Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek esélyes, hogy...

Szerintetek esélyes, hogy lesz még egy kijárási korlátozás?

Figyelt kérdés

Mivel már közeleg a koronavírus második hulláma, a legtöbben már készülődnek is rá, elgondolkodtam azon, hogy vajon újra bevezetik a kijárási korlátozást? A teljes tilalomba az amúgy sem valami stabil gazdaságunk belerokkanna, de egy újabb korlátozás is eléggé megviselné.

Olvastam, hogy a WHO azt nyilatkozta, hogy bebizonyosodott amit sejtettek, miszerint a levegőben is terjed a vírus. Így lenne bármi értelme egy ilyen jellegű intézkedésnek? Például ha kimegy az ember az erkélyre egy cigire vagy kávéra akkor elkaphatja mondjuk a szomszédtól. Ha pedig ennél jobban szigorítanának azt nem bírnák már az emberek.

Ez a korlátozás is nagyon rossz volt. Nem vagyok az a nagy kimozdulós, de nyomasztott, gondolom ezzel még sokan így vannak.

Nektek mi a véleményetek?


2020. júl. 9. 12:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Előfordulhat de kevéssé valószínű.

Sokkal valószínűbb a határok ismételt lezárása és a rendezvények megtiltása.

2020. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
12%
ezotéria rovatban kérdezd! :)
2020. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem.

Az elsö hullámban még új volt a vírus, nem ismerték és az volt a cél,hogy sokan megbetegednek, nincs annyi korházi ágy. Májusban bejelentette Orbán, hogy már fel vannak készűlve egy tömeges betegedésre és monstmár mindenkinek aki megbetegszik és be kell vinni, lesz ágy.


Az őszi második hullámban pedig nem valószínű, hogy bevezetik.

A határokat lezárják biztos, rendezvények most sincsennek, meg vannak tiltva.

2020. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem volt érdemi kijárási korlátozás, csak a 9-12-közötti vásárlási sáv volt, amit éreztél. Azon kívül bárki mehetett ha akart pl. "testmozgás" címszóval.
2020. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
3: Vannak rendezvények, 500 fős limittel.
2020. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen, arról tudok, de nem tudtam pontosan, mert ez a Szentkirályi alexandra kormányszóvívő május elején ugye úgy volt, hogy lehet 500 fő alatti, de ez a kormányszóvívő mondta, hogy még az sem lehet, aztán most megint lehet.


Gondolom a második hullámban is lehet 500 fő alatti rendezvény.

2020. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
6: 3 hete lehetnek 500 fő alatti rendezvények. Viszont ma megint összeülnek, és valami szigorítást fognak bejelenteni a következő napokban. Kérdés, hogy ezek csak a határátlépéseket és beutazásokat érintik majd, vagy pedig mást is.
2020. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%
Fel se kellett volna oldani, minimum amíg nincs vakcina, de inkább addig amíg akár csak egy fertőzött is van a világban? Mi az hogy nyomasztó? Engem inkább az nyomaszt, hogy több millió ember van életveszélyben, a felelősség nélküli birkák meg a kocsmában vedelnek. Nem igaz, hogy pár évet nem lehet kibírni otthon ülve, mikor a egészségünk a tét.
2020. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
34%
8: És ha majd kitör a háború a keletkezett válság miatt, beállsz a lővonalba feláldozni magadat helyettem?
2020. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

"Fel se kellett volna oldani, minimum amíg nincs vakcina,"

És ha lesz, akkor mi van? Szerinted hány ember fogja beoltatni magát? Én például tuti, hogy nem, és rajtam kívül még egy csomó ember sem. Ez a vírus semennyivel nem volt veszélyesebb, mint egy influenza vírus. Az ellen se oltattam be magam soha, meg nem is fogom. Élek és virulok. Sőt, egy influenzavírus valóban járványt okoz. Ez a korona nem volt járvány. Tudod influenzaszerű megbetegedéssel február egyik hetében egy hét alatt 70.000!!!! ember fordult orvoshoz. A koronában összesen ennyi ember nem volt beteg. És az influenzában több ezer ember halt meg és hal meg éves szinten. Ez nem volt járvány. El sem érte a járványküszöböt a megbetegedések száma. És bizonyított tény, hogy 95 %-ban az idősek haltak bele, meg akik nagyon betegek voltak. Ők bármibe sajnos belehaltak volna. Ha az influenzát kapták volna el, abba is belehaltak volna. Mégsincs influenzaszezon idején semmi korlátozás, meg óvintézkedés.

És lehet azt mondani, hogy jaj, az országban a korlátozások bevezetésével védték ki a nagyobb bajt...ja, érdekes...amikor állítólag legjobban tombolt, amikor 100-as nagyságrendű megbetegedések voltak naponta, akkor nem volt kötelező a maszk használata. Korlátozás címén gyakorlatilag a rokonlátogatáson, meg a bulizáson kívül bárhová mehettél. Fodrászhoz, kozmetikushoz, bevásárlóközpontba, bárhová. Maszk, meg minden nélkül. Utána már ugyanúgy mehettél mindenhová, amikor már több megye abszolút fertőzés mentes volt, de húzz maszkot. Kérdem én, most minek? Akkor miért nem? És akkor se lett hú, de mekkora baj. Nem is lett volna. Amúgy meg a TV-ben azt mondanak amit akarnak. Mondhatják, hogy ennyi, meg ennyi ember volt koronavírusos. Meg halt bele. Na, és? Igazolni tudják? Találkoztál az össze fertőzött emberrel? Na, ugye.... Hány ember hal különböző betegségekben éves szinten azért, mert olyan az egészségügy, amilyen? Az senkinek nem fáj? Vagy akiket az állítólagos járvány miatt kiraktak a kórházakból és emiatt meghaltak otthon, őket ki sajnálja?

2020. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!