Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítotok, a tetőzésig...

Mire számítotok, a tetőzésig vagy azután milyen idióta szabályokat vezetnek még be?

Figyelt kérdés

Saját véleményetek szerint fognak még bármiféle intézkedést bevezetni? Pl kötelezővé teszik a maszkviselést, stb...

Ugyebár Május elejétől egy másik védelmi terv kezdődhet szigorú szabályok keretében... Ez mit fog takarni? Enyhítenek de mellette mégis kitalálnak valami biztosító óvintézkedést?



2020. ápr. 24. 02:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
62%
Én mondjuk azt se bánnám ha lenne fogorvosi vagy szakrendelés... Rólunk megfeledkeztek?
2020. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem pl távmunka, távoktatás jó, ahol nem oldható meg ott dolgozzanak helyben. Céges csapatépítők neten egyelőre. Éttermek, büfék házhozszállítás. Szerintem pl ilyet meg lehetne engedni hogy kisvárosból faluból kocsival másik kisvárosba, vízpartra, hegyre el lehessen menni nyaralni párnap 1-2 hétre, ott akkor lenne bevétele a panziósoknak, nem mennek tönkre. Persze sok takarítás.

Viszont nagyvárosok ne özönölhessék el a nyaralóhelyeket. Helyben kapcsolódjanak ki és ha sok a távmunka kevesebb a szmog. Vásárlás céltudatosan, pár naponta.

Ezek a nyári tömegek ne legyenek még. Koncert az kivetítőn, esetleg autósmozi. Kocsmák szórakozóhelyek házhozszállítás, valami másra hasznosítsák a termet addig pl kiscsoportos sport. Tömegközlekedéssel viszont max szomszéd kisváros, közeli helyre kellene menni nyaralni.

Boltok tarthatnának nyitva sokáig mert akkor kisebb a tömeg, könnyebb olyan időben menni mikor kevesen vannak. De több minden legyen fent neten hogy lehessen rendelni vagy ott megnézni mit lehet kapni.

Nem tudom más országokban miket találnak ki amiket lehet hasznosítani.

Utazni lehessen lehetőleg kocsival országon belül családtagokhoz, közeli kapcsolatokhoz, de ne legyen nagy társaság, rendezvény.

2020. ápr. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
67%

32: Kocsmák és szórakozóhelyek mégis mit szállítanának házhoz? Magyarázd el, kíváncsi vagyok.


Szerintem aki külföldön él, de magyar állampolgár, az a nyáron már látogathasson haza úgy, hogy ne kelljen két hétre házi karanténba mennie.

2020. ápr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
47%
Kisvárosból lehessen menni vízpartra, de nagyvárosból ne lehessen kiszakadni? Miért? Ha a nagyvárosiakat kizárnád a természetjárásból, akkor úgy fair, ha mindenki mást is.
2020. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
48%
Lángos, melegszendvics, hambi, gofri, kebab, zene, amijük van és imádják az emberek. De ha jobb ötleted van szólj. Mindenesetre ne üljön ott egy kupacban az összes fogatlan alkesszel együtt mindenki, de ha tönkremegy minden ilyen hely, sem jó. Felhívnám a figyelmeteket hogy nem én találtam ki a koronavírust, reklamációért a vírushoz forduljatok, de kell valami átmeneti megoldás az embereknek.
2020. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom mit lehet kezdeni a nagyvárosok kikapcsolódásával, túl sokan vannak egymás hegyén hátán, viszont ott sok a fertőzött és megfertőznek másokat is. Nekik kicsit tovább kellene bírniuk helyben, most nem azért de ha nincsen szmog, tök jókat lehet kirándulni egy nagyvárosban is, többször voltam pl hóesésben mikor eltűntek az autók. Van ott minden, szép helyek, természet is néhol. Persze kirándulni kocsival el lehet menni, de ők ne épüljenek be egy kevésbé fertőzött kistelepülésre úgy hogy ott alszanak, ott laknak, ott vásárolnak ott fertőznek.
2020. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
Dolgozni így is járunk, nem mindenki van otthon, szóval tökmindegy, hogy a munkahelyre utazok be tömegközlekedéssel, vagy kirándulni a természetbe, ahol amúgy is kevesen vannak.
2020. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
35: Ezeket a dolgokat éttermekben és gyorsbüfékben vásárolhatja meg az ember (Kivéve a zenét, de azt mégis hogy szállítanák házhoz?), de ők szállítanak is házhoz. De te a kocsmákról és szórakozóhelyekről írtál, én erre reagáltam. Mégis mit szállítanának házhoz? Miért akarna az ember egy kocsma italkészletéből házhoz rendelni, amikor ugyanazt jóllehet feleannyiért megveheti a szupermarketben és ott még szélesebb is a választék? Na jó, egy esetben tudom elképzelni. Ha mondjuk a kocsma forgalmaz valami olyan minőségi maszek kézműves piát, aminek az egész település a csodájára jár. De nem hiszem, hogy ilyenből olyan túl sok lenne.
2020. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként meg kevésbé fertőzött helyekről azért lehetne szerintem panziózni valahol nyaralás céllal családilag, hogy ne menjenek tönkre pl a panziók se. Minél kevesebb ember menjen tönkre, ez a lényeg, ok ha kicsit kevesebb a bevétel az egy dolog de ki lehessen tartani.
2020. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
50%
" tök jókat lehet kirándulni egy nagyvárosban is, többször voltam pl hóesésben mikor eltűntek az autók. Van ott minden, szép helyek, természet is néhol." - Igen, ha nem zárnák le hétvégenként, hétköznap ugyanis dolgozunk, akinek még van munkája, sőt, vagyunk olyanok is, akik nem otthonról... Hétköznap csak szabadság árán tudunk kirándulni menni bárhova, de csak azért én nem veszek ki szabadságot, mert hétvégén nem lehet menni, egy kollégám megtette, mert szereti a terepfutást, nagy távokat szokott menni, és képernyő előtt dolgozik.
2020. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!