Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar emberek örülnek a...

A magyar emberek örülnek a hálapénz megszűnésének?

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 09:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Ja,és mivel mindkét felet büntetni fogja a törvény, igen, nyilván meg fog szűnni, sokkal gyorsabbna,mintha csak erős ajánlás lenne a jogalkotók részéről.
2020. okt. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

"9-es, hogy oldanád meg, hogy nyugdijba vonulhasson végre és legyen orvosa a falunak ?"

bár nem 9es vagyok, de első körben pl normális fizetés? az orvosnak és az ápolónak is? meg úgy általában az összes egészségügyben dolgozó embernek? nagyon jó hogy mégre fellép az állam a hálapénz ellen, de a megoldás nem (csak) a tiltás. a probléma forrását kell megkeresni (amit mindenki tud akinek legalább 2 agysejtje van) és megoldani. ezzel a törvénymódosítással annyit értek el hogy 2 bevételi forrást vágtak el: a hálapénzt (ami ugye pozitív) és a másodállás lehetőségét. valamiért eddig mindkettőre szükség volt. mi fogja pótolni ezeket a kieséseket?

2020. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom, neked hány agysejted van, de az orvosok jelentős hányadának ebben a pillanatban távolról sincs akkora jövedelme , amekkorát az emelés után kapni fog, mert eddig is csak egy rétegnek volt tőkéje, lehetősége, esze arra, hogy kiépitsen és futtatni, fejleszteni ,fenntartani tudjon magánrendelést, illetve rendszeresen érintkezzen azokkal a betegekkel,akik hálapénzt adnak. Nrem értem az "érveidet" : ezután is lesz közü és magáneü , csak nem lesz lehetőség mindkettőben aktivan dolgozni,pláne úgy, hogy eddig is csak rengeteg túlórával mentek sok helyen és rendszersen a közkórházi betegeket várakoztatták meg a magánrendelésükön lévő orvosok, ráadásul használták a közkórházak infrastruktóráját is a magánrendelésükhöz, a pénzt pedig csak ők tették zsebre. A mostanihoz képest tiszta helyzet lesz. Azt a megjegyzésedet nem is tudom értelmez ni, hogy a tiltás nem megoldás és a problénma forrását kell megkeresni. Megkeresték a probléma forrását, eddig alacsonyak voltak az állami fizetések, ezért a betegek perkáltak a saját pénzükből .Az állam végre belátta, hogy neki kell és egyúttal egységesen minden orvos is megkapja, eddig csak egy rétegnek volt meg ez a mézesmadzag. Bocs, de én nem szeretnék fizetni az orvosnak azért, hogy két hónappal hamarabb műtsön meg,biztositsa az állam a magasabb fizetést neki. Nem kell neki másodállás sem,vagy magánban marad vagy a közkórházban, én pedig nem akarok oylan hleyzetbe kerülni, hogy a magán pácienseit helyezze előtérbe és minden vizsgálatom tolódjon, mert mindig lelép a kórházból. Eddig ez ment... Azt se értem, mire fel irod a normális fizetést. Pont most kapnak végre normális fizetést.
2020. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

"Bocs, de én nem szeretnék fizetni az orvosnak azért, hogy két hónappal hamarabb műtsön meg"

én se. nem tudom miből szűrted le azt hogy én támogatom a hálapénz intézményét. mert nem így van


"Nem kell neki másodállás sem"

ezt majd ő eldönti, ahogy minden más területen dolgozó ember is eldöntheti.

2020. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Egyrészt nme értettem, mire fel írod a kommented, mire akarsz reagálni és milyen új infót akartál közölni vele, illetve nem értettem, mire alapozod, hogy majd emiatt a döntés miatt lesznek hiányok,amiket eddig megoldottak a kettős működésű rendzerben. Tulajdonképpen mit akartál a kommenttel közölni ? Azt nem ő dönti el, hogy lehet-e eü-s másodállása, hanem ezesetben a törvényhozók döntötték el, hogy eü-s másodállása nem vagy csak engedéllyel lehet. Másféle másodállást kereshet.
2020. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
9%

"nem értettem, mire alapozod, hogy majd emiatt a döntés miatt lesznek hiányok"

az egészségügyi dolgozók pénztárcájában lesznek hiányok, amt eddig hálapénzzel és/vagy másodállással pótoltak ki.


"Azt nem ő dönti el, hogy lehet-e eü-s másodállása, hanem ezesetben a törvényhozók döntötték el"

igen, pont ez a bajom. hogy a törvényhozóknak ebbe nem kéne beleszólniuk. ez ugyanis mindenkinek magánügye. vagy akkor a többi szektorban dolgozókat is így korlátozzuk? nem lehetek pincér két különböző étteremben? milyen baromság ez?

2020. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
54%

Nem lesznek hiányok a pénztárcájukban, eddig is többne voltak, akik átlagosan éltek és nőni fog a jövedelmük a törvény bevezetése után, a felső rétegnek elépzelhető, hogy kevesebb lesz, de őket nem sajnálnám emiatt. Az i elképzelhető, hogy kb ugyanannyi. Vagy megtalálják a módját, hogy máshol keressenek másodállást a korábbi magas életszinvonaluk fenntartásához. Nem értem, mire alapozod, hogy egy, a mi országunkban kivételesnek számitó fizetésemelés után mégis miért lennének hiányok a dolgozók pénztárcájában.

Ez nem az ő magánügyük, mert korábban is leirtam, rendszeresen előtérbe helyezték a magánbetegeiket a TB-s betegeikkel szemben és rendszeresen használták a kórház infrasztruktóráját a magánrendelésükben folytatott tevékenységükhöz, ez olyan, mintha a pedagógusok az iskolában tartanának órát a magántanitványaiknak, akár úgy, hogy az oda járó iskolásokat pár órára kicsukják a tanteremből. Sok mindent lehet erről a rendszerről mondani, de hogy magánügy lenne, azt biztosan nem.


szerintem te ezt az egészet nem érted, ha komolyan az a véleményed, amit ide írtál... a pincéres analógia nem jó. Az éttermekben egyébként sem kétféle pincér dolgozik, hanem egyféle, mindegyiknek ugyanaz a munkáltatója, nem különböző munkáltatók szolgáltatják a pincéreket egy étteremnek. Anyi halvány összefüggés van, hogy ott is van borravaló rendszer, csak úgy, mnit a futároknál, de párszáz forint, nem párszázezer (igaz, a szolgáltatás is egész más, a felszolgálás és az életmentés más tészta), de csomó helyen a tulaj kéri is a borravalót vagy elosztja egyenlően az összes dolgozó között. Nem értem az analógiádat.

2020. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
54%
Arról nem beszélve, hogy eddig nem adózott jövedelem volt, mostantól az adózott, niylvántartott jövedelmük része lesz. És ha magasabb a jövedelmük, magasabb lesz a nyugdíjuk is.
2020. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de aki ennek a törvénynek nem képes a negatív következményeit látni, az vagy nem tudja értelmezni a örvényt, vagy pedig halvány lila fingja nincs az eü-ről.


"Nem erőszakos betelepitések lesznek ..egyébként meg az is tarthatatlan, hogy vidéken több kis faluta jut egy háziorvos és még 80 évesen is dolgozik, mert senki nem akarja átvenni a praxisát. 9-es, hogy oldanád meg, hogy nyugdijba vonulhasson végre és legyen orvosa a falunak ?"


Ha nem, akkor miéprt tették bele a törvénybe? Vészhelyzetben eddig is mindig kirendelhetőek voltak az eü dolgozók, most a COVID alatt is vagy 400 eü. dolgozót irányítottak át más helyre. Kitört a lázadás, nem?


De a Fidesz feltétlenül fontosnak érezte, hogy ezt a passzust belecsomagolja egy teljesen új, a honvédelmi dolgozókéhoz hasonló jogviszonyba. Nem fognak az orvosok a Fidesz jóindulatára apellálni, mert nem idióták. Azt feltételezni, hogy csupán azért nincs benne a törvényben a vészhelyzet szó, mert Viki bácsi elfelejtette és "jahj, biztos nem is úgy gondolta".

Ezzel a kirendelős baromsággal alig lesz olyan orvos, aki alá meri ezt írni.


A cigánytelepek háziorvosi ellátását meg mondjuk úgy kellett volna megoldani, hogy

1. Nem hagyják lerohadni a kis falvakat, hogy a kutya se akarjon oda költözni

2. Nagyobb bért,házat, autót stb. ajánlanak annak, aki bevállalja.


Nem kötelezően odarakják és szerintük meg van oldva...

2020. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

Na, most ezzel megint jól megmondtad a tutit. Ja, mégsem.Még el sem keződödött ez a program ,de te már előre leugatod, hogy ez lesz a 21.századbeli erőszakos betelepitések jogutódja és az orvosokat erőnek erejével, kényzeritőeszközökkel fogják betuszkolni az elmaradott térségek háziorvosi rendelőibe. Te már csak tudod. Minden törvénynek vannak egyébként pozitiv és negativ következményei, mióa világ a világ, de nekem eddig csak az jött le a komentjeidről, hogy alapjaiban nem érted a msotani döntések lényegét vagy tudatosan elferdited. Bocs, de nem én beszélek marhaságokat már többedik kommentemben is. Igen, valahogy meg kell oldani azoknak a településeknek az orvosi ellátását, ahol rég nyugdijas korú orvosok dolgoznak már rég nem a pénz miatt, hanem mert a fiatalok nem akarják átvenni a praxisukat, ez önmagában még nem jelenti azt, ohgy erőszakos úton, az illető beleegyezés nélkül kiküldetésbe küldenék szegény magyar orvostársadlamat.... azt a véleményt meg pláne nem osztom, hogy kizárólag a kormány hibája, hogy lerohadtak a kisfalvak és a kutya sem akar oda költözni. nem ők tehetnek arról, ha a cigány lakosság évtizedek óta nem hajlandó a társadalmi-szociális felelősségvállalásra, mint ahogy arról sem, hogy a mai világban az urbánus életszemlélet sokkal népszerűbb, mint a falusi .


Azon meg már meg se lepődök, hogy már megint a nagyobb bérekkel jössz,hogy annak kellett volna ajánlani, ak ibevállalja. Hát ezt mondjuk én is leirtam már, és pont eztr akarja a kormány is bevezetni., Akkor mit hepciáskodsz itt, hogy ezt kellett volna cisnálni ??? Igen, ezt akarják csinálni ők is. Amig téged nem érint, de beszélj la úgy, mintha félkatonai eszközökkel terveznék átirányitani az egész orvostársadalmat valahova... nevetséges..

2020. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!