Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudom akadályozni hogy a...

Meg tudom akadályozni hogy a nevére vegye?

Figyelt kérdés

A volt páromtól született egy kislányom, az apa 4éve börtönbe van, a kislányt kb 3x látta eddig, mire meg született a kislány ő már börtönbe került Sajnos későn jöttem rá milyen ember valójában. Most kitalálta hogy indít egy apasági pert. Én nem szeretném hogy a lányomnak köze legyen hozzá!

Mit tudok tenni? Hogy tudom meg akadályozni? Van valami kis kapu?



2020. okt. 20. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha van mostani párod, aki elismeri a gyerekeként, onnantól nem tud mit tenni az ex. (Nagy felelősség, onnantól jogilag teljesen az új apa gyereke, szóval csak akkor kérj ilyet férfitól, ha biztos vagy a kapcsolatban.)

Ha elismerteti az exed, hogy ő a gyerek apja, még mindig kérhetsz kizárólagos felügyeletet, tehát nem fog kelleni az engedélye semmihez. Elég erős indok, hogy börtönviselt ember, bár tudni kéne, miért ül.

2020. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nincs kis kapu. Indíthat apasági pert ellened. Én annyit tennék, hogy közölném vele, hogy ha apasági perre megy akkor te fél évre visszamenőleg és utána 18 éves korig követelni fogod a gyerektartás összegét. A leegtöbb semmirekelő visszalép amikor rájön, mindig fizetnie kell.
2020. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Garázdaság és kábítószer kereskedelem miatt ül. Sajnos a pénz számára semmiség.

De nagyon nem szeretném hogy közé legyen a kislányhoz. Sok jót nem hiszem hogy látna vagy tanulna tőle

2020. okt. 20. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2020. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos az, hogy ilyen link alak, attól még megállapítják az eljárásban az apaságát, ha tényleg ő az apa, és akkor jogai és kötelességei lesznek a gyerek kapcsán. Jog pl., hogy kapcsolatot tartson vele, kötelesség pedig, hogy ha külön éltek, akkor tartásdíjat fizessen. Ha esetleg durván beszél veled vagy fenyeget, arról érdemes felvételt készíteni, az üzeneteket elmenteni, stb., hogy mikor a gyerek elhelyezéséről és a kapcsolattartásról lesz tárgyalás, be tudd mutatni
2020. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!