Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Mennyi a kezdo jogasz fizetes?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 14:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

20as személyében megérkezett (az egyébként IT területekre jellemző): "xy összegért fel sem kelek/meg sem mozdulok" kommentelő.

(xy = akinek nincs más lehetősége sajnos, az kénytelen lesz annyiért is.)

Aki válogathat, az nyilván nem fog 150ért menni, de itt nem erről van szó.

2021. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Kezdő jogász fizetés (szakvizsga előtt) pláne nem sok tapasztalattal hát kevés.Ha valaki panaszkodik leugatják minek tanult annak. Szakvizsga után vagy akár valamirevaló munkatapasztalat után közigben is lehet 400 nettó sőt afelett keresni bizonyos esetekben: pl kap egy címet (abból áll hogy ugyanúgy ügyintéző marad de fizetése osztályvezetői, főisztályvezetői..., akkor szokták alkalmazni e kegyet ha ott akarnak tartani valakit de vezetői pozició nincs üres), vagy eltérítés alapján. Tehát hiába ismered az adott bértáblát és tudsz az emberről olyan adatokat hogy hány éves, mennyi munkatapasztalata van, mennyi ideje van adott helyen, mi a beosztása..... még mindig nem valószínű hogy pontosan eltalálod mennyit keres.
2021. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
57%

Ez a szakma ott kuródott el, hogy:

- Az állam nem korlátozta az egyetemi hallgatók számát, nem volt tekintettel a valós igényre és gyártotta a jogászokat sz.rásig.

- Akik eljutottak a diplomáig, azok között nagyon sok a kutyaütő, a rosszul képzett, a szimpla, buta "szopógép".

2021. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Az állam nem korlátozta az egyetemi hallgatók számát"


Nem korlátozza? Kapacitásról hallottál már? Előre meg van adva, hogy egy egyetem mennyit vesz fel.

Előre meg van határozva, hogy mennyi állami ösztöndíjas hallgató tanulhat jogon.


"azok között nagyon sok a kutyaütő, a rosszul képzett"

Mondj egy olyan szakmát, oklevelet igénylő végzettséget, amelyre ez nem igaz. Nagyon érdekel.

2021. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
58%

"Előre meg van határozva, hogy mennyi állami ösztöndíjas hallgató tanulhat jogon."


A fölösleget nem két nap alatt gyártották le.


"Mondj egy olyan szakmát, oklevelet igénylő végzettséget, amelyre ez nem igaz."


Az nem mindegy, hogy egy százalékban igaz, vagy harmincegyben.

A felsőoktatás színvonala sok területen esett, de a jogi karoknak sikerült magukat nagyon felülreprezentálni, ilyen vonatkozásban.

Találkoztam olyan, "ügyvéd" által szerkesztett ingatlan adás-vételi szerződés tervezettel, amelynek olvastán hangosan felüvöltöttem. És ez csak a jéghegy csúcsa.

2021. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
35 ügyvéd szakvizsga után lesz az ember nem rögtön egyetem után. Ez olyan mintha valakinek a pocsék érettségi dolgozata miatt az általános iskoláját savaznád. Lehet megérdemli az is a kritikát de mégsem Ádámig meg Éváig kéne visszamenni a bűnbakkutatásban
2021. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Minek agitálsz itt? Megbántottak téged? Nem értem.

Milyen fölösleg? A hallgatók több mint felének már van állása, aki levelezőn végzi annak alapból van állása. A portálok tele vannak álláshirdetésekkel, és nem csak a klasszik pálya az, ami szóba jöhet egy ilyen diplomával.

Mindenkinek jár 12 államis félév. Neked is. Aki meg fizet érte, az pedig kifizeti a képzés költségét. Aki érdeklődésbél tanul, az tanuljon, neked az miért fáj?


"Az nem mindegy, hogy egy százalékban igaz, vagy harmincegyben."


Oh értem, tehát hivatalos statisztikád van a kutyaütők létszámáról, aha, mutasd már meg légy szíves. Hogyan döntöd el, ki kutyaütős és ki nem? :D Na ugye. Hülyeséget beszélsz, csak nem jössz rá.


Én meg találkoztam hülye gázszerelővel, és? Part of the life. :D

2021. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!