Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van két gyermekem, akik...

Ha van két gyermekem, akik féltestvérek tehát az apjuk nem egy. Rendes kiegyensulyozott családi életet élünk. És az egyik gyereket az apja el akarja venni bíróság álltal akkor ilyene esetben a testvéreket szétválaszthatják egymástól?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 18:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha rendesen gondját viseled a gyereknek, semmi esélye. Nem egy tárgyról van szó, hogy meggondolja magát és visszakéri.
2020. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy komolyabb indoklás nélkül elveszik, ha már egyszer nálad helyezték el. Ha nekik nem lehet saját gyerekük, akkor fogadjanak örökbe!
2020. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak kitalálták hogy az enyém kell mert neken úgyis van kettő. Nen is értem.
2020. okt. 9. 19:59
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
És? Ez semmire sem jogosítja fel őket. A gyermek nem vagyon tárgy hogy egyenlően osszák el...
2020. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem se aggodj. Hosszú procedúra, de normális környezetben nevelt gyereket magyar bíróság nem vesz el az anyától. Ha az apja igényt tsrt rá, akkor lathatast kérhet ez lehet heti 1,2nap, de igazából egyéni megegyezés kérdése sokszor,ehhez joga van. Szerintem fontos is h képben legyen az apja az életében. Nekem is 2 apukam van, egy verszerinti es egy "mostoha apa" szeretem mindkettőt.

Abban az esetben nincs joga látni, elvinni, ha bantalmazott titeket es ezt bizonyitani is tudod,nem fizetett gyerektartast, stb. tehát nem viselte gondját.

Minden jót kívánok Nektek!

2020. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
31%
Lehet az új párja jó hatással van rá és valtoztatni szeretne. Ha nemnem bantott titeket adj neki eselyt a lathatasra par napra.
2020. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de egy görény az ilyen. Nyugodj meg, nincs az a bíróság, aki neki itelne bármit (jelen esetben bárkit) is. És ez pontosan így is van rendjén!
2020. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!