Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves embert milyen jogok...

16 éves embert milyen jogok illetik meg, mimdenhez kell a szülő, egészségügyi dolgokban van beleszólása?

Figyelt kérdés

Engem 16 évesen hóbapokig begyógyszereztek az akaratom ellenére anyámék, mérgeztek, de elhitették velem, hogy 18 év alatt tulajdon vagyok, aznorvosi dolgokban pláné... Senki, semmi nem volt...


Először úgy volt, hogy meg sem jelentem az orvosnál, apmá lebattyogott és beutalóval jött haza, másnap szavaival élve, "beba...szatott" a kórházba. A nyugtatózás utána volt...


Teljesen hibbant elmebetegek, most 23 vagyok, vernek, nem mehetek sehova, szűz vagyok, az orromat eltörte 3-szor,alig kapok levegőt... Sehova nem mehettem csak iskolába, amiatt vertek...


Most februárban otthagytam, mert ha megölnek sem lesz meg a szbitel vizsgám, amit rám erőltettek... Októberben meg akart ölni. Most ment az, hogy iskola mellé jártam, ez akkor volt, mikor hasmenéssel, full betegen bezavartak és hazajöttem korábban...



2020. máj. 13. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van feljelenteni a szüleidet. A gyermek nem tulajdona a szülőnek, hanem a gyermeke. Egy szülőnek szigorúnak kell lennie a gyermekével (pl. rászólnia, hogy csinálja meg a háziját, ne lógjon iskolából, stb.), de egyáltalán nem tömheti teli az akarata ellenére is gyógyszerekkel
2020. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdező hónapok óta írja ki ezt ide. Sokan megírták neki, hogy jelentse a rendőrségen, de ehelyett csak ide irkál.
2020. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezt a gyógyszerezést eljátszotta most is februárban, mikor kiderült, hogy passzívon leszek... Otthagytam a teát, belekeverte, de egy korty után rájöttem... Nem kamu!


Bár 3 évvel ezeleőtt, 2017-ben is eljátszotta ezt, mert azt hitte ez kell, hogy meggyógyulhak, miközben utólag a vesémmel volt gond... Megmondtam neki, hogy maga azt szed be, amit akar, de engem akaratom ellenére nem fog mérgezni, vagy feljelentem... De úgy tűnik, nem fogják fel...

Akkor ugyanúgy, mint 16 éves koromban, lebattyogott a háziorvosomhoz, aki nem ugyanaz, hogy gyámság alá vetet, meg irat nekem gyógyszert, csak hazakullogott, rájött, hogy nem a gyerekorvos...


Igen, 16 évesen begyógyszereztek hónapokig az akaratom ellenére... De nem tudtam, mit tenni. Hánytam, folyamatosan rosszul voltam... Nem használt a kávé, minden hol bealudtam. Egyébként 8 évig kitűnő, 12 évog osztályelső voltam, de egy négyesért megöltek volna...


Majd egyetemen szabadult el a pokol.


Anyám kollégái beköpködtek nekik állandóan, hol, hány óra hány perckor láttak... Mert 23 ~vesen bement egy gyógyszertárba.


Egyébként minden órán, minden előadáson ott voltam, betegen is bezavartak...


Majdnem 24 évesen egyébként sincs olyan, hogy "iskola mellé jár", mert az előadások nem is kötelezőwk, kettő felnőtt ember vagy és 6 éve nem vagyok tanköteles. Ilyen nem létezik, mint apámék, hogy odakényszerítettek, nem engedtek vlátani sem és vertek... Szerintem a kolleganője férje le van tévedve egy 10 évvel...


Tulajdon? Igen! Amióta arra az egyetemre járok, folyamatosan vernek, meg megy a "beverem a szádat, megöllek". Orrtörés, szájszétverés. Októberben meg akart ölni, ütött-rúgott, ahol ért, csak észrevett a szomszéd, így menekültem meg...


Nekem semmi jogom nincs, tulajdon vagyok, akivel bármit meg lehet. Nem mellesleg a falunkban ez a normális, asszonynak, gyereknek kuss... A rendőrök haverok, nincs elég bizonyíték, anymá is apám pártján, mellesleg a rendőr is ugyanezt műveli ottgon...


Osztálytársam férjnél van, én meg egy kávézóba nem ülhetek be, vagy megvernek... Én nem dönthetek magam, nekem ninca döntésem.


Csak lehetne odaadni a testem nekik, lenne vége...


Teljes mértékben tulajdon vagyok, nem értik, mi a baj...


Ennek soha nem lesz vége... Börtönben lenne a helyük, mert ez már túlzás... Máog előttem van, hogy 2013-ban lefofott a 120 kilós apám, elkábítottak és röhögött, hogy kidőlök... Hónapokig csinálták...


De megtette most februárban is. Tulajdonuk vagyok és nincs kiűt, nincs elég pénzem még mindig megszökni...

2020. máj. 13. 16:17
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Fordulj a rendőrséghez! Ők biztos illetékesebbek mint bárki itt a gyikon.
2020. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a rendőrségre. Itt mit vársz?
2020. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 qkker1 ***** válasza:
95%

"Ez a kérdező hónapok óta írja ki ezt ide. Sokan megírták neki, hogy jelentse a rendőrségen, de ehelyett csak ide irkál."


Persze, hogy csak ide írogat, és nem megy a rendőrségre, mikor nagy kamu az egész sztori!

2020. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Ne etessük a trollt!

Nem hónapok, hanem legalább 2-3 éve írogatja ezt a szart ide.

2020. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Milyen troll?


Elég szánalmas inkább, hogy ilyen "szarok", mint te, még örültök is más kárának! De megszoktam, a környetetem, osztálytársaim is ilyenek voltak... Ez Magyarország... De még bele is kell rúgni, egy embertelen, lelketlen, gonosz emberre vall...

2020. máj. 13. 21:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész a rendőrségre? Annak semmi értelme, hogy itt teszed fel a kérdésedet. Ilyen erővel a rendőrségre is tehetsz bejelentést, online is lehet.
2020. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra miért nem bírsz válaszolni, hogy ezeket minek írod ide, ahelyett, hogy rendőrségre mennél.
2020. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!