Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar emberek örülnek a...

A magyar emberek örülnek a hálapénz megszűnésének?

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 09:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
59%

"Azon meg már meg se lepődök, hogy már megint a nagyobb bérekkel jössz,hogy annak kellett volna ajánlani, ak ibevállalja. Hát ezt mondjuk én is leirtam már, és pont eztr akarja a kormány is bevezetni., "


Nem. Béremelés történt, amit már nagyon-nagyon régen meg kellett volna kapnia az orvosoknak. Ez nem egy kiemelt bérezés, hanem a régóta teljesen jogosan elvárt szint. A hálapénzért cserébe.

Aki a hálapénz kivezetésén túl többet akar egy csoporttól kérni, pl. azt, hogy menjen el egy zsákfaluba a cigánytelepre háziorvoskoni, azt bizony még ezen FELÜL kell megfizetni. Ilyen a törvényben nincs.


"Még el sem keződödött ez a program ,de te már előre leugatod, hogy ez lesz a 21.századbeli erőszakos betelepitések jogutódja és az orvosokat erőnek erejével, kényzeritőeszközökkel fogják betuszkolni az elmaradott térségek háziorvosi rendelőibe. Te már csak tudod."


A program elkezdődött, mivel a törvényt meghozták. Az, hogy rendeletekkel hogyan fognak finomítani rajta, másodlagos. Ugyanis rendeletet hozni elég gyorsan és könnyedén lehet.

Nem vagyok idióta, nyilván végiggondolom azt, hogy az a törvény, amit most elfogadtak, mégis milyen lehetőségeket ad a kormány kezébe. És szerintem olyan lehetőségeket ad, amik az orvostársadalom nagyon nagy része számára elfogadhatatlan.


Ez kb. olyan szint, mintha az lenne az új törvény, hogy ha nem tetszik az öltözéked egy később kijelölt szervnek, akkor börtönbe zárnak. Nincs semmi részlet, ennyi a törvény.

- Milyen a "normális" öltözet, ami biztosan tetszeni fog annak a szervnek?

- Egyáltalán milyen szervet fognak erre kijelölni?

- Mitől függ a büntetés mértéke?

Stb. Nincs konkrétum, ezeket majd később rendeletekkel határozzák meg. Pl. holnaptól a miniszoknya tiltólistás. De aztán hoznak egy újat, és mondjuk a farmernadrág is tiltólistás lesz. Aztán hoznak egy újabb rendeletet, és a Rockegylet kezébe teszik a döntést, hogy szerintük melyik ruházat elfogadható, így innentől kezdve csak az nem megy börtönbe, aki tiszta feketében jár.


És ahelyett, hogy felháborodnál egy ilyen törvényen, te azt mondod, hogy:

"ÁÁÁÁ, biztos nem fogják megcsinálni". "Biztosan csak nagyon extrém esetekben lesz ilyesmi".


Örülök, hogy te jóhiszeműen gondolkodsz, de én meg nem. Amit a Fidesz törvénybe hoz, azt azért teszi, mert akar vele valamit és nem azért, mert éppen más nem jutott eszébe.

Szerintem anno azt se nagyon gondolta volna senki, hogy mondjuk úgy ahogy van, lenyúlják az emberek magánnyugdíjpénztár megtakarítását. Persze ígéret az ment, hogy majd lesz valami, lett? Nem.

Azt sem gondolta senki, hogy képes azért egy törvényt hozni, hogy a CEU-t kirugdalja Magyarországról. Megtette? Meg.

2020. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Még azt fűzném hozzá,hogy megnyugodhatsz, a választások előtti években pláne nem kockáztatnák meg, hogy erőszakkal irányítsák át az orvosokat olyan körzetekbe, ahol nem szeretnének dolgozni vagy nem biztositott a lakhatásuk. A másik meg az, hogy az orvosok taníttatása kiemelten drága a többi felsőoktatási képzéshez képest,ezt ők is tudják, hogy szükségük van a jó szakemberekre, akiket drága pénzen taníttattak, nekik is érdekük a velük való kommunikáció és az érdekeik szem előtt tartása. Úgyhogy nem, nem értem, mire alapozod a totálisan negatív vízióidat.
2020. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
65%
Én itt befejeztem. Nrm tudsz érvelni ,mert vagy olyam dolgokat hozol fel, amik eddig is tudott dolgok , tényleg voltak (már eddig is emelni kellett volna a bérükön - igen ,szerintem ez köztudott, ettől még nem kéne fikázódni, hogy ez végre meg is történt) . A másik, hogy felhozol valami csűröm-csavarom típusú érvet (most épp azt, hogy ez olyan, mintha börtönbüntetés járna a nme megfelelő ruházazért - bocs, most sem értem az analógiát, a pincéres analógiát is elhibázottnak tartottam). Nincs kedvem vitatkozni olyannal, aki nem tud vitatkozni.
2020. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy az, aki nem tud vitatkozni.

Én elmondtam, hogy miért elfogadhatatlan egy félkész, mégis érvényben lévő törvény, amit majd rendeletekkel akarnak módosítani.

Te továbbra sem magyaráztad meg, hogy miért kellene nekem jóhiszeműségből aláírni.

2020. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Nem magyaráztam meg ? Mindenre reagáltam, amit felhoztál és hoztam fel példákat, érveket sorakoztattam fel. pl. : a választások előtt nem érdeke a kormánynak kiváltani az orvostársadalom ellenszenvét, nme lenne biztositott a lakhatásuk , ha kivezényelnék őket, akaratuk ellenére nem dolgoztathatják őket olyan helyen, ahol nem akarnak, ez hosszútávon fenntarthatatlan....stb.Leirtam azt is, hogy sokkal több msotani eü-s dolgozó jár majd jól a magasabb bérekkel, mint ahánynak esetleg kevesebb lenne a bevétele,de az eddig is adózatlan jövedelem volt. Azt is elmnodtam, hogy igy adózottá és legálissá válnak a magasabb bérek, és magasabb lesz a nyugdijuk. igazából ezt akarta mnidenki már 10-15 évvel ezelőtt is... ezzel szemben te még semm értelmeset nem irtál le, azóta sem étem ,mit akartál a pincérekkel meg a fekete öltözék büntethetőségével. Egyébként a pincéres megjegyzésre is reagáltam, hogy a pedagógusok sem az iskolában tanitják a magántanitványaikat, azért az orvosok is jogosulatlanul használták eddig a kórházi infrastruktúrát a magánbetegeiknél. Se azt nem értem, miért csak a (nemlétező) rosszat látod ebben az ügyben, se azt, hogy mit akarsz ezekkel a kommentekkel. Persze a lepontozósdi az megy , mint mindig.
2020. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

1. A pincéres példát nem én írtam.


2. Nem tudom már ennél érthetőbben megmagyarázni. NEM szeretném, hogy ha a kormány jóindulatán múlna (amiről tudjuk, hogy nem létezik), hogy alkalmazza-e a törvényt vagy nem. Mert most van egy lehetőség, amiről én úgy gondolom, hogy ha mát beletette a törvénybe, akkor alkalmazni fogja, te meg arról győzködsz, hogy de biztos nem.

Ha biztos nem, akkor szedje ki az egész passzust, ahogy van, és nincs több szavam. És akkor alá is írom. Amíg a kormányon múlik, hogy egy megszavazott törvény egyes pontját alkalmazza-e, addig meg nem. Komolyan fel nem tudom fogni, hogy ezen mit nem értesz.

2020. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Király, akkor ha te orvos vagy (csak mert E/1.ben fogalmazol, hogy nem irod alá), akkor ne ird alá és menj ki külföldre vagy maradj itthon, de keress más munkakört. De akkor amiatt se panaszkodj, hogy nem keresel 800ezret, csak 200-at betanított gyári munkásként. értem én, amit irsz, csak nincs benne logika és kiragadod a negativ dolgokat, mintha pzitiv nem lenne (holott a béremelés egy kiemelten pozitiv döntés az elmúlt évtizedek béremeléseit tekintve) és a negativumokat is puszta kombinálásra alapozod. én erre is reagáltam egyébként, most irom le harmadjára, hogy a választások előtt nem érdeke a kormánynak, hogy az orvosokkal összevesszen és hosszútávon sem érdeke, hisz eszméletlen összegekbe kerül a kitanittatásuk. Azt is át kellene gonodlni, hogy az átvezényléssel biztositani kellene a lakhatásukat is, nem hiszem, hogy szivesen fizetnék a lakbért az orvosoknak, ezért sem reális, hogy rugalamtlanul kezeljék az ilyen helyzeteket.Nyilván rugalmasan akarják majd megoldani, akivel meg lehet egyezni (közös beleegyezés), az mehet vidékre leváltani a 80éves Jóska bácsit.. Ja, és nme ,nem szándékom téged győzködni, a legtöbb embert amúgy sem lehet megggyőzni, ha köti az ebet a karóhoz valamiben. Csak leirtam, hogy számomra mennyi logikai hiányosság és bukfenc van az érveidben és nem értem a felhooztt érveket. Többek között azt sem, hogy mi lenne, ha büntetnének valakit az öltözködése miatt. nem igazán vág a témába szerintem.
2020. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
62%

1. A probléma (neked, nem nekem!), hogy nem én vagyok az egyetlen orvos, aki ugyanazt gondolja, amit én. A gusztustalanul elbújtatott, tisztázatlan korlátozások miatt nem kicsi a lázadás az orvosok és szakdolgozók körében. A klinikán, ahol dolgozom, a 13 szakorvosból 13 mondja azt, hogy ilyen feltételekkel nem írja alá. Tudod mit jelent ez? Hogy január 1-től nem lesz egyetlen szakorvos se, aki bemegy dolgozni. Ez a mi bajunk lesz? Szerintem nem.

Az összefogás az egészségügyi szolgálati jogviszony ellen csoportban jelenleg (mióta kijött a törvény) 12,7 E tag van.

Tehát ha nem vonják vissza a törvény erősen aggályos pontjait (amik egyébként az alaptörvénnyel is ütköznek), akkor elég sok ember fog eltűnni a rendszerből. Azt pedig te is meg fogod érezni.


2. "Nyilván rugalmasan akarják majd megoldani"

Mint mondtam, nekem a "nyilván" nem igazán elég. Továbbra sem fogok arra apellálni, hogy mégis hogy fogja értelmezni a kormány a saját törvényét. Továbbra sem értem, hogy ha szerinted úgy is rugalmasan kezelik, meg csak vészhelyzetben és blabla, akkor miért nem ez szerepel a törvényben?


3. "nem igazán vág a témába szerintem."

Nem igazán értem, mit nem értesz a párhuzamon.

Van egy törvény. Te pedig arra apellálsz, hogy "majd biztos nem fogják alkalmazni, vagy legalábbis nem úgy, ahogy le van írva, csak kitételekkel és blablabla".

Én meg arra apellálok, hogy bizony legrosszabb verzióban úgy fogják alkalmazni, ahogy le van írva, hiszen mivel törvény, megtehetik. És én nem szeretnék úgy dolgozni, hogy a fejem felett lebeg a legrosszabb verzió.

2020. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Megint megismételted ugyanazt 3-szorosan kibővitve. Én semmire sem apellálok, csak felhivtam a figyelmed arra, hogy puszta konspiráció jelen pillanatban, amikre szinte tényként hivatkozol, ami persze szived joga, nekem viszont ellentmond a józan paraszti eszemnek. Mondom, ha neked nem kell a 800ezres-1milliós fizetés, akkor menj külföldre orvosként vagy keress itthon más munkakört. Én az ilyen gondolkodásmódú embereket nem tudnám sajnálni, mert máson sem pörögsz, csak azon, hogy mi lesz, ha téged akaratod ellenére kivezényelnek a c.telepre , miközben még az sem tisztázott, hogy ki fizetné addig a lakhatásodat - állam bácsi tisztában van vele, hogy te nem szeretnéd, és niylvá ő sem szeretné. Akinek nem kell a jó fizetés és gusztustalan korlátozásnak nevezi ezt az igen komoly béremelést, amit kapna, az ne is dolgozzon a továbbiakban a magyar eüben, nekem nem hiányozna. Az orvosi hivatás egyébként sem csak a pénzről és a kényelemről szólna. Akkor nem irod alá és kész, költözz külföldre vagy keress más megélhetési forrást. Nem értek egyet a szőrszálhasogató véleményeddel.
2020. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Én meg arra apellálok, hogy bizony legrosszabb verzióban úgy fogják alkalmazni, ahogy le van írva, hiszen mivel törvény, megtehetik."

pontosan. komolyan mondom, ki bízik még a fideszben?? ha akarják akkor alapvető emberi jogokat a földbe tiporva is meg fogják csinálni. ahogy a magánnyugdíj pénzeket is elvették, mert épp kellett nekik, a nyugdíjas rendőröket is visszahívták, mert épp úgy tartotta kedvük. nagyon naivnak kell lenni, hogy valaki szerint "nyilván" ilyen meg olyan lesz.

2020. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!