Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaskor a penz szamonkerheto?

Csitta82 kérdése:

Valaskor a penz szamonkerheto?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyobb penz osszeg amit egy ingatlan eladasabol szerzett a ferj es feleseg( kozos ingatlan volt).Miutan a ferj megtudta h.a feleseg vallni akar ezt az osszeget levette kp.ba.Valaskor mi lesz ezzel a penzzel? Szamon kerheto a ferjen?
2020. okt. 23. 20:26
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

Köze nincs a kapcsolatok, házasságok hosszához a gyerekelhelyezésnek. Nem emiatt megy tönkre az a rengeteg házasság. Az meg tény, hogy a férfiak túlnyomó többsége nem is akarja magához venni teljes felügyeletre a kiskorú gyerekét, sokkal kényelmesebb ha anyuci oldja meg ezt a kérdést. Jó néhány válás szemtanúja voltam elég közelről, sehol egy percig nem harcolt apuka azért, hogy neki adják oda a gyereket.

Továbbá alapjáraton a két fél közösen megegyezik a gyerek felügyeleti jogát illetően, ha sikerül közös nevezőre jutni, akkor eleve nincs probléma. Vannak, akik az osztott/váltott felügyelet mellett döntenek, magyarul 1 hét/2 hét anyánál, 1 hét/2 hét apánal. Ez is egy járható út és apuka pont ugyanannyi időt tölthet a gyerekével, mint anyuka.

Ha a gyerek betöltött egy adott kort és bíróság dönt a felügyeletet illetően, akkor biza a gyereket is kikérdezik, hogy ő melyik szülővel szeretne szívesebben élni. Ha viszont kicsi a gyerek, alig pár éves, akkor pont azért kerül döntő többségben az anyjához a gyermek, mert az esetek 99%-ban az édesanya marad otthon gyereket nevelni, szorosabb érzelmi kötődés alakul ki köztük, a bíróság pedig mindig a gyerek érdekeit nézi és nem fog olyan ítéletet hozni, ami miatt hátrányos helyzetbe kerülne vagy épp sérülne a gyermek. Tehát be lehet fejezni a nőkre való ujjal mutogatást, ugyanis nem a nők hibája az, hogy egyet nem értés esetén a nőnek ítélik oda a gyereket!

A gyerekekelhelyezes egy rendkívül árnyalt és komplikált téma, baromira nem lehet annyival letudni, hogy "pff, mindig az anyának ítélik". Maradjunk annyiban, az apucikák nagy része nem is szeretné állandóan magához venni a gyerekét!

2020. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Ha aláír valaki egy vagyonjogi szerződést (mert EZ a házasság, nem az eszemiszom a családdal) akkor mit sír azon, hogy ez számonkérhető rajta? Két tanú és az anyakönyvezető előtt írta alá, hogy ezt szabad akaratából vállalta.

Akkor min megy a vergődés?

Mondom ezt úgy, hogy válásnál én kerültem a lecummantott kuki rosszabbik végére, ki kellett fizetnem az üzlethelyiség kialakítási költségének a felét, holott csak én dolgoztam, a hitel az én keresetemből lett kifizetve.

Mázli, hogy az ingatlan maga külön vagyon volt, mert annak a felét nem tudtam volna kicsengetni.

2020. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!