Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kell koltoznom albérletbol,...

Ki kell koltoznom albérletbol, ha a bérlő mondvacsinált okok miatt felmondja a szerzodest?

Figyelt kérdés

Fizetek rendesen és a szerződés korlátozott időre szol,

Akkor mondható fel azonnal:

-ha nem fizetek

-ha felszólításra sem fizetek

-ha valaki életvitel szeruen lakik itt rajtam kívül

-ha olyan kárt okozom amelyel egészséget karositok

-ha nem engedem be a szükséges javításokra a tulajdonost

Ennyi ezek között nincs olyan hogyha megromlik közöttünk a viszony stb.



2020. nov. 20. 23:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy párezer forint miatt kirúg! Ez teljesen értelmetlen. Ráadásul nem is az egész költségről van szó, mert ő is pénzért hozott volna lakatost. Mennyi volt a zárcsere?
2020. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
14 ezer ft
2020. nov. 21. 18:05
 23/27 anonim ***** válasza:
Itt valami másnak is lennie kell, vagy csak első dühében mondta. Esetleg már van jelöltje magasabb bérleti díjjal. Ha ezek nem állnak fenn, sokkal többet veszít a lakás üresen állásának napjaiban, heteiben, plusz a bérlőkereséssel járó gondok, mint 14 ezer forint, ami kb 5 napi bér.
2020. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Persze fogyatékos azt kész ennyi
2020. nov. 21. 19:23
 25/27 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nem mindig van előjele a zár elromlásának. Egy alkalommal mi nem tudtunk bemenni a lakásunkba (szerencsére pont senki sehová nem rohant). Hiába próbáltuk mindkettőnk kulcsával, fél órán át kínlódtunk vele, mire bejutottunk. Azonnal elmentem zárszervizbe, ahol elmondták, hogy sajnos van ilyen. Lehet, hogy most fél évig nem jönne elő, aztán utána meg igen. Nem akartunk kockáztatni, vettem egy új zárat, és kicseréltem.

Azelőtt kb. fél évvel volt egy hasonló eset, de akkor pár perc után ki tudta a feleségem nyitni a zárat. Én akkor azt gondoltam, csak ő ügyetlenkedett, mivel utána én gond nélkül tudtam nyitni-csukni az ő kulcsával is a zárat.


Alapvetően ahogyan mi sem, úgy a kérdező sem zárszakértő. Nyitotta-csukta hónapokon át az ajtót, egyszer csak elromlott. Egy felhasználótól nem várható, hogy ilyen-olyan előjeleket figyeljen. Ha esetleg nehezen nyitja a zárat, akkor jelzi ezt a tulajnak, de apróbb jelekért nem reális, hogy ugráltassa a tulajt. Ő se vette volna jó néven, szerintem.

2020. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó így törtent
2020. nov. 21. 22:06
 27/27 anonim ***** válasza:

#23 "Itt valami másnak is lennie kel"

Igen, nyilván. Nézd meg a kérdező válaszait, megjegyzéseit és nyilvánvaló lesz, hogy nem a 14 ezer forint itt a probléma, hanem valószínűleg a kettejük között eldurvult vita.

2020. nov. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!