Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A vallási események esetén...

A vallási események esetén tehet-e feljelentést az ember, és ha igen milyen körülmények közt? Fel lehet-e jelenteni pl. a müezzint ha zavar az éneke?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán elméleti, leginkább arra lennék kíváncsi hogy szabályozza-e a magyar jog, és ha igen milyen formában azt, ha vallási esemény vagy személy zavarja meg a köznyugalmat. Például ha teszem azt mecset mellett lakik valaki, és a müezzin óbégatása minden nap zavarja, feljelentheti-e? Fognak-e vele foglalkozni?

2020. máj. 11. 22:56
 1/8 Neurotech ***** válasza:
100%
Nálunk müezzin nem szól, tehát itt nem nagyon merül fel a kérdés. A muszlim országokban gondolom ez olyan elfogadott mint nálunk a harangozás. Végülis ugyanaz a funkció.
2020. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel zavar, hogy Kispista lila dzsekit hord, és feljelentem.
2020. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Engem a harangozás zavar. Miért nem lehet csendben művelni a vallásosságot. Mindegyiknek hangoskodni kell valahogy.
2020. máj. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát, ha igen, akkor feljelentem a harangozást, mert utálom, amikor erre kelek, aztán hallgathatom egész nap.

De ha már így belelendülök, feljelentek néhány cinkét meg tengelicet is, mert ők is qrv@hangosak.

2020. máj. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz, volt pár éve valami egy kaposvári (?) templom ellen, megkérték, hogy legalább hétvégén hagyja ki a hajnali öt órai harangozást, a plébános minősíthetetlen hangnemben kommunistázta le őket, és előszedett valami törvényt, hogy rájuk nem vonatkozik a csendháborítás tilalma.
2020. máj. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Nem, csak az indokolatlan zajkeltés számít csendháborításnak. Napi öt darab félperces imára hívás nem minősül annak.
2020. máj. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ebből egy per, talán Várpalotán (?), hogy felnyomták a templomot, mert zavarta az ott lakókat a harangozás. Végül az lett, hogy a harangozás nem lépi túl decibelben a megengedettet, szóval nem lett betiltva. Gondolom a müezzin sem fogja ezt túllépni (hozzáteszem, általában már nem élőben szól a müezzin, hanem felvételt játszanak le).

Szerintem nem zavaróbbak ezek, mint a kisgyerekes családok, ahol egész nap megy az ordibálás és a nyávogás. Na, emellett tényleg nem tudok a munkámra koncentrálni. De a kb. fél - 1 perces harangozás napi 3-4-szer nem zavaró. A müezzin sem feltétlen zavarna, mondjuk ott már felmerülnek olyan gondok, hogy azért itt Magyarországon nincs sok minaret és ha én ott lakom már 30 éve, de egy ilyet beépítenek mellém, akkor jogosan kérhetem-e, hogy ne tegyék. A templom azért más, általában az már ott van, mikor valaki odaköltözik, szóval ne legyen meglepve, ha harangoznak.

2020. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Veszprémben törvénytelenül húztak fel harangot egy lakóépület mellé, sokáig tartott a pereskedés, majd megtiltották a használatát, mostanában hangszóróból "harangoznak" ott.
2020. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!