Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelentkeztem a munkanélkülibe...

Jelentkeztem a munkanélkülibe mint pályakezdő és ajánlottak nekem munkát,de nem fogadtam el mivel én a szakmámba szerettem volna dolgozni így a mai nap kitöröltek a nyilvántartásból és 3 hónapra kizárásra kerültem a közfoglalkozásból,ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közfoglalkoztatás=közmunka
2020. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Arra figyelj h a TB-edet igy magadnak kell befizetned havonta
2020. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy most 3 hónapig nem mehetsz utcát seperni.
2020. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha három hónapig nem fizetetd a tb-t, a sürgősségi orvosi ellátáson kívül minden fizetős, még akkor is, ha időközben, a kezelés alatt pótolod az elmaradást.
2020. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor neked nem munkát ajánlottak, hanem közmunkát. A kettő nem ugyanaz.

Továbbra is munkanélkülinek számítasz és kereshetsz munkát természetesen, csak mivel pályakezdőként nem vagy jogosult a munkanélküli ellátásra - hiszen nem volt előtte 200 napnyi munkaviszonyod - így pénzt csak úgy kaptál volna, ha elfogadod a közmunkát.

Ezt természetesen nem kell elfogadni ha nem akarod, csak ahogy a többiek írták, neked kell fizetned az egészségbiztosítási járulékodat önmagad után és másféle segítséget kell kérned amíg nem találsz munkát. A kizárás azt jelenti, hogy a közmunkát nem ajánlják fel neked most újra 3 hónapig, de más állásajánlatért azért nyugodtan fordulhatsz hozzájuk, hátha lesz amit szeretnél is elvállalni.

[link]

[link]

2020. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"a mai nap kitöröltek a nyilvántartásból"

Ha nem vagy álláskeresőként/munkanélküliként a hivatalnál nyilvántartva, nem is rudnak más munkáról értesítwni, nem vagy a névsorban.

Xsak akkor maradtál volna benn a rendszerben, ha a kozmunka-főnök utasít vissza, mint dolgozót.

.

Az általad linkelt cikkek nem rád vonatkoznak.

2020. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvagy tiltva a közmunkától, mint a mirigyes csávó!

:-)

2020. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!