Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincsenek maszkmentes...

Miért nincsenek maszkmentes bevásárlási idősávok, maszkmentes tömegközlekedési járatok?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból nem akarok maszkot hordani, ahogyan a csendes többség sem akar. Én személy szerint nem hiszek a textil maszkok hatékonyságában, nagyjából annyit érnek a vírus ellen, mint a víz felfogásában a szúnyogháló. Másrészt a saját egészséghez való jogom is sérül, mind a mentális (betegség tudat erősítése, kontrollvesztettség érzése), mind a fizikai egészségem telintetében (magasabb CO2 belégzés, kevesebb oxigén belégzés, több archoz nyúlás, nem 100%-ban higenikus maszkok újra és újra használata) és az szerintem feljebb való jog, mint egy náthától való irracionális félelem.


Miért nem lehet gondolni azokra is, akik ki akarják zárni a koronavírus pánikot az életükből, vállalják egy esetleges fertőzés kockázatát, és hagyni ezeknek az embereknek is életteret?


U.i.: láttam már a behugyozós képet, rohadtul nem meggyőző, pls ne küldözgessétek


2020. máj. 3. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Nyugi van testvèr. Ma èn is kimozdultam , telefonon baràtommal Beszèltem ès voltak emberek akin volt maszk ès volt akin nem . Rajtam sem volt semmi. Nem kell paràzni .
2020. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Holnaptól kötelező, ha például le akarsz menni tejért a boltba, vagy A pontból B-be el akarsz jutni tömegközlekedéssel. Hiába voltak teljesen más utazási feltételek érvényben a bérlet megvásárlásakor.
2020. máj. 3. 18:21
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Mert a maszk nem téged véd, hanem másokat, ha te vagy fertőzött, csak akár nem is tudsz róla. Ha csak önmagadra jelentenél veszélyt, természetesen jogos lenne a felvetésed, de mivel maszk nélkül másokra jelenthetsz veszélyt, így önmagát herélné ki a rendelkezés, ha ugyanolyan körülmények között néha kéne a maszk, néha nem.
2020. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Elmagyaráznád, hogyan garantálod azt, hogy én 100%-ba elkerüljen a testedről/testedből származó dolgokat, ha ugyanazon az utcán sétálunk, ugyanabban a boltban vásárolunk és haza sem akarok hozni olyan dolgot ami érintkezhetett veled.
2020. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ennyi idő után sem fogtad még fel, hogy miért kell a maszk? Nem fogod sokra vinni az életben...
2020. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező

A tömegközlekedésen nem a maszk van előírva, hanem az eltakart arc. Ahogy mások írták, pont amiatt hogy egymást ne fertőzzék olyan egyszerűen az emberek.

Az üzletekbe már megszabják a maszkot, mert ott azt könnyebb betartani. Én sem szeretném hordani, szerinte sem sok értelme van, de elfogadom, ha ez másoknak bármi segítséget jelent. Használhatsz eldobható maszkot vagy olyat is amit ki lehet mosni. Mivel nem téged kell hogy megvédjen, hanem tőled másokat, nem számít hogy te összefogdosod-e, hazaviszed-e vele a vírust vagy ugyanazt használod minden nap és így nem véded magad vele. Abban segít, hogy terólad ne jusson a vírus olyan könnyen a bolt polcaira, a bevásárló kocsira, a kajákra, cipőkre, akármikre - amiket utána más fog megvenni.

Korábban is el lehetett volna ezt rendelni, csak akkor még nem lett volna lehetősége az embereknek be is tartani, mert nem volt annyi maszk készleten.

Ne pánikként fogd fel, hanem viccnek. Nézd meg hogy egyesek hogyan hordják a maszkot, milyen maszkot hordanak. A textil maszkok - főleg amik mintásak - nekem mindig olyanok, mint amikor a hülye kamasz egy női tangát húz az orrára és a fülére akasztja.

2020. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Mert így hatékonyabb a hisztériakeltés.
2020. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

"Én személy szerint nem hiszek a textil maszkok hatékonyságában,"


Ez nem hit kérdése.

2020. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Hihetetlen hogy még mindig vannak ilyen hülyék:D
2020. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9, szerintem is durva, hogy léteznek COVIDióták :/


Többiek kérlek, hogy írjátok le, hogy nem fertőzött, vagy nem tünetes emberek továbbfertőzésétől hogyan védenek az alsógatya maszkok? Nem az orvosnál, hanem a többször használt, 90%-ban sosem fertőtlenített, muszáj maszkok.

2020. máj. 3. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!