Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 éves embert milyen jogok...

16 éves embert milyen jogok illetik meg, mimdenhez kell a szülő, egészségügyi dolgokban van beleszólása?

Figyelt kérdés

Engem 16 évesen hóbapokig begyógyszereztek az akaratom ellenére anyámék, mérgeztek, de elhitették velem, hogy 18 év alatt tulajdon vagyok, aznorvosi dolgokban pláné... Senki, semmi nem volt...


Először úgy volt, hogy meg sem jelentem az orvosnál, apmá lebattyogott és beutalóval jött haza, másnap szavaival élve, "beba...szatott" a kórházba. A nyugtatózás utána volt...


Teljesen hibbant elmebetegek, most 23 vagyok, vernek, nem mehetek sehova, szűz vagyok, az orromat eltörte 3-szor,alig kapok levegőt... Sehova nem mehettem csak iskolába, amiatt vertek...


Most februárban otthagytam, mert ha megölnek sem lesz meg a szbitel vizsgám, amit rám erőltettek... Októberben meg akart ölni. Most ment az, hogy iskola mellé jártam, ez akkor volt, mikor hasmenéssel, full betegen bezavartak és hazajöttem korábban...



2020. máj. 13. 14:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem megy a rendőrségre, nem is válaszol, hogy ezt miért nem teszi meg.
2020. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Megmondtam anyádnak, hová írogatsz!

Józsika

2020. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ptk.


4:9. § [A házasságkötési korhatár]


...

(2) A gyámhatóság a tizenhatodik életévét betöltött korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak a házasságkötésre jogszabályban meghatározott esetben engedélyt adhat.


(3) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő vagy gyám meghallgatása után határoz. Nincs szükség annak a szülőnek a meghallgatására, aki a szülői felügyeleti jogát a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben sem gyakorolhatja, ismeretlen helyen tartózkodik vagy meghallgatása más elháríthatatlan akadályba ütközik.


(4) A gyámhatóság engedélye nélkül vagy a tizenhatodik életév betöltése előtt kötött házasság a házastárs nagykorúságának elérését követő hat hónap elteltével a megkötésének időpontjára visszamenőleg érvényessé válik, ha az érintett házastárs a fennálló házasságot e jogvesztő határidő alatt nem támadja meg, vagy kérelmére a bíróság a más jogosult által korábban ebből az okból megindított pert megszünteti.


4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.


[link]

2020. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem megy be a rendőrségre, mert az apja agyonverné, ha bemenne.
2020. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem értelek, kérdező! A faterod minden nap átmegy hozzád, hogy megverjen? És te be is engeded a lakásba?
2020. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!