Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális elrettentésként...

Legális elrettentésként kirakni a bejárati ajtóra egy hivatalosnak tűnő feliratot?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondoltam, hogy


"Fegyveres biztonsági szolgálattal védett terület" vagy hasonló


Természetesen cégnév nélkül. Pitibb betörőkben ha már csak egy kis félelmet kelt, már megérte nekem.


Előzménye, hogy az elmúlt napokban többször is be akartak nyitni hozzánk (elég óvatosan, próbáltak úgy, hogy bent ne hallatszódjon, de pont az ajtó mellett voltam) esti órákban, kopogás és minden nélkül.


Panelház többedik emeletéről van szó.


2020. ápr. 26. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tegyél ki egy karanténos papírt inkább! :)
2020. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

riasztóval védett terület

ez van a matricán, amit a riasztós cégtől kaptam


de egyszerűbb lenne tényleg beköttetni, 4500 forint sincs egy hónap

2020. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Ez inkább szánalmas, mint bármi más...
2020. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a 9-es választ nekem szántad, akkor segítek, szóval volt egy lakótársam, aki gyakran nyitva hagyta az ajtót, ezért igen, úgy próbáltam bemenni, hogy megnyitottam a kilincset. Egyáltalán te mit gondolsz, hogy valaki csak úgy nyitogatja az ajtódat, hátha az nyitva van? De ahogy írtam is, ha eddig a zár kitartott, akkor semmi probléma, nyitogassa továbbra is, vagy esetleg mikor megnyitja szóljál ki, hogy "ki az?" Hátha kiderülne valami.
2020. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem kissé túlparázod a dolgot. Annak lehet igaza, aki azt írja, hogy tévedésből akarnak oda benyitni. Mégis melyik buggyant betörő próbálkozna ilyennel, panelban, többször egy héten? Ajtót nyitogatni, hogy a lakók felkészülhessenek a betörésre?
2020. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 Igazad van, de valójában lényegtelen hogy valós-e az ok az ijedtségre. Ha attól tartana hogy törpék másznak ki éjjel a vécécsészéből, akkor az ellen is kellene találni valami megoldást és nem lehet lezárni olyan egyszerűen hogy butaság. Ahogy azt mondták már: attól, hogy valakinek üldözési mániája van, még nem biztos hogy nem üldözik.

Van egy csomó lehetőség - sokat már javasoltunk is itt - amit használhat, hogy megnyugodjon tőle. Akkor használni kell. A kérdése is ennyi volt, hogy tehet-e ki egy feliratot. Ha neki ez biztonságérzetet okoz akkor tegye ki! Engem más nyugtat nem esténként, az hogy ellenőrzöm a bejárati ajtókat és még a garázsajtót is. Másnak ez is butaságnak tűnhet, és akkor?

2020. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tévedésből akarnak oda benyitni, azért halkan, mert alvó kisbaba van a lakásban. Hallottam már ilyenről.


Leírnád pontosabban, hogy mi történt? Benyitottak, aztán távoztak is egyből, rájöttek, hogy mégse?

Nem is láttad őket?


Miért nem zártad az ajtót?


Nem kell ezt túlparázni.

2020. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
2020. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!