Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező mindenhova személyit...

Kötelező mindenhova személyit (vagy más okiratot) magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Én kb. sosem viszek magammal, főleg akkor nem, ha csak kiugrok a környékre (kutyasétáltatás, kisbolt).De volt, hogy hónapokig nem is volt velem irat (még 200 km is elválasztott tőle).

Úgy vagyok vele, hogy nem viszem magammal, mert esetleg elhagyom vagy ellopják. Csak akkor van nálam, ha tudom, hogy szükségem lehet rá.

Jogsim még nincs, így vezetni se vezetek, hogy megállítson a rendőr, nem dohányzom, alkoholt sem iszom, így ezek miatt sincs rá szükségem, hogy nálam legyen. Csak úgy az utcán még sosem igazoltatott a rendőr.

Ha egyszer megállítana a rendőr és nincs nálam igazolvány, mi történik? Van valamilyen kiróható pénzbírság meghatározva?


2020. máj. 18. 20:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10

Te tényleg mindenhova magaddal viszed? Még sosem fordult elő veled, hogy 101 méterre elrohantál valakinek átadni egy csomagot, elmentél tejért, rohantál, mert valami történt a környéken és nem volt időd magadhoz venni az irataidat?


(Bocsánat, kategóriákkal mindig bajban vagyok, nem láttam, hogy van jog kategória)

2020. máj. 18. 22:37
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Minden előfordulhat, de akkor nagyon kínos lehet a magyarázkodás.

Még kínosabb, ha be is visznek az őrsre, és ott magyarázkodhatsz.

És az sem kellemes, amikor utána 6 órával kiengednek, vagy esetleg csak másnap, de nem visznek haza. Ott állsz majd a város közepén, aztán vagy gyalogolsz, vagy telefonos segítséget hívsz. Ha lesz nálad telefon.

2020. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én még sohasem hallottam olyanról, hogy valakit bevittek volna emiatt. Be lehet diktálni az adataidat, le tudják kérdezni. Ilyenről hallottam már (pl a mostani biciklis nő botránynál is).
2020. máj. 18. 22:44
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
Papíron kötelező gyakorlatban meg nem. Még tizenéves korom végén volt, hogy haverral éjjel átsétáltunk sínek mentén közeli faluba, de haza már nem volt kedvünk ott jönni - éjjel 2 volt már akkor - és jöttünk műút szélén. Egyetlen autó jött, rendőrök. megálltak, megkérdezték kik vagyunk mit csinálunk, mondtuk sétálunk. Felírták a nevünket azt ennyi, de semmi papírt nem kértek.
2020. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

Mondom: mindent lehet.

De ha gyanús vagy, akkor bevisznek.

2020. máj. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%
#5 mint laikus fingom nincs hogy a telefonból meg az órából hogy lehet kideríteni a személyazonosságodat, a medical id-ról is most hallok először, már ha ez valami létező dolog egyáltalán és szerintem a mezei rendőr, mentős sincs erre kiképezve úgyhogy ezzel ugyanígy lehet mint én
2020. máj. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem szoktam gyanús időpontokban, gyanús helyeken lenni.

Külsőleg se gondolnám, hogy a gyanús személyek közé tartozom (Keletinél szoktam látni, hogy kiket állítanak meg).

Közben rájöttem, hogy az összes iratomat lefotóztam a telefonommal, így azt tudnám mutatni. Nem hinném, hogy ha normálisan viselkedek a rendőrökkel és a fotókat megmutatva vagy bediktálva az adataimat elvinnének engem.

De akkor olyan nincs, hogy pénzbírságot szab ki (esetleg eljárást indít ellenem)?

2020. máj. 19. 06:26
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Számomra ez elég megdöbbentő, mert számomra olyan természetes, hogy nálad kell, hogy legyenek az irataid, mint ahogy ruhát is felvesz az ember, mielőtt elindul akárhová (igen, kutyát sétáltatni is, igen, a sarki boltba is stb.)

Ami nálam alap, ha BÁRHOVÁ kiteszem a lábam: pénztárca (benne az iratok), kulcs, telefon (nyáron víz is)

2020. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Pl.: ha családdal elmegyek valahova (bevásárolni, bútort nézni, stb) van, hogy semmit se viszek, azért telefon szokott nálam lenni, de ha olyanom van azt se viszek.

Kulcs van más családtagomnál, ha nagyon akarnék venni valamit bankkártya rajta van a telefonomon.

Nekem az megdöbbentő, hogy nem félnek azok, akik pénzt, bankkártyát, hűségkártyákat, SZÉP kártyát, jogsit, tajkártyát, adókártyát, személyit,... stb egy helyen tartják. Ha egyszer elhagyja vagy ellopják az embertől, biztonság kedvéért mindenhova is mehet újat csináltatni.

(Ismétlem nem vagyok elhagyós típus, minden értéket a táska mélyére rakok, hogy ne legyen esély kilopni, de akkor is megvan rá az esély, hogy az ember kirántja mondjuk véletlenül a táskából, mikor mást keres.)

2020. máj. 19. 10:27
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, számomra a felnőttség része, hogy az ember alapvetően tud vigyázni az irataira. Amúgy is jogszabály írja elő, nem "kívánságműsor". Azért nem szokták az ember iratait havonta ellopni. Nekem már két telefont loptak ki a táskámból, mégsem majrézom az irataim miatt. Lehet, hogy azért, mert "sok" van, amit mindig magadnál kell / érdemes tartani. Ezer dolog van, ami miatt szerintem "érdemesebb" aggódni.
2020. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!