Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 14:05
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:

Én annyit tennék hozzá, hogy jelöltből nincs egyáltalán hiány, főleg Bp-n (vidéken kevesebb a jelölt ez igaz), a végzős évfolyam 80-90%-a jelöltnek megy...

Jelöltből nincs hiány, inkább azt mondanám, hogy a jelöltek minősége hígult fel elég rendesen a tömegképzés miatt, így a JÓ jelöltekből van hiány! Szóval hirdetés az van, csak a jelentkezők sok esetben nem ütik meg a szintet...Az is igaz, ha összehasonlítom mád szakmák hirdetésével akkor kevesebb van jogászból.

Igen, sokan nem jelöltek hanem pályaelhagyók! Nekem rengeteg kollégám hagyta ott ezt a szakmát, elvégzett más szakmát és sokkal jobban keres, sok lehetőséggel. Többről tudok, aki külföldre ment. A baj az, hogy a jogászok munkaerő-piaci helyzetéről nem készül statisztika, pedig kiderülne, hogy egy borzalom...

2020. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy mennyiségileg nincsen hiány. Én a minőségi hiányra gondoltam, ez minden szakmában így van, alkalmatlan jelentkező mindenhol tömegével van.


A többivel egyetértek, illetve ismerem a szitut. Szakvizsga nélkülki jogászoknál az érdekvédelem 0.

2020. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért arról se feledkezzünk meg, hogy ha egy munkáltató minőségi jelöltet meg munkát vár el, ahhoz neki is hozzá kellene tenni valamit. Az, ha úgy beszél az ügyvéd a jelölttel mint egy kutyával se, minimálbért lök oda neki zsebbe és a munka a postázásból meg a hivatali sorbaállásokból áll, akkor ne csodálkozzon, hogy na ívben sz*rik rá az illető. Könnyü sírni, hogy nincsen jó munkaerő, de emberként kellene kezelni nemcsak anyagilag, hanem viselkedésben, szellemileg is, megfelelő munkakörnyezettel és akkor a jelölt is odatenné magát mert lát jövőt a munkában és a felmondáson gondolkodik.
2020. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
**és nem**
2020. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, én is jelölt vagyok :)


Pont ez miatt egyébként egy évtized, és óriási változások lesznek a jelölti piacon. Szerintem.

2020. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
Szerintem ügyvédekből, illetve jelöltekből sosem lesz hiány...Sokkal többen vannak a pályán, mint amennyire szükség van és a kamara pedig nem korlátoz létszámot (ahogy amúgy régen tette), sőt az egyetemre ma aki fizet ha hülye is bekerül és valahogy elvégzi, nem kell ennyi jogi kar sem, főleg amilyen színvonaltalanok sok esetben (összehasonlítva más külföldi jogi karokkal). Én azt látom, hogy ez a szakma süllyed elég régóta...(sajnos)
2020. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ, mint minden szakmában.
2020. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Én úgy látom kb. 3 féle típussal lehet találkozni:


Rossz munkahely, munkakörülmények, keveset fizet, de sokat dolgozol. Ez ált. szerintem az ügyvédi irodák nagy része, ahol jelöltködni fogsz.


Magasabb fizetés, és cserébe 16 órát dolgozol. Jobbak a munkakörülmények, de a hétvégéd meg az estéid is rámennek erre, és nyomás, stressz ezerrel. Ez nemzetközi ügyvédi iroda, esetleg multi.


Közigazgatás, kisebb cégek: átlag - alacsony fizetés, cserébe nyolc óra.


Én már kezdem azt érezni, hogy egyrészt nem keresel annyival többet, hogy az egész fiatalságod rámenjen arra, hogy az életed csak a munkáról szóljon, mint ami a 2. kategória. A jogi diplomát nem kell kidobni a kukába, nem is értem miért csak ez a néhány munkakör jön szóba. A diplomára ráépíthetsz még többféle tudást, pénzügy, számvitel, és már kinyílt a világ más cégek felé is, igaz ott sem sokkal jobb a helyzet.


De azt szerintem senki ne gondolja, hogy marketingesként annyival jobb, mert annak a szakmának is megvan a maga rémsége és szívása, főleg hogy az eléggé trend orientált, és az idősebbek nehezen rúgnak labdába.


Én egy másik diplomát csinálok éppen, és multinál vagyok előadó, a fizetés nem rossz, de nem ezzel akarok hosszútávon foglalkozni, sőt lehet az egész jogi pályát otthagynám, és vinnék egy olyan vállalkozást, amit szeretek.

2021. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon kevés a jogi előadói hirdetés. Szinte csak a borzalmas ügyvédi irodák vannak, mint lehetőség egy átlag pályakezdőnek.
2021. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Akkor menj inkább gépkocsivezetőnek, ott félmillió az alap.
2021. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!