Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kell koltoznom albérletbol,...

Ki kell koltoznom albérletbol, ha a bérlő mondvacsinált okok miatt felmondja a szerzodest?

Figyelt kérdés

Fizetek rendesen és a szerződés korlátozott időre szol,

Akkor mondható fel azonnal:

-ha nem fizetek

-ha felszólításra sem fizetek

-ha valaki életvitel szeruen lakik itt rajtam kívül

-ha olyan kárt okozom amelyel egészséget karositok

-ha nem engedem be a szükséges javításokra a tulajdonost

Ennyi ezek között nincs olyan hogyha megromlik közöttünk a viszony stb.



2020. nov. 20. 23:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Azonnali felmondásra a fent említett okokat írta meg; természetesen ebből egy sem valósult meg és a jövőben sem fog.


Sima felmondást én sem látok, a szerződésre mivel kivan emelve h 2021.junius 30 ig szól. A szerződés...

2020. nov. 21. 01:06
 12/27 A kérdező kommentje:
Akkor természetesen én az ingatlant elfogom hagyni az óvadék pénzem pedig o adja vissza ez is benne van, tehát most engem az érdekel h ki tud e rakni vagy sem? Illetve felmondhatja e , ha határozott idejű a szerződés, ha fel is mondja én nem fogom elhagyni a lakást. Mert nem érzem jogosnak. Másrészt így is nála van egy csomó pénzem.
2020. nov. 21. 01:07
 13/27 anonim ***** válasza:
82%

Itt alighanem neked van igazad. Ha nem költözöl ki, akkor elindíthat egy hosszú procedúrát, ami június 30-ig véget se fog érni. :-)))) És egyébként is neked adnának igazat. Ha verőembert küld rád, az már bűncselekmény.

Tényleg ritka nagy állat. Hogy képzeli, hogy másnap reggelig bent rekedsz a lakásban? És ha tűz üt ki? Akkor bent égsz?

2020. nov. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Mit erőlködsz. Az ő lakása! Húzz onnan és kész. Én kirugdosnálak onnan, naponta 4 szer!
2020. nov. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Utolsó ha minden pénzem visszaadta maradéktalanul akkor én már itt sem vagyok ;)
2020. nov. 21. 05:59
 16/27 anonim ***** válasza:
18%
Pontosan hogyan ragadtál bent a lakásban? Mi történt a zárral (valamit csak mondtak a szakik)? (mindennek oka van, aki kicsit is műszaki beállítottságú, az tudja, nincs olyan hogy "csak úgy" egyik pillanatról a másikra önmagától nem jó a zár)
2020. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
azért mert a lakas levegője paras, a lepcsőhaze szaraz es kiszaradt a zar ezt felevente kellene olajozni, ez nem az en feladatom es en erről nem tudtam . nem az en rontottam el ezt a szaki is elmondta a tulajdonosnak telefonon.
2020. nov. 21. 15:01
 18/27 anonim ***** válasza:
40%

A szerződés szerint 100%-ig biztos, hogy a bérlés ideje alatti, előre látható, természetes okokból fakadó esetek ellenőrzése, állapotmegőrzése, karbantartása nem a te feladatod, hanem a tulajé?


Illetve (én is ismerem ezt az esetet, nekem is volt ilyen amikor még bérlő voltam) a zárszáradás nem tünetmentesen lép fel. Már 4-5 héttel a beakadás előtt fellép az, hogy nehezebb a kulcsot betolni, illetve mozgatni. 2-3 héttel előtte pedig már elfordítani is egyre nehezebbé válik. És kb. 1 héttel előtte az ajtó is meg-meg akad nyitás-zárásnál.


Ezeket jelezted a tulajnak úgy, hogy akár bíroság előtt, kétséget kizáróan bizonyítani tudod?

Ha viszont ezek a problémák nem léptek fel olyan szinten, hogy írásban értesítsd róla a tulajt, akkor viszont a zár-szervízes benézte, és nem a levegő páratartalma volt a probléma.

2020. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

semmi előjele nem volt, tényleg semmi, tehát teljesen váratlanul ért, hogy nem tudtam kimenni az ajtón.


amugy a tulaj már kifizette a javítási költséget, persze huzta a száját, meg hogy ő olcsóbban megoldotta volna, csak maradjak bent 1-2 napot stb ...

2020. nov. 21. 16:07
 20/27 A kérdező kommentje:

igen az ő feladata, tehát ő szavatolja a cikkeket, mosogep , hűtő stb

ha viszont olyan kár van, amelyet én okozok, eltöröm a wc ulőkét a csapot azt nekem kell javítanom saját költségen.

2020. nov. 21. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!