Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítotok, a tetőzésig...

Mire számítotok, a tetőzésig vagy azután milyen idióta szabályokat vezetnek még be?

Figyelt kérdés

Saját véleményetek szerint fognak még bármiféle intézkedést bevezetni? Pl kötelezővé teszik a maszkviselést, stb...

Ugyebár Május elejétől egy másik védelmi terv kezdődhet szigorú szabályok keretében... Ez mit fog takarni? Enyhítenek de mellette mégis kitalálnak valami biztosító óvintézkedést?



2020. ápr. 24. 02:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
88%
20: Ha meg május végénél tovább veszik el az emberektől a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségeket, az tömeges mentális leépülést, bekattanásokat fog eredményezni, az öngyilkosságok statisztikája is megugrik. És kitörhetnek zavargások és lázongások.
2020. ápr. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
67%

#20: Azért azt megjegyezném, hogy a gazdaság összeomlásán a koronavírus maximum gyorsított.

A válság már tavaly az első félévben megkezdődött, az autóalkatrész gyártásban dolgozok, és ott nagyon érződött a lassulás már egy éve. Csak idő kérdése lett volna, hogy ez begyűrűzzön.

Na ezen gyorsított a helyzet.


A gyárak, amik állnak, ahonnan embereket küldtek el, nem azért állnak, mert "maradj otthon". Hanem mert csökkennek a lehívások.

Ahol van megrendelés, ott megy a munka is. Csak az inproduktívak egy része dolgozik otthonról.

2020. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 valaki : ***** válasza:
80%

22-es

Szerintem igazad van. Én diákként dolgozom autóipari gyárban, minden nyáron 3 hónapot. És mivel közte van 9 hónap kihagyás, ezért nagy különbségeket látok évről évre. Mikor kezdtem, még mindenki ki volt akadva, hogy mindig jönni kell és jaj. Tömeg állt a céges busz előtt szombaton, volt vasárnapi túlóra, amiért valami kis ingyen kaját is adtak. Na szerintem valahol 2017-18 körül láttam durván változni a helyzetet. De a diákmunkámat már évek óta féltettem. Már ilyenek voltak, hogy a szokásos "bármennyi diák jöhet, itt mindig van munka" helyett elkezdtek egyre kevesebbet kérni és azok mentek akik jóban voltak a közvetítővel. Kénytelen voltam az ott megismert csoportvezető és műszakvezető segítségét kérni. Sikerült is, megindokolták, hogy engem küldjenek, mert rám nem csak diákmunkát bíznak, hanem olyat is, amit csak ott dolgozó csinálhatna. Na de a lényeg, hogy ezt kellett csinálom... Nagy váltás. Szóval szerintem tényleg jött volna valami korona nélkül is.

Aki írta, hogy ránk erőltetik a szabályokat: Szerintem jogos, egy ideig. De már lassan nem jó így és szerintem ezt már a politikusok is tudják. Néhány hete még évekről beszéltek. Mármint hogy a korlátozások fognak évekig tartani, az emberek ezt már ki is nevették a Facebookon, hogy ne szórakozzunk már. Szóval szerintem az rendben van, hogy ilyen-olyan szabályok érvényben vannak, de tőlem se várja el senki, hogy a páromat nem látom még x hónapig, évig. Mert nem lehet kimenni. Én úgy számoltam, hogy júniusig elfogadom a helyzetet, de utána már nem. Akkor sem gondolok bulizni menni, össznépi gyülekezetekre, de a barátomhoz igenis el fogok utazni.

2020. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
79%

A gazdasági válság már érik egy ideje. Én 5 éve vettem lakást, akkor kezdtem figyelni az ingatkanárakat, amik meredek emelkedésnek indultak. A fizetések viszont nem követték ezzel arányosan. Jött a CSOK, a babaváró hitel, kihúzták a lakáskasszák alól az állami támogatást. Az emberek többsége meg nem arról híres, hogy jól sáfárkodik a hitelekkel. Az előző válság idején voltam pályakezdő diplomás, úgy, hogy suli mellett is dolgoztam. Most ugyanazt a tendenciát látom, mint ami ahhoz vezetett, csak most nem a devizahitel buktatja ki, hanem más. A COVID-19 felgyorsította.

A korlátozásokat viszont nem szabad sokáig húzni, mert zavargások lesznek, éhezés lesz, megnő a bűnözés.

2020. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
47%
2020. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
34%
25: Kattintásvadász cikk, fejlődő országokról van benne szó, elsősorban Afrikából.
2020. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 valaki : ***** válasza:
87%

Na igen, például a turizmus. Sok face-huszár, #maradjotthon lovag arról beszél, kit érdekel a nyaralás, mindenki maradjon a sejhaján. Ez mind szép és jó, de az országok bevételének kisebb nagyobb része a turizmus pl. Szóval muszáj minden szektorban menteni a menthetőt, mert őt is el fogja érni a hatása. Nem csak arról van szó, hogy a Tóth család balatoni nyaralása elmarad az idén, így lekicsinyítve ez valóban a legkisebb gondnak tűnik.

Ezért nem értem amúgy az embereket. Elhiszem, hogy valakinek bejön az otthonlét meg fél a vírustól, de nem látják, hogy ha sokáig így marad, nem kell azon gondolkozni, mit vegyen a boltban? És könyörög még megszorításokért. Mindenképp valami arany középút kellene, mert se az nem jó, ha tömegek halnak meg, se az nem jó ha a maradék több millió ember meg eszi a szomszéd macskáját, depressziósan.

2020. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim válasza:
50%
Szerintem a falvakban lesznek enyhítések , a városokban pedig más intézkedéseket vezetnek be
2020. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a szabályok bevezetésénél nem elég körültekintőek.

A 9-12 az időseké sem volt jól átgondolva.

A média túlzott félelemkeltő, klikkvadász cikkei miatt eltúlzott a félelem sok emberben.

Arany közép út? Valamit valamiért?

Kötelező maszk zárt helyeken, korlátozott létszám az üzlethez igazodva, fertőtlenítők biztosítása intézményekben, vendéglátóhelyeken, a nagyobb rendezvényeken kívül, meg minden induljon újra!

Ennyi! Ettől nem ugrik az egekbe a fertőzés! Ott a még nem bizonyított BCG oltás hatékonysága. Svédeknél minimális védekezés mellett ha ennyi az esetszám, akkor nálunk töredéke lesz csak ha feloldják a szigorításokat.

2020. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
72%

Kérdésedre válaszolva szerintem a kötelező maszk viselés zárt helyeken sanszos, hogy bevezetik. Talán a beteg idősek védelmében rájuk vonatkozó szigorításokat vezetnek be. Ez lenne a logikus.

Ezzel még megbarátkoznék, ha ezzel egy időben sokat engednek a szigorításokon.

2020. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!