Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag ez így rendben van,...

Jogilag ez így rendben van, hogy bemutatkozás és igazolvány felmutatása nélkül tesz egy állítólagos halőr jogi lépéseket?

Figyelt kérdés

Mai napon kimentem pecázni egy magánkézben lévő holtágra. Ugyebár kiváltottam a horgászengedélyt, a fogási naplóba pedig bejegyeztem, hogy a mai napon kiültem horgászni. A szabályzatban leírtakkal megfelelően 2 bottal horgásztam. Nem sokkal rá megjelentek sógoromék akik kihozták magukkal 3 éves kislányukat. Nagyon tetszett neki a horgászbotom, ki is szerette volna próbálni így kivettem a kocsiból neki egy kis könnyű spiccbotot.

Egyszercsak megjelenik egy autó mellettünk, leparkol, kiszáll belőle egy fickó, majd elkezd horgászni. Elég közel telepedett le hozzánk, nem is igazán értettem az akciót, mivel rengeteg hely volt, de nem gondoltam rá többre mint egy egyszerű horgásztársra. Nagyjából negyed óra - 20 perc elteltével odajön hozzánk és megszólal: "Bocsánat, hadd kérdezzem már meg, önök közül melyiküknek van engedélye?"

Nagyot néztem először, nem esett le, hogy minek érdekli ez őt. Mindegy, én ráfeleltem, hogy nekem.

Majd innentől kezdve megváltozott az illető hangneme, így folytatta durvább hangnembe: "Aha, és akkor melyik botot kell elvennem öntől?! Vagy vegyem el egyenesen az engedélyét?! Na kérek egy botot ide azonnal, a kisgyerek pedig fejezze be a horgászatot mert nincs engedélye, a szabályokat pedig továbbiakban tartsuk már be!"


Végül így odaadtam neki a legolcsóbb horgászbotot, a spiccbotot. Ha abba nem köt bele, hogy a gyerek horgászik akkor inkább egy másikat adok oda, de így ugyanmindegy volt.

Elvette, berakta a kocsiba, majd folytatta tovább a horgászatot.


Tudom, hogy igazából az lett volna a helyes lépés, ha kérek tőle egy igazolványt, mert ennyi erővel ezt én is megtehetném, hogy véletlenszerűen büntetgetek embereket, de igazság szerint annyira nem volt kedvem vitatkozni. Egyszerűbb volt odaadni azt a pár ezer forintos botot amit bármikor pótolni tud az ember, mint lehúzni az energiámat ilyenekkel. Viszont utólag nagyon piszkálja a fülemet és felmerült bennem, hogy mivan ha nem is halőr volt?

Vagy mi jogon tulajdonít el bármiféle igazolvány felmutatása nélkül tárgyakat megírt törvény megszegése miatt?

Szerintem ilyen alapon ő is büntethető lett volna. Vagy rosszul tudom? Ma már egy halőrnek nem kell igazolványt mutatni ahhoz, hogy intézkedjen? Esküszöm, ha ez most jelen pillanatban történt volna, nem hagyom annyiban, de akkor annyira nem voltam olyan hangulatba.



2020. júl. 28. 23:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ez nem halőr volt. Én egyszer villamoson találkoztam ilyen álellenőrrel.
2020. júl. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom ezek mit éreznek hogy ellenőrnek adják ki magukat? Lehet úgy érzik hogy így fontosabb a tyúxaros életük?
2020. júl. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Simán feljelenthetnéd csalásért.
2020. júl. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez nem halőr volt, hanem a halőr nevében ellopta a botod!
2020. júl. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 mindentudó99 ***** válasza:
A halór ugy jön hogy jelvenye is k8nn van. Ha beépített c8vilruhas megfigyelő akkor meg azzal kezdi hogy igazolja magát mikor szabálytalanságot làt és büntetni akar. Ettől még lehetett ugyn halőr. Vannak tarsadalmi halőrök is. Fizetés nélkül önkéntesen dolgoznak. Legjobb betartani a szabályokat. Mert itt is már csak a pénzbeszedés a legfontosabb. Nagyon megszigorodtak a szabàlyok.
2020. júl. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként ha jegyzőkönyvet se vett fel akkor biztos nem halőr
2020. júl. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A társadalmi halőr is köteles felmutatni az igazolványát, a botot pedig nem veheti el. Szabálysértés esetén köteles értesíteni a hivatásos halőröket. Bármilyen eszköz elvétele, lefoglalása esetén elismervényt kell írniuk.
2020. júl. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ma kiderítek mindent.
2020. júl. 29. 07:36
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kamu volt a fickó, igazi jelvénnyel bemutatkozva intézkedett volna, jegyzőkönyvet ír, s a botot nem csak úgy elviszi magával.
2020. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha legközelebb látod kérd hogy mutassa meg az igazolványát, ha pedig megtagadja hívj rendőrt mivel lopás hogy csak úgy elvette a botot.
2020. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!