Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar emberek örülnek a...

A magyar emberek örülnek a hálapénz megszűnésének?

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 09:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk a rendőrök visszahvása több, mint jogos volt. A MANYUP az nem, csak azt nme értem, ez miért indokolja, hogy most helyes vagy helytelen döntés hoztak-e. Van valami összefüggés a két dolog között ? Én nem látok. Minden kormány ilyen a világ minden országában, feleslegesnek tartom 10évvel ezelőtti elhibázott döntéseket álérvként felhozni. Mindenki tudja, hogy a politikusokban és a kormányokban nem szabad megbizni, ezzel együtt felesleges és értelmetlen dolog kiragadni egy komplex problémának csak a negativ oldalát és azt is túlkombinálni.
2020. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Látom arra nem tudsz reagálni, hogy az orvosok nagyon nagy része ugyanúgy gondolkodik, mint én.

[link]

Elhiszem, hogy téged nem fog zavarni az én hiányom. De ha 5000 orvos hagyja ott a rendszert emiatt, az bizony zavarni fog.

2020. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szerinted ez az új jogviszony ennyire jó az összes feltételével együtt, akkor menj el az orvosira és dolgozz orvosként. Hajrá:)
2020. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

"mert máson sem pörögsz, csak azon, hogy mi lesz, ha téged akaratod ellenére kivezényelnek a c.telepre , miközben még az sem tisztázott, hogy ki fizetné addig a lakhatásodat - állam bácsi tisztában van vele, hogy te nem szeretnéd, és niylvá ő sem szeretné. "


Az állam bácsi azzal is tisztában van, hogy a cigénytelep lakói meg igen is szeretnék, ha lenne orvosuk és nem kellene 30 km-t buszozniuk az ellátásért.

Kérdés, hogy állam bácsi kinek a szavazataira apellál? Az enyémre, vagy a 200 fős cigánytelepére? Van egy sejtésem.


"Akinek nem kell a jó fizetés és gusztustalan korlátozásnak nevezi ezt az igen komoly béremelést, amit kapna"

Nem a béremelést tartom korlátozásnak. Sőt, még csak a hálapénz tiltását sem, ezt kb. hatszázötvenszer írtam már le.

A korlátozás a kirendelhetőség és az, hogy az állam majd kénye-kedve szerint adja az engedélyeket a másodállásokhoz, ki tudja milyen rendszer szerint.


"Az orvosi hivatás egyébként sem csak a pénzről és a kényelemről szólna."

Ki mondta, hogy erről szól? 5 éve dolgozom, hidd el, ért már elég kényelmetlenség. Pl. amikor 124 ezer forintos nettó fizetésért kezdtem dolgozni úgy, hogy a havi 4 ügyeletért még csak fizetést sem kaptam. Vagy mikor a héten ma ügyeltem a másodikat, de holnap megint megyek.

Hivatásként tekintek a munkámra, és nincs bűntudatom, ugyanis mindig tisztességgel, a legjobb tudásom szerint láttam el a betegeket, hálapénz nélkül.


Viszont szerintem meg annyi kényelem igen is jár nekem a normális fizetés mellet, hogy ott lakjak, ahol én szeretnék és ott dolgozzak, ahol szeretnék.

2020. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

"Az orvosi hivatás egyébként sem csak a pénzről és a kényelemről szólna."

rohadjak meg de én 8 év egyetem és nemtomhány év rezidensség után elvárnék valamiféle kompenzálást, ha már napi szinten életeket mentek. én nem orvos vagyok, de marhára meg tudom érteni, hogy vaskos fizetést várnak el a munkájukért.

2020. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
2020. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!