Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 14:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%

"Aha, és akkor egy jogász a közigazgatásban 180 ezer forinton fog tengődni, öt év egyetemmel, szakvizsgával, foglalkozásdoktori címmel. Nagy koponya vagy!"



Ez nem így működik, kérdező!


Ez ettől egy kicsit összetettebb.


Nekem pl. nincs más lehetőségem, csak a közig.

Nem tudnék elmenni sem egy vállalthoz, sem ügyvédi irodába, hiába van jogi szakvizsgám.


Tudod, nem mindenkinek adataik lehetőség, hogy pl. jogtanácsosként dolgozzon egy cégnél (ott el tudom képzelni a havi nettó 400.000, - Ft körüli összeget)


A közigben viszont ennyi pénz csak vezetői szinten lehetséges, amihez nem elég "csak" a végzettség és a szakmai rátermettség.

Oda már lojalitás is kell....a vezetőség és a közszolgálat irányába.


Tudtad, hogy pl. az igazságszolgáltatásban egy kezdő járásbírósági bíró nettó fizetése kb. 350.000, - Ft nettó?

Nem hiszem, hogy tudtad....

És azt tudod, hogy mibe kerül eljutni odáig?


Szerintem ezt sem tudod....


Az állami szolgálat - sehol sem - arról híres, hogy agyonra fizeti a dolgozót. Az pedig, hogy vezető lehessél, nemcsak szakmai kérdés.


Innentől kezdve a fenti kijelentésed nem más, mint a tájékozatlanságodra bizonyíték.

2020. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
40%

Hát, a "kezdő jogász" még sokat nem mond. Hol kezdő, mivel foglalkozik?


Ügyészségen, bíróságon, földhivatalnál, minisztériumban bértábla szerint.


Ügyvédnél, közjegyzőnél, cégnél... munkaszerződés szerint.


Mivel még csak jelölt/fogalmazó tud lenni az illető, ráadásul a legelején még nagyon-nagyon sok tanulnivalója van, és állandóan oktatásra meg előadásokra is kell járnia, ezért a teljesen kezdők nem szoktak horror összegeket hazavinni, ez tény. Ahogy halad előre a pályán, és közeledik a szakvizsgához, úgy tud már egyre önállóbban és hatékonyabban dolgozni, például saját pereket vinni bíróság előtt, tárgyalni önállóan ügyfelekkel, rendőrségre egyedül elmenni... - ezzel együtt, jó esetben, a fizetés is fokozatosan nő.


A szakvizsga letétele pedig egy nagy ugrás, ilyenkor a legtöbb helyen a státusz is változik (fogalmazóból titkár, vagy közjegyzőjelöltből helyettes, stb.), illetve máshol már önállósodni is lehet (ügyvéd pl.).

2020. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%

Az előző hozzászólást a magam részéről még csak annyival egészíteném ki, hogy a jellemzően "kezdő jogászként" sokkal jobban lehet keresni az élet más területén, mint a jogi pályán.


Igen, ehhez az kell, hogy a "kezdő jogász" bizony elhagyja a jogi pályát, azért, hogy ne várjon még a diploma után még 7-8 évet arra, hogy pénzt keressen. Hiszen azért nem mindenki engedheti meg magának, hogy kezdő ügyvédjelöltként 100-110.000 Ft körüli összeget "keressen". Már ha egyáltalán keres.


A volt csoporttársam, akivel egyszerre végeztünk a jogi karon, egy divatcéghez került rögtön államvizsga után. Nagyságrendekkel keresett többet, mint én ügyvédjelöltként.


Egy másik ismerősöm újságíró lett. Az Ő kezdő fizetése is a DUPLÁJA VOLT az én jelölti béremnek.


Szép dolog a jogi pálya, de pénzügyi szempontból legfeljebb csak akkor siker szakma, ha van valaki aki eltart addig, amíg be nem futsz. Már ha befutsz egyáltalán.

2020. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
80%

Arról a helyzetről nem is beszélve, amikor a jelölt nem keres egy fillért sem, sőt, még ő fizet az irodának, aki a helyet biztosítja számára.

De hát, ezt nyilván el sem tudja képzelni az itt fontoskodó szántó-vető.

2020. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
34%

De, el tudom képzelni. Első két évben én sem kerestem semmit. Majd két évig minimálbért.


Nem tudom, miért 0%-os a válaszom, amikor amúgy 100%-ban az igazságot írom le. A szakmában vagyok, én imádom, és örülök neki, de végigcsináltam a kemény éveket is.

2020. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Ibw4x ***** válasza:
23%
maximum 400.000FT/hó
2020. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%
Nettó 140.
2020. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
44%

Budapesten kezdő ügyvédjelölti fizetés 150-200e nettó, nemzetközi irodáknál magasabb is lehet. Aki ez alatt kínál, az komolytalan, rengeteg álláslehetőség van.


Nincs ügyvédjelölt, kiírtották őket. Ha valahol megmutatod, hogy nem vagy analfabéta, jelöltként sem kell éhenhalnod (a korábbi állapotokhoz képest).


Én 3 éves jelölti tapasztalattal kapok 350e-t + hozott ügyek után 50%. Ez konkrétan egy egyszemélyes iroda.


Persze ha azt nézem, hogy pl. Banki jogi előadóknál cca 280-300e körül indul mindennel együtt, ez sem kimagasló. Jelöltként nem a munkabérből gazdagodsz meg.

2020. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
45%
Rengeteg álláslehetőség? Lol. Budapesten nemhogy jogi előadói, hanem minimálbéres rabszolgajelölt hirdetés is alig van. Mondom ezt úgy, hogy minden nap nézem az állásportálokat, linkedin-t stb. Szóval lehet, hogy az a 10-20 ember, aki valahogy bekerült egy korrekt multicéghez, vagy nemzetközi irodához mint jogász jól keres, de az összes többi vagy 14 órázik 140 ezerért egy zsarnok ügyvéd alatt vagy kénytelen otthagyni a szakmáját (és kidobni 5+ év tanulást) ha nem akar éhenhalni.
2020. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
50%

Érdekelne, hogy ezt honnan látod így, nekem teljesen más a tapasztalatom.


Szerintem elég sok hirdetés is van, és bárkivel beszélek, vadásszák a jelölteket, mert elfigytak. Ismerek olyan jelöltet, aki pénzt is kap azért, ha kiközvetít egy új kollégát.


140 ezerért az én ismeretségi körömben (ami elég vegyes, egyirodások, közepesek, nemzetközisek) meg sem mozdulnak.


Nálunk is óriási a fluktuáció, 150e-t adnak kezdő jelöltnek (ami semmi, talán ezért is van vándorlás :D), és ezért a pénzért gyakorlatikag írni-olvasnk alig tudó emberek vannak, aki minimálisan tud valamit (nem gondolok sokra, pl. helyesen ír, tud borítékot címezni, alapvető fogalmakkal tisztában van), az azonnal pattan több pénzért. Szóval ez is azt mutatja, hogy 150 ezerért nincs ember, tehát van váltási lehetőség.

2020. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!