Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező mindenhova személyit...

Kötelező mindenhova személyit (vagy más okiratot) magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Én kb. sosem viszek magammal, főleg akkor nem, ha csak kiugrok a környékre (kutyasétáltatás, kisbolt).De volt, hogy hónapokig nem is volt velem irat (még 200 km is elválasztott tőle).

Úgy vagyok vele, hogy nem viszem magammal, mert esetleg elhagyom vagy ellopják. Csak akkor van nálam, ha tudom, hogy szükségem lehet rá.

Jogsim még nincs, így vezetni se vezetek, hogy megállítson a rendőr, nem dohányzom, alkoholt sem iszom, így ezek miatt sincs rá szükségem, hogy nálam legyen. Csak úgy az utcán még sosem igazoltatott a rendőr.

Ha egyszer megállítana a rendőr és nincs nálam igazolvány, mi történik? Van valamilyen kiróható pénzbírság meghatározva?


2020. máj. 18. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Fontos, és jó, ha az embernél van, bármi történhet.
2020. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Bár nem túl nagy a valószínűsége, de elvileg bárhol megállíthat és igazoltathat a rendőr még akkor is, ha gyalog vagy. Ha nem adod át neki az irataidat (bármi okból, akár azért, mert nincsenek nálad), akkor pedig be is vihet a rendőrségre.
2020. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
85%
Ha tegyük fel valami baleset történik veled és eszméletlen leszel.. Akkor sokat segít ha nálad vannak az irataid pl.TAJ kártya, meg ha tudják a neved stb... Ilyen szempontból jó ha nálad van meg biztos ami biztos alapon. Tanulj meg vigyázni a dolgaidra.
2020. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk, eljuthatnánk már arra szintre, hogy valaki, aki "otthon hagyta" az iratait, elmondja szépen magyar szóval, hogy kicsoda, ők meg lekérdezik a központból, és már jön is a hülye telefonjukra az illető arcképe és adatai.
2020. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Van nálam telefon, okosóra. Ha baleset érne ezekből ki lehet olvasni az adataimat (be van állítva medical ID). Persze tudom ezek eltörhetnek meg minden, de egy balesetnél az irattartó is pont a kezembe lehet és elrepül, vagy a kistáskával együtt elszáll, esetleg meggyullad, stb.

Köszönöm, tudok vigyázni a dolgaimra. Inkább túlféltős, kényszeres vagyok (folyamatosan fogdosom a táskámat, hogy elraktam-e a lakáskulcsom, sokszor ellenőrzöm, hogy nem tűnt-e el a telefonom,...). Ezért nem szeretem magamnál hordani, mert mindig zavarna, hogy megvan-e még (még sohasem hagytam el semmit). De ilyen ez, ha valamiért mindig ügy érzed, hogy ellenőrizned kell, hogy megvan-e még az adott dolog.

2020. máj. 18. 21:09
 6/24 A kérdező kommentje:

#4

Elvileg van ilyen, ezért sem értem, hogy miért fontos, hogy mindig nálam legyen minden.

2020. máj. 18. 21:11
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Nálad kell lennie, bármikor ellenőrizhetnek. Vagy lesz egy baleseted, honnan tudják, hogy ki vagy? Minimum a tajkártya másolata legyen nálad.
2020. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Igen szex közben érdemes a farpofák közt tartani, hogy kéznél legyen.

Viccenkívül persze.

Más külömben nem tudnának azonosítani, egy balesetnél, vagy bírságot adni ha védséget követnél el.

2020. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Birsagot tudnak adni, bevisznek ha elkovetsz valamit, ott meg ugyis kideritik ki vagy.
2020. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

Amennyiben nincsen pár 100 méteren belül, akkor 𝐊𝐎𝐓𝐄𝐋𝐄𝐙𝐎 magaddal vinned.

Ez nem választás kérdése!

Jogi kérdést pedig kérünk a JOG kategóriába.

2020. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!