Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beperelnek, és nincs...

Ha beperelnek, és nincs méregdrága ügyvédem, akkor komolyan elveszítem a pert?

Figyelt kérdés
Egy örökösödése ügy, az egykori élettárs perelt be, az együttélés alatt szerzett értékek felét akarja. Noha semmilyen bizonyítéka nincs arra, hogy ő is beleadott pénzt a megvásárolt javakba... Állítólag ha nem válaszoltunk volna ügyvéddel, már ott elveszítjük az egészet. Eddig 1-2 millió ment el ügyvédekre... Felháborító.

2020. nov. 23. 10:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A 7-es válaszoló a TÖRVÉNYT írta be!
2020. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
9-es, nem mindig az élősködőknek, tolvajuknak van igazuk, még ha te ezt az életmódot is preferálod.
2020. nov. 24. 15:13
 13/30 anonim ***** válasza:
A perköltséget a vesztes fél fizeti, nem aprópénzt, hanem az teljes összeget. Ha viszed a számlát az ügyvédi költségekről, neki azt ki kell fizetni.
2020. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"9-es, nem mindig az élősködőknek, tolvajuknak van igazuk, még ha te ezt az életmódot is preferálod."


Az élősködő tolvaj épen te vagy. Másét vinnéd, bitorolnád, tulajdonolnád. Amikor meg az lép, akkor nekiállsz itt vergődni, vinnyogni. Mit képzelsz te?


11: A válaszoló nem a törvényt idézte, hanem egy törvényt a sok közül. Csak az erre az esetre nem vonatkoztatható.

2020. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Milyen másét? Itt az élettárs akarja vinni a rokonom értékeit. Az ügyvédnek adott pénzt sajnos nemigen fizetik ki soha.
2020. nov. 24. 16:04
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt te csak hazudod, hogy a rokonod értékei.

Ha úgy lenne, elutasították volna a keresetét.

A te rosszundulatod már ott igazolást nyert, hogy visszamenőleg követelnél tőle pénzt az ottlakásért. A többi csak hab a tortán.

Az élettárs nyilván rendelkezett jövedelemmel, ahogy az örökhagyó is, e két jövedelem különbsége lesz hangsúlyos, na meg az, hogy az élettársi kapcsolat mennyi időn át tartott, a költségek hogyan oszlottak meg kettejük között, stb.

2020. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Kedves 10, 14-es!


Akkor mondd meg, kérlek, hogy szerinted mi a baromság abban amit leírtam.

Szerinted mit örököl elhunyt után (akár bejegyzett) élettársa, ha nincs végrendelet?


/Az teljesen más történet, ha elhunyt élettársa okirattal tudja bizonyítani, hogy pl. milliókat adott kölcsönbe. Ha viszont kölcsönt nem tud okirattal bizonyítani, csak pl. fizetett pármilliót ház akár állagmegőrző, akár értéknövelő felújításra, de tulajdonjogot cserébe nem kért, az csak olyan, hogy ezzel járult hozzá az ott lakás költségeihez.)


Azt meg írtam, hogy a ház felszerelési tárgyait oda kell dobni csontként a volt élettársnak.


#7

2020. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Hát nem utasították el. Miért ne lennének a rokonom értékei? 100%-ban azok. A lakbér csak egy példa volt arra, hogy bárki beperelhetne bármiért bárkit, ahogy ő is. Ez nem állná meg a helyét, mert a rokonom engedte ott lakni, de pl. a jövedelmét, a szerzett javait én is perelhetném ennyi erővel. Mellesleg sokáig ki sem akart költözni.
2020. nov. 24. 16:23
 19/30 anonim ***** válasza:

"szerinted mi a baromság abban amit leírtam."


Az, hogy olyasmire hivatkozol, aminek itt helye nincs. Az élettárs NEM ÖRÖKÖL, ilyet senki sem állított (bár elvileg még ez sem kizárt, hiszen lehet(ne) végrendeleti örökös), hanem a saját tulajdonára tart igényt. Nem egy halottal szemben, hanem annak örökösével szemben, mivel a halott már elvesztette jogképességét, tulajdona nincs, birtokolni nem tud. Ezért perli az örököst.

2020. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Kedves 10, 14, 19-es!


Azt már első hozzászólásomban írtam, hogy a a "ház felszerelési tárgyait meg oda kell dobni csontként a volt élettársnak, aztán ennyi". Az ezt is tartalmazó hozzászólásomra mondtad, hogy baromság.


Kedves Kérdező!


Komoly műgyűjteménye volt az elhunytnak? Vagy képes vagy beleállni perbe újonnan is csak pármillió forint értékű bútor, műszaki cikk miatt?

2020. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!