Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális elrettentésként...

Legális elrettentésként kirakni a bejárati ajtóra egy hivatalosnak tűnő feliratot?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondoltam, hogy


"Fegyveres biztonsági szolgálattal védett terület" vagy hasonló


Természetesen cégnév nélkül. Pitibb betörőkben ha már csak egy kis félelmet kelt, már megérte nekem.


Előzménye, hogy az elmúlt napokban többször is be akartak nyitni hozzánk (elég óvatosan, próbáltak úgy, hogy bent ne hallatszódjon, de pont az ajtó mellett voltam) esti órákban, kopogás és minden nélkül.


Panelház többedik emeletéről van szó.


2020. ápr. 26. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Van egy jobb megoldás annál, hogy komplett hülyét csinálj magadból: Be kell zárni az ajtót!
2020. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Igen, panelház emeletén rohadt hihető, hogy majd fegyveres biztonsági őr lesz egy magánlakásban... Vegyél raisztót, jobb zárat az ajtóra stb.
2020. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Remélem nálad is megpróbálnak betörni, aztán hidd el teljesen más lesz a véleményed az egészről, egy hétig aludni sem fogsz. Mivel nem jutott be, nyilván nem mehetek ki összeverni, mert az már nem jogos védelem.


Bejutni meg nem szeretném, hogy bejusson. De hidd el, aki be akar jutni, azon nem a 2 kulcsra zárt ajtó fog kifogni. Ha meg éjszaka teszi, tehetetlen vagyok, azt csinál velem amit akar, ha alszok.


Ha egy ilyen felirat már csak egy kicsit elgondolkodtatná az elkövetőt, már megérné.

2020. ápr. 26. 10:54
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam, hogy a házban vannak biztonsági őrök, hanem hogy riasztó van a házban, és azok jönnek ki.
2020. ápr. 26. 10:55
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Legális.

Viszont nehezen hhihető hogy kommandósokkal védekezel 1 panelban.

Rakj inkább kamerás felügyeletről vagy riasztóról vagy kutyáról szóló táblát.

2020. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Írd ki azt, hogy aki ide be akar jönni, azt megerőszakolom. Mellé egy bőrruhás fickó képét. Ettől sokkal jobban meg fog ijedni. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2020. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Én még annyit fűznék hozzá (1. vagyok), hogy mikor beköltöztem az egyik albérletembe, heteken keresztül tévedésből a miénk alatt lévő lakásba akartam bemenni hetente legalább egyszer, mikor siettem haza, mert egyforma volt az ajtó. Tehát a kérdező valószínűleg egy este hazaérő lakótól retteg, aki tévedésből rossz ajtót nyitogat.
2020. ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Természetesen legális.
2020. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, mert te a saját üres lakásodba kulcs nélkül úgy próbálsz benyitni, hogy az üres lakásban senki nehogy meghallja, hogy be akarsz menni.
2020. ápr. 26. 11:12
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerelj fel az ajtód fölé magasra, hogy ne lehessen elérni, egy mozgásérzékelős lámpát nagyon erős reflektorral, ami nem az elhaladókra, hanem az ajtód elé állásra kapcsol be, és mellé egy kamerát (álkamerát). Aki az ajtódhoz lép, azt azonnal erős fény fogja megvilágítani, jelezve hogy érzékelték az ottlétét. Ha még a kamerát is látja mellé, akkor nem fogja többet az ajtódat birizgálni.

Ha véletlen másik lakó teszi, akkor egyből rá fog jönni hogy nem az ő ajtaja - ha rossz szándékkal menne, akkor meg elhúzza a csíkot azonnal.

2020. ápr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!