Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan, hogy közalkalma...

Létezik olyan, hogy közalkalmazotthoz illő magatartás? Arra gondolok, hogy munkaidőn és munkahelyen kívül számonkérheti e a munkáltató a dolgozó valamilyen nem törvénybe ütköző viselkedéset?

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 21:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Nincs ilyen.
2019. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Létezik olyan, hogy valamit nem tehet a közalkalmazott munkaidején kívül? Van erre valami hivatalos szabály, leírás? Vagy arra vonatkozólag hogyan kell elnie viselkednie munkaidőn kívül egy közalkalmazottnak?
2019. okt. 18. 21:04
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom megint: nincs ilyen szabály.
2019. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Metionin ***** válasza:
100%
Nincs ilyen.
2019. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni ha ilyen dolog miatt munkajogi pert indítanak?
2019. okt. 18. 22:04
 7/26 A kérdező kommentje:
Ráadasul úgy, hogy nem is te vagy az "elkövető" csak ezt mondja valaki.
2019. okt. 18. 22:07
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem kell tenni semmit.
2019. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság nem fogja befogadni a periratot. Büntetőeljárást sem indíthatnak, ha nem törvénybe ütköző, amit csináltál.

De sokat segítene, ha leírnád, mi történt?

2019. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Egy a munkahelyemen már nem dolgozó ember bemutatott a főnökömnek egy levelet amiben csúnyakat írtak neki. Mint: kövér, ronda, tehén stb. Facebookon kapta az üzenetet egy munkaidőn kívüli időpontban. Azt állítja én írtam. Nem én írtam!!! Bizonyítani nem tudom egyelőre. Jogászt hívtak jegyzőkönyvet vettek fel. Azt mondták ez zaklatás. (Egy levélről volt szó, nem ismétlődő üzenetekről ami szerintem nem is zaklatás így nem értem egyáltalán miért vagyok számonkérve) Azt is mondták ez nem közalkalmazotthoz illő magatartás ezért ez nagyon súlyos ügy. Az illetőnek volt indítéka, hogy kiszúrjon velem. Nem akarok belemenni a részletekbe. Nekem semmi okom nem volt neki ilyen üzenetet küldeni.
2019. okt. 19. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!