Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd megtagadja az...

Ha a szomszéd megtagadja az átjárási szolgalmi jogot, mi tudok tenni ?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, amihez csak a szomszéd telkén tudunk bejutni (autóval és gyalog is, mivel a kertet egy meredek rézsű határolja minden irányból). Az előző szomszéddal nem voltak problémák, boldogan járhattunk fel a telkükön és a szolgalmi jog sem volt bejegyeztetve, hiszen a barátaink laktak mellettünk. Most azonban az új szomszéd hallani sem akar arról, hogy mi ott közlekedünk, az átjárási szolgalmi jogot nem akarják bejegyeztetni és emellett az önkormányzat is az oldalukon áll, mert az egyikük ott dolgozik.Jelenleg egy nagy kaput építenek és már megfenyegettek minket, hogy ne merészeljünk ott feljárni. Mit lehet ilyen esetben tenni ?

2020. júl. 3. 15:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Ez jó sztori. Biztos nem fontos az előzmény.
2020. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Szomszédodnak teljesen igaza van, én sem szeretném hogy az én telkemen közlekedjenek. Bíróság pedig nem fogja bejegyeztetni, mivel ahogy írtad a maradék 3 oldalról nem magánterület van.
2020. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 acelsziv ***** válasza:
71%
Ügyvéddel konzultálj inkább. Ha nincs más út a telketekre akkor át kell engednie.
2020. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Tudom, hogy már veszett fejsze nyele, de ezt még a barátokkal kellett volna bejegyeztetni, és akkor eleve olyan veszi meg a házat, aki ebbe beleegyezik. Ez amúgy állandó lakhely, vagy nyaraló? Az önkormányzat mégis hogyan gondolja, milyen megoldás lehetne? Azt ők sem gondolhatják, hogy ezentúl nem férsz a házadhoz. Nyilván pénzbe kerül, de valamelyik másik oldalról nem lehetne megoldani a bejárást? Építtettek egy lépcsőt a rézsűbe, a kocsit meg kint hagyjátok a ház előtt.
2020. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Fiatal pár, a feleség hordja a nadrágot és hátulról tüzeli a férjet. Nem ártottunk nekik, nem vagyunk cigányok, nem viselkedünk cigányokként, nem ordibálunk, nem köpködünk rájuk. Csak szeretnénk nyugiban élni. Ők meg egyedül szeretnének élni (mivel a háza falu végén van), zavarjuk őket ha kijárkálunk oda. Ezért ők így akarnak minket ellehetetleníteni. Ennyi az előzmény.Bármilyen hihetetlen is, vannak ilyen emberek. Remélem a te szomszédaid a panelban nem zárják le előtted a lépcsőházat ;)
2020. júl. 3. 15:25
 6/28 A kérdező kommentje:
Állandó lakhely. A lépcsőre már gondoltunk, de itt az elvvel van a probléma. Hogy ideköltözik és semmi emberiséget nem tanúsít, hanem szó nélkül kizár minket a házunkból. És a szép az egészben, hogy jogilag neki van igaza...
2020. júl. 3. 15:29
 7/28 acelsziv ***** válasza:
92%

[link]


Parancsolj

2020. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%

Én se örülnék, ha idegenek az én kertemen keresztül járkálnának...

Már beköltözéskor kellett volna lépcsőt, feljárót építeni szvsz.

2020. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
37%
Tehát lehet lépcsőt építeni csak túl spórok vagytok és kényelmesebb a szomszéd telkén átjárkálni...
2020. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%
Épeszű ember nem vesz olyan telket amit nem lehet megközelíteni.
2020. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!