Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ún. "carspotterekre" miért...

Az ún. "carspotterekre" miért nem vonatkozik a kijárási korlátozás?

Figyelt kérdés

Vannak Pesten ezek a magukat carspottereknek hívó alakok, amely kifejezés drága fényképezőgéppel szaladgáló, drága/ritka sportkocsikat (Ferrari, Porsche, Bentley és társai) a tulajdonos engedélye nélkül lefotózó unatkozó tizen- és huszonéves fiatalokat takar.

Na most én úgy tudom Budapesten továbbra is érvényben van a kijárási korlátozás. Ami hatálya alatt ugye akkor szabad kimenni az utcaára ha az ember:

-dolgozik

-bevásárol

-orvoshoz megy

-sportol vagy rövid egészségügyi sétát tesz.

Nekem a csoportosan luxusautók fotózása a belvárosban egyik fentebbi csoportba sem esik bele, mégis már nem az első hétvége hogy ezeket a mitugrászokat csoportosan vagy épp magányos látom állni/flangálni Pesten. Nagyon jó hogy semmi dolguk nincs, se tanulni, se dolgozni, se semmi, de szerintem a luxusautó fotózgatás nem létfontosságú, ellenben simán megfertőzhetnek bárkit azzal hogy feleslegesen a városban vannak, ami adott esetben emberéleteket követelhet.

Alapesetben nem foglalkozom másokkal meg nem szokásom önkéntes rendőrködni, de ez minimum a pofátlanság netovábbja, és egyszer nem láttam hogy a rendőrök igazoltatták volna őket, pedig pl. a Széchenyi tér környékén jár elég sok. Ha az egyszeri embernek papír kell ahhoz is hogy munkába eljusson, ezeket miért nem büntetik meg? Komolyan érdekelne...



2020. máj. 9. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez is “ szabadidős célú gyalogos közlekedés“, az pedig alapos indok az otthon elhagyására.


71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet

a kijárási korlátozásról

...

3. § A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.

4. § (1) A 3. § szerinti alapos indok:

d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés az 5. § szerint,

...

5. § Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

2020. máj. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elég komoly belemagyarázás ezt szabadidős célú közlekedésnek titulálni. Kezdjük ott hogy nem közlekednek, mert állnak egy helyben vagy egy megadott területen mászkálnak fel alá, másrészt nem egyedül vagy családtagjukkal, hanem csoportosan.

Nálam az a szabadidős közlekedési tevékenység, amikor valaki pl. kimegy a Városligetbe futni, egyedül, 20 percet. A Belváros forgalmas pontjain ácsingózás és autók lefotózgatása az ebbe nálam nem igazén esik bele.

2020. máj. 9. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És oda vajon teleportálódtak, vagy közlekedve jutottak oda?
2020. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább koncentrálj a saját dolgodra és hagyd ezeket a házmestertempókat. Vagy ha nagyon nem bírsz magaddal írd ki facebookra és busongj ott.
2020. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A futás az már szabadidős sporttevékenység, “ szabadidős célú gyalogos közlekedés” minden, amit az utcán 2 lábadon állva közlekedve végzel kikapcsolódás célból. Pl. pokemon szörnyekre vadászok, vagy randi alkalmazással ismerkedni szándékozó csajokra, ehhez képest szinte konzervatív program ha fényképezgetsz csak séta közben, ami már 100 éve hagyományos túrista program.
2020. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ez mindenki szerint tök létfontosságú cselekmény, és teljesen elfogadható, sőt pártolandó. Oké, nem szóltam. Gondolom a véleményeteket akkor is fenntartjátok majd, ha esetleg a ti családtagjaitok kapják el egy ilyentől a vírust...
2020. máj. 9. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Hülyeségnek hülyeség de azért ne csináljunk már királydrámát belőle.
2020. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó ha kimozdulunk jó időben hosszabb időre, mert kell a szervezet immunrendszerének is napfényből nagyon a D-vitamin (hormon). Ilyenkor gyengébb fényben még kell úgy 1-2 óra a szabadban, ennyit pedig úgy töltünk kint szívesen, ha közben elfoglaljuk magunkat valamivel. A fényképezés teljesen jó elfoglaltság. Autókat fényképezni abszolút nem gáz, személyeket engedélyük nélkül felismerhetően már az.
2020. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ahogy nézem 2 éve is nagyon zavart ezt látni de úgy tűnik, még most is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__94..


Ebből akkor azt gondoltam, tényleg csak az érdekel, hogy szabad-e ilyet (igen, utcán szabad fotózni kivéve embereket célirányosan), de ebből a kérdésből süt, hogy csak kötekedhetnéked van.

Eleve honnan tudod, hogy mennyi ideig vannak kint? "Nagyon jó hogy semmi dolguk nincs, se tanulni, se dolgozni, se semmi".

Mi van ha csak egy fél órára néztek ki, és összekötötték mondjuk a levegőzéssel? Honnan veszed hogy nem tanulnak, nem dolgoznak, stb? Ismered őket személyesen is? Vagy akkor te nem céltalanul közlekedsz ha őket figyeled, hogy folyamatosan ezt csinálják-e?


Egyszerűen nem akkora probléma ez. Nem ártanak vele senkinek. Nem hiszem, hogy jobb lenne, ha mondjuk ehelyett a kocsma, pia, drog, stb. lenne a "szabadidős hobbijuk".

2020. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!