Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincsenek maszkmentes...

Miért nincsenek maszkmentes bevásárlási idősávok, maszkmentes tömegközlekedési járatok?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból nem akarok maszkot hordani, ahogyan a csendes többség sem akar. Én személy szerint nem hiszek a textil maszkok hatékonyságában, nagyjából annyit érnek a vírus ellen, mint a víz felfogásában a szúnyogháló. Másrészt a saját egészséghez való jogom is sérül, mind a mentális (betegség tudat erősítése, kontrollvesztettség érzése), mind a fizikai egészségem telintetében (magasabb CO2 belégzés, kevesebb oxigén belégzés, több archoz nyúlás, nem 100%-ban higenikus maszkok újra és újra használata) és az szerintem feljebb való jog, mint egy náthától való irracionális félelem.


Miért nem lehet gondolni azokra is, akik ki akarják zárni a koronavírus pánikot az életükből, vállalják egy esetleges fertőzés kockázatát, és hagyni ezeknek az embereknek is életteret?


U.i.: láttam már a behugyozós képet, rohadtul nem meggyőző, pls ne küldözgessétek


2020. máj. 3. 18:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

"Többiek kérlek, hogy írjátok le, hogy nem fertőzött, vagy nem tünetes emberek továbbfertőzésétől hogyan védenek az alsógatya maszkok?"

Felfogják a szádból és orrodból származó váladék nagy részét. Mi nem volt ezen egyértelmű?

2020. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 LazyJones ***** válasza:
71%

" Én személy szerint nem hiszek a textil maszkok hatékonyságában" ez nagyjából senkit nem érdekel szabályozási szempontból.

"nagyjából annyit érnek a vírus ellen, mint a víz felfogásában a szúnyogháló. " Ez tényszerűen nem igaz.

"Másrészt a saját egészséghez való jogom is sérül, mind a mentális (betegség tudat erősítése, kontrollvesztettség érzése), mind a fizikai egészségem telintetében (magasabb CO2 belégzés, kevesebb oxigén belégzés, több archoz nyúlás, nem 100%-ban higenikus maszkok újra és újra használata)" Tévedés, ha nem akarsz boltba járni vagy tömegközlekedni, nem kényszerítenek a használatára. Csupán megszabják, hogy hova nem mehetsz be maszk nélkül. Fürdőruhát sem kötelező viselni, csak anélkül nem mehetsz be az uszodába.

"szerintem feljebb való jog, mint egy náthától való irracionális félelem." Ezerszer elmondták, de most akkor újra: Nem nátha, nem irracionális. És nem, a társadalom egészsége nagyobb prioritású, mint a te kényelmi hisztifaktorod.

2020. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vehetsz ffp2 es maszkot is, gázálarcot is, nincs meg szabva, hogy csak textil maszkot lehet hordani.
2020. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

Sok hülyeséget olvasni a GYK-n, de ez a kérdés még így is kiugró. A maszkviselés nem valami hóbort, a célja nem az emberek korlátozása, hanem a megvédése. Értem, te nem hiszel a koronavírusban, szíved joga. Találkoztam én már laposföld hívővel is. Újságot olvasol, híreket nézel vagy hallgatsz esetleg? Tudod, hogy milyen tünetei vannak ennek a vírusnak? Segítek, aki elkapja, az rosszabbul van, mintha csak náthás lenne. Most olyat írok, amit még biztos nem hallottál ezek szerint: egy csomó ember belehalt ebbe a betegségbe. Persze, van ez a dolog, hogy azt sulykolják, csak az idősek és betegek veszélyeztetettek, de hidd el, ez nem igaz. Értem, hogy el akarják kerülni a pánikot, de azzal, hogy ezt kommunikálják, kitermelik azokat az embereket, akik ilyen hülye kérdéseket tesznek fel. Az emberek könnyelműek lesznek, mert nem érzik, hogy ők is veszélyben vannak.

Szóval kérdésedre válaszolva azért nincsenek maszkmentes idősávok, mert vírusmentes idősávok sincsenek.

2020. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, a bukósisak is kényelmetlen és zavaró meg a biztonsági öv is. Még sem jut eszébe senkinek "bukósisak és biztonsági öv mentes sávokat" tartani a közlekedésben. Pedig lehet hogy az illető szuper motoros/autós - csak éppen akivel karambolozna, az is belehalhatna. Vagy fordítva, egy ostoba képes lenne megölni egy vétlen, óvatos közlekedőt - miközben egy öv bekötése vagy sisak felvétele megvédte volna az életét.
2020. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
#15 Annyi a különbség, hogy a bukósisak és a biztonsági öv valóban megvéd, míg a maszkok többsége szart sem ér.
2020. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
24%

"Annyi a különbség, hogy a bukósisak és a biztonsági öv valóban megvéd, míg a maszkok többsége szart sem ér."

Ennyi idő után sem esett még le, hogy másokat védesz a maszkkal?

2020. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16 Ma maszkban voltam kénytelen vásárolni. nagyon utáltam. Ezért minél előbb kimentem a boltból és akkor megyek legközelebb ha feltétlen muszáj. Nem fogok boltokban flangálni, csak mert ráérek - pont mert sz*r érzés a maszkot hordani, de kötelező.

Máris beváltotta azt, hogy csökkenjen a kontaktusok és a fertőzések a lehetőségek száma.

nem csak azzal lehet elérni az eredményt ha mindenki steril védőruhában mászkál, azzal is ha szimplán nem éri meg mászkálni.

2020. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én mindig azt hittem, hogy az emberek egyre okosabbak a tudomány fejlődésével, de ja, nem.

Mint már annyi sokan leírták, nem magadat véded, hanem másokat magadtól. Úgy is lehetsz hordozó, hogy abszolúte semmi tünetet nincs. Ez most független az ARC plakáttól, ami egyébként majdnem jó szemléletes példa, egy picike hibával.


Voltak maszkmentes bevásárlási időszakok, láttad az előző hónapban, hogy megugrott az új esetek száma. Ennyit ki lehet bírni, és ezt egy olyan mondja, aki már egy kör futástól kapkodta a levegőt világéletében. Én is hordom, pedig igen, párásodik belül, meg meleg, meg nem úgy jön a levegő, de ki lehet bírni. Amúgy sem kéne össze-vissza mászkálni, ha nincs jobb dolgod, tehát nem munkába mász vagy ilyesmi.

2020. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!