Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs semmi lehetőségem, hogy...

Nincs semmi lehetőségem, hogy visszaszerezzem a Telekom által elrabolt pénzemet?

Figyelt kérdés
Próbáltam utcai fülkéből telefonálni, és a három próbált telefon egyike se működött. Összesen 400 forintot dobtam beléjük (mert kisebb nem volt nálam).
2020. okt. 11. 16:21
 51/110 anonim ***** válasza:
33%
#52 Hát régen úgy hívták KMK...
2020. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 A kérdező kommentje:
Napi 8 órát dolgozok két műszakban.
2020. okt. 11. 21:56
 53/110 anonim ***** válasza:
68%
Komolyan 400ft-on ez a nagy felhajtás?
2020. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként adja magát a megoldás... A Telekomnak van ügyfélszolgálata: telefonos, személyes, online (chat és email). Számodra szimpatikus módon kezdeményezel egy kapcsolatfelvételt velük és segítséget kérsz, hogy ez van, ez történt. Indokolni se nagyon kell, maximum annyira, hogy 400 Ft-ért nem kaptál szolgáltatást, nálad ez elvi kérdés, nem az összeg a fontos.


Kéred, hogy rögzítsenek egy panaszjegyet, vizsgálják ki az esetet és utalják vissza számodra az összeget. (Helyben nem fogják visszafizetni pl. személyes ügyfélszolgálaton szerintem, pláne ha nem is vagy Telekomos...). Könnyebb a helyzet, ha Telekom ügyfél vagy, mert lehet, hogy pl. jóváírják a következő számládon az összeget (pl. ha az otthoni szolgáltatás Telekomos, a feltöltöltős mobilra nem tudják jóváírni). Vagy szolgáltatással írják jóvá, kapsz mondjuk 5 GB internetet, 100 perc lebeszelhetőséget a mobildra, stb.


Ahhoz viszont, hogy kitudják vizsgálni, kellenek adatok:

- a telefonfülkék pontos címei

- a telefonfülkék telefonszámai

- mikor melyiknél próbáltál telefonálni (minél pontosabb annál jobb)

- melyik fülkébe mennyi pénzt dobtál

- stb


Minél több információt adsz meg, annál könnyebben tudnak segíteni. Elhiheted, hogy nem pénznyelőnek vannak a fülkék, sajnos a környék ahol voltál mindhárom meghibásodott. Miért? Eső mossa, nap szárítja őket, hajléktalanok feszegetik a perselyt (próbálják), ütik-verik a részegek, a kanos/kancás fiatalok mert... útban van, ott van és megtehetik szinte következmények nélkül. Ha a Telekom megtudja, hogy egy fülke tönkrement, igyekszik minél hamarabb javítani.


Szóval... kezdheted úgy is az egészet, hogy bejelentesz hibára három darab telefonfülkét és kéred vissza a pénzt, mert nem kaptál szolgáltatást.

2020. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 A kérdező kommentje:
Szerintem kedves utolsó próbálj ki Budapesten tíz véletlenszerűen kiválasztott fülkét, és ha 5-nél több működik, akkor kapsz tőlem 1000 forintot. Szóval, de pénznyelőnek vannak ott, és a Telekomnak esze ágában sincs őket megjavítani. Úgy szól a törvény, hogy ha valaki hivatalosan bejelenti a hibát akkor a Telekomnak kötelező valahány napon belül megjavítania, de egyébként semmi nem kötelezi őket erre és a Telekom nem is törekszik rá, hogy a bejelentetlen hibás telefonok meg legyenek javítva.
2020. okt. 12. 16:48
 56/110 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálati panasz helyett inkább rájuk zúdítok egy nagy adag bejelentést, majd megyek a rendőrségre, ha nem javítják ki határidőre.
2020. okt. 12. 16:49
 57/110 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg rinyálj itt a GyK-n, sirasd a 400 Ft-ot, szidd a Telekomot ha az esik jól neked. Valahol éreztem, hiába írok elsőként valamiféle megoldást úgy, hogy az volt az 54. hozzászólás, nem pedig beléd állok mint a gerely, neked az se fog tetszeni. Mert csak. Igaza van a többieknek, neked a sz.ar se elég büdös.
2020. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 A kérdező kommentje:
Na jó, 10 000 forintot kapsz, ha elvégzed a kísérletet.
2020. okt. 12. 16:56
 59/110 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul hülye is vagy, a rendőrség elárulom, nem fog semmit tenni. Ez nem lopás. Te hívhatod annak, de nem az. Megvan a megfelelő felügyeleti szerv, de látom van internet, használd, keresd meg, ott többre jutsz mint a rendőrségen.
2020. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, hogy lopás.
2020. okt. 12. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!