Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben ki a hibás? ...

Ebben az esetben ki a hibás? Érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Hajtottam ki a benzinkútról, városban. A messzeségben körülbelül 100 km/h tempóval jött egy ukrán sofőr, még éppen kifértem előtte, bár abszolút nem lassított, szóval padlogázzal hajtottam ki, 90ig gyorsulva. Hirtelen megelőzött, majd satu. Éppen meg tudtam állni. Kiszállt, agresszív volt, gondoltam megijesztem, ezért emeltem a kezem, de nem ütöttem meg. Nos ő igen, amire kiszállt jobbról apám, aki levette rólam az ütlegelő férfit. Az egy kővel fülön ütötte apámat, ekkor én is megütöttem őt, de ekkorra már a két társa is beszállt a buliba. Mondtam h nyugodjanak meg, ráadásul van térfigyelő kamera, de a köves csávó még egyszer megütött, majd a két társa lefogta és elhajtottak.

A szám feldagadt, vérzett, az arcom és az orrom is bedagadt, a fejen csak fáj egy kicsit, nincs pukli, a szemüvegem eltört. Apámnak a füle vérzett, a köves ütéstől, illetve eltépte a ruháját és az arcát összekarmolta.



2020. okt. 6. 14:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis balhé lehetett, híradóban nem lesz benne? :D
2020. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#10-es, nem gondolod, hogy minimum a garázdaság miatt, a kérdezőnek is megrángatják a bajuszát? + elsőbbségadás elmulasztása vagy közúti veszélyeztetés?
2020. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves jogászhallgató (aki nem magyartanárnak készül, ezért nem is áll közeli ismeretségben a helyesírással):

Nem voltunk ott, nem láttunk videót se az esetről, ezért nem lehet ilyen egyértelműen kijelenteni. Akár még az is lehet egy tárgyalás eredménye, hogy a kérdező ütésre emelte a kezét, amit az ukrán értelmezhetett támadás előkészületének, nem tudhatta, nem jön-e egy igazi ütés. Innentől nem áll fenn a büntethetősége a Btk. 22. § (1), valamint a 22. § (4) miatt.

2020. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni bárit bármikor lehet, az a kérdés hogy lesz-e belőle büntető- vagy szabálysértési eljárás. Oké, testi sértés, garázdaság, rongálás. Súlyos testi sértés és garázdaság nem léphetnek bűnhalmazatba, mivel utóbbi szubszidiárius bűncselekmény; csoportosan elkövetett garázdaság (illetve a további minősített esetei a garázdaságnak) és a súlyos testi sértés már igen, de az ukrán 2 társa őt lefogta, nem szálltak be a verekedésbe. Úgyhogy ez máris nem nyert. A leírások alapján nem is gondolnám, hogy súlyos testi sértés valósult meg, ezek enyhébb fokú sérülésnek tűnnek akkor is, ha a konkrét személyeknél a tényleges gyógytartam meghaladja a 8 napot.

Ha súlyos testi sértés bűntettének kísérletéről beszélünk, akkor kiesik a garázdaság. Ha könnyű, akkor viszont játszik vele halmazatban a garázdaság és a rongálás is.


És eddig tartott a dogmatika. Bizonyíték nélkül, napokkal később honnan és ki mondja meg, hogy azokat a sérüléseket az az ukrán, pont akkor és pont ott okozta? Csak mert az in dubio pro reo elvet tanítják jogi egyetemeken. Nálunk biztos. Fel lehet jelenteni, de elutasítás lesz a vége, ha egyáltalán nem röhögnek a képébe ott instant a kapitányságon.

2020. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a leckét te is megtanultad. Az ukrán nem fog tökölni. Kérdés nélkül egyből üt. Ez köztudott. Az agresszió nem megoldás. Te sem voltál különb.

A feljelentést viszont megtenném, mert testi sértés téged ért. Ilyenkor az első a teherautó ismertető jegyeit és a rendszámot feljegyezni.

2020. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, tettél feljelentést? Lett valami az ügyből?
2020. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!