Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor ha olyannal...

Mi történik akkor ha olyannal gyanúsítanak ami meg sem történt?

Figyelt kérdés

Beidéztek a rendőrségre hogy én megrugdostam 2 ismerősömmel egy autót.

A 2 ismerősöm közül 1 így is tett, viszont én és a másik nem.

Ilyenkor mégis mit csinál a rendőrség?

Ő nem tudja bizonyítani hogy én ezt tettem, de én se tudom bizonyítani hogy nem tettem



2020. máj. 19. 13:52
 1/8 anonim válasza:
100%

Szóval:hárman vagytok, egy elkövető, két tanú - már kész is a bizonyítás.

Amúgy mindhárman megérdemelnétek egy jó nagy ....., igen te is mert hagytad és mert ilyen barátaid vannak.

2020. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint akkor mégis megtörtént..
2020. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Inkább úgy fogalmaznék: Egyik ismerősöd megrongált egy autót, miközben a helyszínen voltatok és ezt végignéztétek. Kvázi ez csoportosan elkövetett garázdaság. (A "csoportosan elkövetett" már önmagában halmazati bünti tárgyát képezi).
2020. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor olyannal gyanúsítanak ami meg sem történt.
2020. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

*Olyannal gyanusítanak amit nem te tettél...

Mivel magyarországon nincs feljelentési kötelezetség, és te elhatárolódtál a haverod viselkedésétől, (azaz nem ordítoztál, hogy AZAZ ADJÁL NEKI TE MOCSOK ÁLLAT), tehát felbújtó sem voltál, abban esetben, akkor ártatlan vagy, és amíg nem bizonyítják a bűnösséged, véd az ártatlanság vélelme.

2020. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki éjjel nagyfiú, nappal is legyen az....
2020. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én fogtam vissza azt aki megrúgta az autót.

Ilyenkor mivan?

Ahogy elnézem páran úgy értelmezik, hogy csak úgy ok nélkül megrugdosta az autót. :D

2020. máj. 19. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ebben az esetben ezt mondd el és nem lesz belőle baj, mivel nem te rugdostad meg.

Egyébként miért rugdosta meg a kocsit? Mert a "részeg voltam" nem kifogás, mégcsak nem is enyhítő körülmény.

2020. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!