otthonról dolgozik, ő se jár el sehova.

Megbüntethetnek akkor azért, ha felmegyek, és azzal indokolom meg, hogy tartózkodási helyet változtatok éppen?

2020. ápr. 15. 13:31
 5/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Minél több az ilyen "csak én", "csak most" akció, annál tovább tart az egész. Gondolj arra, hogy egyetlen ilyen akcióddal - a hasonlóan gondolkodók miatt - 1 hónappal hosszabbítod meg a korlátozásokat.
2020. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Milyen hasonló gondolkozás? Szerinted miért nem mentem fel eddig?

Összesen 1x mentem ki vásárolni amióta ez az egész tart, azóta itthon ülök, és nem is szeretnék olyan lenni, aki hátráltatja ezt az egészet.

De logikailag, azzal miért ártok, ha háztól házig megyek? Olyan személyhez, aki szintén nem jár kint.

2020. ápr. 15. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha esetleg megállitanának indokold valami egyszerűbbel. Ami indokokat a kormány közzétett abból mondjuk bármelyiket mondhatod. De kicsi a valószínűsége hogy megállítanak annak meg még kisebb hogy esetleg megfertőződsz.
2020. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó, csak kicsit hihetetlen, hogy azt elfogadják, hogy pl pestre járok fodrászhoz és körmöshöz és mehetek akár tömegközlekedéssel is ha azzal indoklom meg az utazásomat. Ha pedig kocsival látogatom meg a páromat úgy, hogy egyikünk se megy ki, az meg már nem igazán elfogadható. Kicsit érdekes a dolog.
2020. ápr. 15. 13:54
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon megszaporodtak az ilyen kérdések. Érdekes modon a PÁRJÁHOZ akar menni sok kérdezö. Én meg nem értem, hogy ha a párja valoban akkor miért nem élnek együtt??? Vagy csak olyan párzotársrol van szo?
2020. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ez magánügy, de azért, mert ő ott dolgozik, én meg itt tanulok még, most fogok államvizsgázni, és a nyáron fogunk összeköltözni, már ha a vírus engedi...

Én eredetileg is ezen a településen éltem, ő meg ott. Interneten ismerkedtünk meg. És azért nem mentem fel az, mert itt van rám szükség jelenleg, nincs munkám, és nem akarom, hogy ő tartson el. Egyéb kérdés?

2020. ápr. 15. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!