Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező mindenhova személyit...

Kötelező mindenhova személyit (vagy más okiratot) magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Én kb. sosem viszek magammal, főleg akkor nem, ha csak kiugrok a környékre (kutyasétáltatás, kisbolt).De volt, hogy hónapokig nem is volt velem irat (még 200 km is elválasztott tőle).

Úgy vagyok vele, hogy nem viszem magammal, mert esetleg elhagyom vagy ellopják. Csak akkor van nálam, ha tudom, hogy szükségem lehet rá.

Jogsim még nincs, így vezetni se vezetek, hogy megállítson a rendőr, nem dohányzom, alkoholt sem iszom, így ezek miatt sincs rá szükségem, hogy nálam legyen. Csak úgy az utcán még sosem igazoltatott a rendőr.

Ha egyszer megállítana a rendőr és nincs nálam igazolvány, mi történik? Van valamilyen kiróható pénzbírság meghatározva?


2020. máj. 18. 20:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%

Még egyszer, ha nem értenéd: TÖRVÉNY írja elő, hogy nálad kell lennie.

Eredetiben.

A másolat nem elfogadható.

2020. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy törvény, de egy törvénynek szoktak szankció is lenni. Itt mi lehet a szankció, azon kívül, hogy esetleg bevihetnek?
2020. máj. 19. 11:15
 23/24 qkker1 ***** válasza:
87%

"Én értem, hogy törvény, de egy törvénynek szoktak szankció is lenni. Itt mi lehet a szankció, azon kívül, hogy esetleg bevihetnek?"


Lusta vagyok a törvényszámot megkeresni, igen guglizni is, de a szankciók:

- előállítás költségét rádverhetik;

- pénzbírság;

2020. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
84%

"már jön is a hülye telefonjukra az illető arcképe és adatai"

Ezzel azért az a gond, hogy vannak hasonló arcú emberek, nem is kevés.

Ezért van az, hogy mindenképpen az 𝐄𝐑𝐄𝐃𝐄𝐓𝐈 okmánynak kell veled lenni, és nem egy másolatnak.

2020. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!